Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Daha Ne Kadar Kaybedeceksin?

alexander666235

Venüs Yolcusu
Diptesin,yukarı çıkmak için 2 kulaç atıyorsun,sonra ne yapıp edip 3 kulaç aşağıya atıyorsun.Artık çukurun dibindesin tebrikler.İstesen de aşağıya gidemezsin.Kaybedecek bir şey kalmadı.Birçok milat oldu.Birçok tarihte bırakıcam dedim,hepsi yalan oldu.Bu yalan olmayacak demeyi çok isterdim fakat diyemiyorum.Bunu bana dedirtecek motivasyon yok.Ama sıkıntı değil bundan önce motivasyon vardı bundan sonra DİSİPLİN var,başını öne eğip işini yapmak var,ilk önce kurbağayı yemek var*,ne olursa olsun ne hissedersen hisset o işi başlamak ve bitirmek var.

İlk günlüğüm.saat akşam 5 oldu.Planladığım gün heba oldu fakat bu saate kadar giden zaman değil elimde olan zamana bakıacağım.Yapacağım şey tek;VİZE.Daha sonraki günlüğümü daha detaylı yazacağım.

* .

Targetlock

Deneyimli Üye
Zaman yönetimi için tavsiyem : 1 aylık hedeflerini ve görevlerini yaz. Dakikası dakikasına yazmak yerine biraz esneklik bırak. Planları Dünyaya aktarırken muhakkak sapma payı olur.

Google Takvimleri aç. Uyanma saatin de belli olsun. Günlük yapman gerekenleri de yaz. Ödül de bırak. ( Bu ödül sağlam bir ödül olmasın. Minik bir ödül olsun. 10 günde 1 gün sağlam ödül ver. Örneğin perşembe günü sağlam ödül vereceksin diyelim. Ödülden önceki ve sonraki 3 gün daha fazla üretkenlik hedefle)

Şimdi ne yaptın ? Bir aylık programın ödül dengesiyle belli oldu. 1 gününü ayırdın ve takvimlere de geçirdin tek tek.

SECTOGRAPH uygulamasını indiriyorsun. Takvimlerle de eşleştiriyorsun. Saat üzerinde aktiviteler çok şık bir şekilde görünüyor. Telefonun ana ekranına ise hayvan gibi widgeti ekliyorsun.

Akıllı saate entegre edilirse daha sağlam olur.

alexander666235

Venüs Yolcusu
Dedğiniz uygulamayı inceledim gerçekten çok iyiymiş.Ben programları genelde haftalık yapıyorum ve program yaparken de şu gün şunlar yapılmalı diyorum herhangi bir saat koymuyorum kendime.Ama eğer saat ayarlamalı bir programa geçersem sizin dedğiniz programı muhakkak denerim hocam.Şuan vizelerden sınavlardan dolayı program olayı kaldı.Aslında belirli bir disiplinle gelseydi hiçbir şeyin kalmaması lazımdı.İnşallah ilerleyen günlerde buna da bi ayar çekeğim.Size ve yeni sürecimde kolaylık dileyen herkese teşekkür ederim.

Targetlock

Deneyimli Üye
Dedğiniz uygulamayı inceledim gerçekten çok iyiymiş.Ben programları genelde haftalık yapıyorum ve program yaparken de şu gün şunlar yapılmalı diyorum herhangi bir saat koymuyorum kendime.Ama eğer saat ayarlamalı bir programa geçersem sizin dedğiniz programı muhakkak denerim hocam.Şuan vizelerden sınavlardan dolayı program olayı kaldı.Aslında belirli bir disiplinle gelseydi hiçbir şeyin kalmaması lazımdı.İnşallah ilerleyen günlerde buna da bi ayar çekeğim.Size ve yeni sürecimde kolaylık dileyen herkese teşekkür ederim.

Ben de tedbirsizliğimin sonuçlarını çekerken bunları fark etmiştim. Bir sonrakine daha sağlam hazırlanacağım. Sanırım akıllı saat de şart. Saat ayarlama konusu ise uyanış , uyku ve yapılması gereken görevlere ayrılan süre yani. Görev odaklı ama saatin de bilincinde ilerleyince sonuç geliyor. Yoksa 45 dk bu 25 dk şu 15 dakika yemek 8 dakika duş dersen işin içinden çıkamazsın :D

alexander666235

Venüs Yolcusu
Kesinlikle öyle.Dakika dakika plan ayarlamak sıkıntı.Bu yüzden kalkınca şunları yapacaksın diyorum kendime o kadar.Akşam da neler yapmışım bakıyorum.Ama uygulama hoşuma gitti 2020 bitmeden onu da denemeyi düşünüyorum.Dediğiniz gibi saat bilincinde ilerlemek önemli.

alexander666235

Venüs Yolcusu
2. gün bitti.Chaser effect denen şeyin en hissedilen zaman benim için 2 ila 4. günler.Birkaç gün sonra flatline dönemi gelir gibi.Gerçi yavaştan aşırı sinirlenme ile o da kendini belli ediyor.
2 günlük sürecime gelirsek dün ve bugün kişisel gelişim adına hiçbir şey yapılamadı.Ne kitap ne de spor.Bu dengenin iyi oturtulması şart fakat bu üç haftalık vize dönemimde pek mümkün olmuyor.Spor konusu da öylece kaldı.Bu dengeyi vize döneminde ayarlayabileceğimi sanmıyorum.Onun için 2-3 hafta sonra vize bitimi son 2020 programını çıkartmak istiyorum.Ardından da 2020 değerlendirmesi yapacağım.
Şuan şekerden ve müzikten aldığım hazzı minimuma çekmeye çalışıyorum.Günde 2 öğüne tekrar düştüm.Pc oyunlarını bir kaç saat oynardım onu da bıraktım,sadece telden nadiren bakıyorum.Sosyal medya sabah ve akşam bakmaya çalışıyorum.Yani dopamin ayarını her yönden yapmaya çalışıyorum.
2-3 haftalık vize döenmi bitimi eğer nofap bozulmazsa beyin sisi az bir şekilde kendimi geliştirmeye tekrardan başlayacağım.Bu çok iyi olacak.Ama bunun için asla pes etmemem lazım.(Devam neden burada olduğunu UNUTMA)

alexander666235

Venüs Yolcusu
Ben bilgisayar oyunlarını pek oynamam zaten.(Haftada bir saat belki,fakat öyle zamanlar geliyor ki günde bir,iki saat oluyor).Onun için bilgisayar oyun bağımlılığım yok ve yenebileceğim en kolay durum.
Sınav arasında katmak çok kötü.Eğer oldu ki istek geldi yarım saat veya 45 dk o da çalışma bitimi ödül mekanizması gibi.Ama bunu siz demiştiniz bi yorumda heralde Eğer abartmadan oynayabiliyorsan sıkıntı yok tarzı bi cümle.Çok doğru bi cümle abartmadan oynuyorsan zaten bağımlı değilsin.Ama benim amacım dopamin reseptörlerini en hızlı şekilde açabilmek.

alexander666235

Venüs Yolcusu
Olmadı,relaps.vizelerle beraber bu iş zor yürüyor.Hem sınavları(vize) hem de nofap işini yürüten arkadaşlardan tavsiyelere açığım.Bi kaç hafta durup sonra tekrardan bir günlü açacağım.

alexander666235

Venüs Yolcusu
Sınavlarımın bitmesiye tekrardan geri döndüm.2020'nin bitmesine 18 gün var ve 2021'e 18 günlük nofap süresi ile girmek istiyorum.Kendimi analiz etmek ve sizlerden fikir almak için iki veya üç günde bir gelip bu günlüğe yazmayı düşünüyorum.

Herkes gidebilir,herkes kaçabilir ama herkes kendine hakim olamaz,herkes kendine karşı zafer kazanamaz.
Cengiz AYTMATOV

İşte bu zafer için buradayım.

alexander666235

Venüs Yolcusu
3. gundeydim maalesef basitçe bir hatayla relaps oldum.Tetikleyiciler gerçekten beklemediği bir anda beklemediğin bir şekilde geliyor.Hedef şaşmadi,18 değil 15 oldu.Yeniden

alexander666235

Venüs Yolcusu
4. gün bitişi.Her şeyin kontrolünde olması güzel bir his.Ayrıca bu kontrolü sağlayarak kendini geliştirmek gerçekten de iyi hissettiriyor.İlk raporum.4 gün oldu ve beni sarsacak bir kriz geçirmedim.Bunda zamanı dolu dolu geçirmemin etkili olduğunu söyleyebilirim.

Bu 4 günlük süreçte ne yaptığıma gelirsek.Kendimi yıl sonuna kadar 3 alana odakladım:Ekonomi,otomotiv,mesleki bilgi.Bu 3 alan üzerine haftalık planımı kurdum.Bunların yanında şiir,tarih ve fitness ile igileniyorum.Okuduğum kitap Orta Doğu ve Işid Gerçeği adlı 180 sayfalık bir kitap.Bunun yanında çeşitli şairleri takip ederek edebiyat yönümü geliştiriyorum.En son ortaokulda şiirle ilgilenmiştim.Sonrasında araya lise ve lise sınavlarının gelmesiyle baya boşlamış oldum.

Sürecimde olumsuz giden bir kaç durum var.Müzik dinlemenin önüne pek geçemedim,geçmedim.Şeker ve oyunun kesilmesi ile beyin dopamin eksikliği yaşadı.Bir de müziğin ortadan kalkması ile krizlerin fazla ve güçlü olacağını düşündüm.Belki de şuanki 4 günün rahat geçmesinin bir başka nedeni de budur.Sosyal medya konusunda ise herhangi bir problem yok.Günlük yarım saati geçince bildirim geliyor.
Başka bir olumsuz durum ise kitap okumaların düzenli olarak yapılmaması.Biraz zamanın geçmesi ile oturacağını düşünüyorum.

Tüm bunların yanında Redpill felsefesi edinmeye çalışıyorum.Sadece kız işlerinde değil günlük hayata da uygulanabilecek bir felsefe.Sadece Redpill değil bunun yanında kişisel gelişim kitapları da okumaya çalışıyorum.Yıllık hedefim olan 30 kitap okuma olayında 37. kitabımdayım.

İlerleyen zamanla ise yabancı dil çalışmalarına tekrar başlamayı düşünüyorum.Şimdilik oturtulmuş bir sistemim yok ama aklımda bir kaç durum var onları değerlendirip bir plan çizeceğim.

Ayın 30 ve 31'inde de genel bir değerlendirme yapıp yıllık hedef belirleyeceğim.O güne 10+ nofap ile gelip beyin sisinin min. olması baya bir avantaj olur.
7. günün bitişinde tekrardan rapor sunacağım.

alexander666235

Venüs Yolcusu
5. Gün bitişi,krizlerin başlangıcı.
Chaser effect dediğimiz olaya giriş yapmış olabilirim.
Gün genel olarak krizlerle geçti.Birkac fotoğrafa baktım fakat ne edging ne de bozma durumu var.Zaten bakma 5 dk sürmemiştir.Olay da akşam saatlerinde oldu.Yani gün boyu krizle muxadele ettim ve şuan guzel bir özgüven var.Gun icerisinde ekonomi ile ilgili videolar izledim.Fakat aklım sürekli pmo'ya kaydığı için pek bir fayda göremedim.Bu yüzden normalde yarım saat açıp sonra sıkılıp kapattığım bilgisayar oyununu 2 saate yakın oynadım.Onun dışında günlük kitap okumamı yaptım.
YENİ BİR HAFTA VAR.BU HAFTA YAPİLAN HATALARDAN DERS ÇIKARIP YENİDEN DUZENLEYECEĞİM BİR HAFTA.
UNUTMA:MARKALAŞMAK

alexander666235

Venüs Yolcusu
6. günün ortasındayım bozmadım ama sadece resimlere bakarak edging durumu oldu.Çok Hafif kasık bölgesinde ağrı var.Semen retention(yanlış yazılmış olabilir) yaptığım için bozmayı düşünmüyorum.Yaptığım nofap'ın bundan sonraki süreci için önerilere açığım.Ayrıca edging ve prostat başlığı açtım.Bu gibi durumda en çok aklımı kurcalayan soru.Bilgisi olan arkadaşlar oraya bildiklerini yazarsa sevinirim.

alexander666235

Venüs Yolcusu
Kısa bir ara ve bazı denemelerden sonra tekrar buradayım.
Yaptığım yanlışları inceledim ve beni krize yönlendiren ne varsa yok etmeye ve minimuma indirmeye çalıştım.Şunu fark ettim buraya günlük yazmak ve bazı arkadaşları takip etmek gerçekten güzel.
Ocaktan bu yana bir hafta geçti ve bir haftalık hedefimde:
-Ekonomi bilgimi arttırma ve coin işlerine girme(coin işlerini takip etmek epey meşgul tutuyor insanı)
-Bir kitap bitirmek
-İngilizce çalışma alt yapısı oluşturma ve başlama
-Beden dili öğrenmek için bir yol çizmek
-Mesleki bilgiyi geliştirmek
-Bİrkaç belgesel izlemek
-Sosyal medyayı kontrol altına almak
-Fitness
Yukarıdaki sıraladığım bir haftalık hedeflerimin hepsine ulaştım.Hedeflerime ulaşma duygumu bunları foruma yazınca bir kez daha hissettim.Şimdi bunları sistematik bir şekilde ilerletmek var.Nofap sürecinde kişisel gelişim kabataslak böyle.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6