Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

David Burns - İyi Hissetmek

• Konuyu başlatan Blue_Ocean
  • Başlangıç tarihi
B

Blue_Ocean

Misafir
Size depresyon ve duygu durumunuz için bir kitap önermek istiyorum. David Burns, alanında uzman bir psikiyatrist. İyi Hissetmek kitabı depresyon üzerine yazılmış 1000 kendine yardım kitabı arasında en yararlı kitap seçilmiş ve Birleşik Devletler ruh sağlığı uzmanları tarafından depresyondaki hastalara en sık tavsiye edilen kitap olmuş. iyi Hissetmek El kitabı ise aynı araştırmada ikinci kitap seçilmiş. Kitap 10 yılda bilimsel dergiler tarafından yapılan beş çalışmada İyi Hissetmek kitabını okuyan depresif kişilerin yüzde 70'inin, başka tedavi görmemelerine rağmen ilk 4 hafta içinde iyileştiklerini göstermiş. Aynı hastalar üç yıllık takip döneminde de ilerlemelerini korumuşlar.
Kitap kısaca düşünce yapımızın duygularımızı nasıl etkilediğinden ve neler yapmamız gerektiğinden bahsediyor. Ancak kitap
  • Nasıl özgüven oluşturulabileceği
  • Hiçbir şey yapmamazlık
  • Eleştiri altındandayken nasıl davranılacağı
  • Suçluluk duygusu
  • Onay Bağımlılığı
  • Sevgi Bağımlılığı
  • İşimizin neden değerimizi belirlemeyeceği
  • Mükemmelliyetçiliği yenmenin yolları
  • Umutsuzluk
  • İntiharı Yenmek
  • Günlük hayatın stresi ve gerginliği ile başa çıkmak
gibi konulardan bahsediyor. Aynı zamanda düşünsel olarak yaptığımız yanlışları nasıl düzeltebileceğimizden de bahsediyor. O yüzden bu tip sorunlarınız varsa ve kitabının başarısını ve fayda görenleri hesaba katarsak (bunlardan biri de benim) bu kitabı okumanızı kesinlikle tavsiye ederim.

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Size depresyon ve duygu durumunuz için bir kitap önermek istiyorum. David Burns, alanında uzman bir psikiyatrist. İyi Hissetmek kitabı depresyon üzerine yazılmış 1000 kendine yardım kitabı arasında en yararlı kitap seçilmiş ve Birleşik Devletler ruh sağlığı uzmanları tarafından depresyondaki hastalara en sık tavsiye edilen kitap olmuş. iyi Hissetmek El kitabı ise aynı araştırmada ikinci kitap seçilmiş. Kitap 10 yılda bilimsel dergiler tarafından yapılan beş çalışmada İyi Hissetmek kitabını okuyan depresif kişilerin yüzde 70'inin, başka tedavi görmemelerine rağmen ilk 4 hafta içinde iyileştiklerini göstermiş. Aynı hastalar üç yıllık takip döneminde de ilerlemelerini korumuşlar.
Kitap kısaca düşünce yapımızın duygularımızı nasıl etkilediğinden ve neler yapmamız gerektiğinden bahsediyor. Ancak kitap
  • Nasıl özgüven oluşturulabileceği
  • Hiçbir şey yapmamazlık
  • Eleştiri altındandayken nasıl davranılacağı
  • Suçluluk duygusu
  • Onay Bağımlılığı
  • Sevgi Bağımlılığı
  • İşimizin neden değerimizi belirlemeyeceği
  • Mükemmelliyetçiliği yenmenin yolları
  • Umutsuzluk
  • İntiharı Yenmek
  • Günlük hayatın stresi ve gerginliği ile başa çıkmak
gibi konulardan bahsediyor. Aynı zamanda düşünsel olarak yaptığımız yanlışları nasıl düzeltebileceğimizden de bahsediyor. O yüzden bu tip sorunlarınız varsa ve kitabının başarısını ve fayda görenleri hesaba katarsak (bunlardan biri de benim) bu kitabı okumanızı kesinlikle tavsiye ederim.
Kitap kütüphanemde duruyor. Sınav bitince okuyacağım kitaplar arasında. Bilgi verdiğin için teşekkür ederim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6