Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Çok Küçüğüz

Kronzordo

Venüs Yolcusu
Gözlemlenebilir evrenin çapının yaklaşık 28 milyar parsek (93 milyar ışık yılı) olduğu tahmin edilmektedir(bir ışık yıllı 9,46×10üzeri12 kilometredir )​
Yanı dünyamız gözlemlenebilir evrene göre oranlarsak atom kadar yerimiz yok...​
Çok büyük oldu izninizle dünyamıza iniş yapalım;7.6 milyar nüfuslu bir gezegende yaşıyoruz ve bu gezegende Ortadoğu'da 84 milyonluk bir 3.dünya ülkesinde yaşıyoruz,ve ben de bu ülkede Ankara'da yaşayan ve üniversite sınavına çalışan normal derece zeka düzeyine sahip bir gencim,öyle hayatım *ok gibi ülkem çok kötü triplerine girmeyeceğim zaten en iyi şartlarda da yaşasam bile evren babında atomun atomu kadar yerim yok.​
Dünyamız 5 milyar yıldır var ve biz de 80 yıllık(en iyi ihtimalle) ömrümüzle oranladığımızda yaklaşık 1/62.500.000 gibi bir sonuca yaklaşıyoruz yani 62.5 milyon insan yaşamı var bu dünyada ve yaşamımız son bulduğunda yani öldükten sonra en iyi ihtimalle 1-2 yıl sonra unutulacağız anca bazen anılırız o kadar.​
Amacım burada karamsar olmak değil aksine bu küçüklüğümü hayat felsefesi haline getireceğim.​
Peki nasıl mı kullanıyorum/kullanacağım
-Küçük şeyleri kafayı takmıyorum bu küçük şeyler ayrıldığım sevgilim veya arkadaşlarımla tartışmak olabilir bunları kafamdan sildim kısıtlı zamanımı bunlar gibi boş şeylerle heba edeceğime kendime bir şey katmaya çalışıyorum​
-Bağımlılıklarım devam ediyor bunlara da bu bakış açısıyla yenmeyi hedefliyorum şimdilerde bu konuyu baya bi düşündüm,bu bakış açısıyla bakıldığı zaman çok değersiz bir şey bu bağımlılıklar​
-Daha çok iradeli olacağım,neden mi?Çünkü boş bir insan olarak ölmek istemiyorum toplumun %90 gibi köle olmak istemiyorum,o insancıklar olmayacağım hayır,hayatım boyunca vasat bir insandım zaten,sürekli ailemi/çevremi hayal kırıklığına uğrattım,kişisel gelişime kafayı takmam bu yüzdendir belki de​
-İçimde kalanlardan değil yaptıklarımdan pişman olacağım 64.5 milyon insan ömürlü bu gezegende olabildiğince hayatın tadını çıkartacağım ve kendimi geliştireceğim​
Okuduğunuz için teşekkür ederim yorumlarınızı bekliyorum...

Eff

Yoda
Ah atom kadar yerim yok. Sandığım kadar değerli değilim. Ölünce her şey bitiyor. Ot gibi yaşamayın. Gezin görün, kendinizi geliştirin. Bilim adına katkıda bulunun. Bir şeyler için çaba gösterin. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. Cidden yapın. Kendinize göre iyi bir insan olmaya çalışın.

Walter Bishop

Jüpiter Yolcusu
Dediklerin gerçekten çok doğru, bence aslında insanların %80 ninin hayvanlardan farkı yok; doğuyorlar, yaşam mücadelesi veriyorlar, ürüyorlar ve sonunda da ölüyorlar belki de bizde öyle yapıyoruzdur; ev, araba, mal mülk sahibi olunca kendimizi yaşamış zannediyoruz veya bir sosyal ortamda tanınmış olmaya çalışarak egomuzu tatmin etmeye çalışıyoruz. Ama hayat bu değil ya ev,mal mülk ego, tanınmışlık nedir ki ? Bugün var yarın yok. Bizlerin, yıllar boyunca etkisi kalacak neredeyse bütün insanlığın faydalanacağı işleri başarmamız gerekli.

Bir de sizlere şunu söylemek isterim zaman çok ama çok hızlı geçiyor şu an 20 yaşındayım ve 20 senemin nasıl geçtiğine dair hiç bir fikrim yok, geçmişe baktığımda 12 sene boyunca gerçek hayatta hiçbir işime yaramayan saçma sapan eğitim gördüm, hiçbir öğretmenim bana fikir, düşünce, katmadı. Hiçbir öğretmenim bana Tolstoy, Dostoyevski vb okutmadı veya sanat, felsefe, teknoloji öğretmedi. Sabah 8 den akşam 4 e kadar okulda beynim uyuştu, spor yapamadım, güncel bilim, teknoloji, sanat hakkında eğitim alamadım. Aslında bu yazdıklarım Türkiye de okuyan gençlerin %80 i için geçerli. Gelin hep birlikte bu zinciri kıralım gündelik zevklerden vazgeçelim, mal mülk, araba, ev artık ne varsa onları alma hırsımız sadece ihtiyacımız kadar olsun, saçma sapan kişilere, olaylara takılıp üzülmeyelim.

B

Brock

Misafir
Bir düşünürün lafını anımsattı bakış açın : "Allah ın büyüklüğünü anlamaya yaklaşmak istiyorsan kendi küçüklüğünü kavramaya çalış"

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6