Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Denenecek Hiç Bir Yol Kalmadı

jimhalpert

Yeni Fapstronot
Evet,yine yeni yeniden sürecime başlıyorum. Yaklaşık 12 yıldır bağımlıyım ve 24 yaşımda okulumu 2 sene uzatmış bir veterinerlik öğrencisiyim. Beynim artık bitmiş durumda. Hiçbir şeye odaklanamıyorum, sürekli dikkatim dağılıyor, öğrenme kabiliyetimi kaybetmiş durumdayım. Kendimden uzun süredir nefret ediyorum. Herhangi bir konuda kabiliyetim ,öne çıkabileceğim yeteneğim yok. Aşırı derece anksiyetem var, özgüvensiz ve cesaretsizim, hayata dair umudum da yok. Uzun süredir intiharı düşünüyorum. Küçüklüğümden beri duygusal ve içime kapanık biriydim zaten bu bağımlılıkla beraber artık bu durum iyice hayattan soğuma seviyesine geldim. Hayatta heves ettiğim peşinden uzun süre gidebildiğim hiçbir şey yok. Az önce zor derslerimden birinin bütünleme sınavından çıktım. Berbat geçti yine. Aslında çalıştım diyebilirim. Ama sistemli değildi. Ezberim de iyi olmadığı için çaktım kısaca. Küçükken çok başarılı birisi olmama rağmen yıllar geçtikçe başarım giderek azaldı ve artık bitik durumdayım. Hayata dair hep gereksiz korkularım vardı zaten yaş arttıkça bu katlandı. Psikoloğa da gitmeme rağmen bir çözüme ulaşamadım düşüncelerimden bir girdap içinde kayboldum. Ne sürece dair ne de hayata dair motivasyonum var. Artık herhangi bir şeyle alakalı uğraşmak istemiyorum. Kendimden bıktım. İntihar en mantıklı senaryo galiba. Ne yazık.. Bazı insanlar maalesef böyle yaratılıyorlar. Sorunlarıyla baş edemiyorlar ve hayatlarına son veriyorlar. Kaderimiz kendi elimizde gibi laflara da artık inanmıyorum. Zihnimi iyileştirmek için, bağımlılıktan kurtulmak için çok yol denedim. Pbky yı defalarca bitirdim. Notlar tuttum. Akademinin her içeriğini okudum. İzledim. Kamp gruplarına katıldım. Meditasyonlar yaptım. Nefes egzersizleri yaptım. Yine de bu süreçten kurtulamadım. Ne yapalım, dediğim gibi bazı insanlar kendileriyle baş edemiyorlar. Çok kötü bir çocuklukta geçirmedim aslında. Muhafazakar bir ailede doğup büyüdüm. Ailem hep korumacıydı. Orta direk bir aileydik anne baba memur işte. Annem genel olarak sinirli, babam ise çok sesini çıkarmayan birisi. Ben annemin azarlarıyla büyüdüm. Okulu uzatmama benim kadar onlar da üzüldüler fakat çok üstüme gelmediler. Pandemi döneminde günlüğüme yazdığım intihar notlarımı okudukları için artık daha ılımlılar sağolsunlar. Keşke iş o raddeye geldikten sonra böyle olmasalardı fakat böyle oldu. Başarılı arkadaşlarıma baktığımda ailelerin üzerlerinde çok baskı yapmadıklarını görüyorum. Bilmiyorum belki yanılıyorum ama beni daha serbest yetiştirebilirlerdi belki ama onları da suçlamıyorum tabi eninde sonunda onlarda mükemmel yetiştirilmediler. Eskiden öyle değildi tabi. Tabiri caizse ağzıma sıçardı annem. Sınıfımda başarılı olmama rağmen annem yine de azarını eksik etmezdi. Lisede başarım giderek düştü. Üniversitede zaten ilk senemde sınıf tekrarına kaldım.

Neverfap kurulduğundan ve öncesindeki forum sürecinden haberim olmasına rağmen asla kurtulamadım bağımlılıktan. Babamda da bu tip bir bağımlılık mevcut. Küçükken onu defalarca pmo yaparken yakalardım. Bu travmalarda galiba bende buna yol açtı. Neyse çok uzattım dediğim gibi ne kadar kaderimiz elimizde algısı yapılsa da bazı insanlar bazı hastalıklarla doğup ölüyorlar. Psikolojik hastalıklar ve bağımlılıklarda buna dahil. Fiziksel bir bulgu olmasa da kafanın içi öyle olmuyor. İnsanın en çok içini acıtan durumlardan birisi de bu oluyor. İlk bakışta bir sorun yok gibi duruyor. Ama aslında bitik durumdasın. Ne kadar çabalarsan çabala bir yere varamıyorsun. Hep değişmeyi daha girişken, atılgan, çalışkan olmayı istedim. Ama hep kafamdaki kara deliklere yenildim. Sebebini pmo bağımlılığında aradım. Ama emin değilim. Ben zaten sorunlu olduğum için pmo bağımlısıyım. Anksiyetem ve psikolojik sorunlarım olduğu için pmo bağımlısıyım ve bunun çözümü de maalesef çok zor. Hayatta herhangi bir reaksiyon alamıyorum. İçe dönük olduğum için dertlerimi sıkıntılarımı da çok zor anlatıyorum insanlara psikologlara. Ve en ufak bir çözüm arayışımda hemen kafamın içindeki o negatif ses bana engel olmaya çalışıyor. Yeni süreçlerime başlarken de oluyor ders çalışmaya başlarken de. Artık yazarken yoruldum. Bahsetmek istediğim bir şeyler daha vardı ama aklıma gelmiyor. Ben kendi kafamın içindeki cehennemde yaşayan bir insanım. O yüzden intihar edince varsa eğer cehenneme gidip gitmemekten çok çekinmiyorum. En azından kimseye bir zararım yoktu diyebileceğim. En büyük zararım kendimeydi ona da engel olacak kadar güçlü değildim maalesef. Dediğim gibi arkadaşlar bazı insanlar böyle olurlar. Ne kadar kontrol onlardaymış gibi gelse de aslında değildir. Cesaret edebilirsem hayatıma son vereceğim. Başka şeylere edemedim belki buna ederim. Okuyan arkadaşların başını ağrıttıysam kusura bakmayın biraz iç dökümü gibi bir şey bu. Böyle yazdığıma bakmayın acısız bir intihar yolu bulursam anca öyle ederim acı çekmek istemiyorum. Benden bu kadar.

Moderatörün son düzenlenenleri:

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
İntihar kelimesini metinden silmiyorum ama aklından silmeni istiyorum. Sanırsam dini bir görüşün var ve bunun sonucunun cehennem olduğunu biliyorsun. Ölmek asla bir çözüm yolu değil. Burada çektiklerini orada da çekeceksin, dertlerin asla eksilmeyecek.

O yüzden oturup sızlanmak dert yanmak elbette tamam hakkındır her insan yeri gelir pes edecek duruma gelir keyifsiz mutsuz hisseder kesinlikle anlıyorum ve hakta veriyorum fakat bunu ileri seviye ölüme taşımak gerçekten büyük bir hata olur. Daha çok gençsin, önüne bir çok fırsat geçecek elinde sonunda katlandığın her şey çözülecek. Sorunlarını tek tek karşına alıp yazarak konuşarak çözmeye çalışmalısın, yoksa dediğim gibi ölmek bir çözüm değil.

jimhalpert

Yeni Fapstronot
Tekrar relapse olmanın ve derslere yeterince çalışmamamın sonucunda sınavlarda çakmamın ve diğer diğer bütün şeylerin üstüme yüklenmesi sonucunda bunalmışlıkla yazdığım şeylerdi aslında onlar.Şuan biraz daha iyiyim.Tekrar sürecime başladım.Youtube,twitter,oyun 3lüsünü de bırakıyorum.Uzun zamandır bunları bırakmaya çalışıyorum ama bu son.Kendime, sürekli olarak bunları yapma isteğim geldiğinde pbky da söylendiği gibi:"ne güzel artık bu hastalıktan kurtuldum" şeklinde cümleler söyleyeceğim.Farkındalığımı korumak için meditasyon,yürüyüş,pbky yı ve neverfap akademiyi tekrar okumak gibi şeyler yapacağım.Tabiki derslerime çalışacağım düzenli olarak.Bunu defalarca yapmış olsam da pes etmiyorum.Tabiki korkularım var şuan.Ya tekrar başa sararsam gibisinden.Fakat bunları farkediyorum ve içimde bu duyguya yer açabilirim.Yani o korkuya kapılmayabilirim.Neyse ara ara güncelleyeceğim burayı.Böyle yazmak rahatlatıyor.

BombacıMülayim

Ay Yolcusu
Merhaba dostum.

öncelikle sakin ol. Bir konuda tebrik etmeliyim. Kendini gördüğün kadar, başarısız değilsin. Bir bilgi birikimin olduğu yazılarından açık bir şekilde seçiliyor. Hatta forumdaki arkadaşlara göre çok açık seçik ve sıralaması düzgün bir şekilde öyküleyici bir anlatım yapmışsın. Herkes bunu beceremez. Anlıyorum seni benim yaşım 30. Bazı şeylere zor ulaştım hayatımda arkadaşlarımdan hep geri kaldım bu pislik yüzünden. Senin şu durumdan sıyrılman için kendini biraz iteklemen ve zorlaman lazım. Mesela istihbarat ajanları yetiştirilirken sarrafa gidip yoğurt satıyormusunuz sorusu sorulması istenir. Senin bu kalıpları kırman için daha basit düzeyde işler yapman lazım ki atlatabilelim sendeki bu durumu. Çay içmeye gittiğin bir mekanda limon varsa alabilirmiyim mesela yani.

Diğer duruma gelince anksiyeteyi kaybetmen için bir meşguliyete ihtiyacın var. Ben geçen hafta dertleştiğimde saz çalmaya çalıştığımdan spor yapmaya çalışmaya kadar farklı farklı denemelerim mevcut. Reis hiç enerjin yoksa puzzle yap, evinin önündeki bahçede çarşıdaki yoğun parkta finallerine çalış veya kitap okumaya çalış. Oda olmadı vakıflarda derneklerde görev al, bi gün ekmek dağıtırsın bir gün kömür. Artık vakıf ne dağıtıyorsa. Yani her neyse dostum sen bunları okurken aklına ne geliyorsa kolayına ne geliyorsa oradan başla.

Dini alanda nasılsın bilmem, imamı gazalinin kalplerin keşfini alıp okuyabilirsin.

sana yapmadığım denemediğim birşey yazmadım. Bunlar benim uğraştığım şeyler, tamamen müptela olmaktansa savaşmayı tercih edenlerdenim. Benimde süreçlerim sekteye uğruyor. Benimde motivasyonum bitiyor. İradeyi zamanla güçlendireceğiz. Sana inanıyorum baş edersin.

iyi günler
Başarılar.

Ciks

Mezun
Mücadeleyi bırakmak için yaşın daha çok genç. Eğer dediklerimi yapmayı kabul edersen yardımcı olabilirim.

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya
Şu intiharı kafandan at dostum ergen veletler böyle şeyler düşünür. Genç ve bilinçli bir bireysin hem 1-2 sene sonra umrunda olmacayak şeylere üzülme ( sınavına diyorum)

Öncelikle Twitter i kesinlikle sil , YouTube shorts kapat ( engelleyici uygulama kullan ) ve faydalı ve gelişim kanalları bul ve izle, oyun u kesinlikle bırak.
Dini inancın nedir bilimiyorum eğer ki Müslümansan ibadet et ve mutlaka oruç tut faydası çok oluyor
Beyin sisin cok fazla nofap yaparak düzeltirsin zaten 20.günde bile inanılmaz gelişim sağlıyorsun. Kendine tertemiz bir süreç baslat yeni yöntemler dene mesela tuşlu telefona geçebilirsin zaten çoğu yöntem forumda var

Ben de 2 yıldır bırakmak için uğraşıyorum ancak 2 yıl önceki halimden eser yok çok bilinçli bir birey oldum yani demek istediğim süreçlerde başarısız olsan bile bir gelişim mutlaka sağlıyorsun.

İntihari düşünüyorum demişsin bu sebebinin oyun bağımlılığı olabilir mi sence?
Yetişkinlerde oyun bağımlılığı çok kötü bir durumdur. Yalnizlastirir, asosyal olursun ailene ve sorunlara duyarsız kalırsın en sonunda da intihar düşüncelerine girersin

Son düzenleme:

selam_lar

Ay Yolcusu
Evet,yine yeni yeniden sürecime başlıyorum. Yaklaşık 12 yıldır bağımlıyım ve 24 yaşımda okulumu 2 sene uzatmış bir veterinerlik öğrencisiyim. Beynim artık bitmiş durumda. Hiçbir şeye odaklanamıyorum, sürekli dikkatim dağılıyor, öğrenme kabiliyetimi kaybetmiş durumdayım. Kendimden uzun süredir nefret ediyorum. Herhangi bir konuda kabiliyetim ,öne çıkabileceğim yeteneğim yok. Aşırı derece anksiyetem var, özgüvensiz ve cesaretsizim, hayata dair umudum da yok. Uzun süredir intiharı düşünüyorum. Küçüklüğümden beri duygusal ve içime kapanık biriydim zaten bu bağımlılıkla beraber artık bu durum iyice hayattan soğuma seviyesine geldim. Hayatta heves ettiğim peşinden uzun süre gidebildiğim hiçbir şey yok. Az önce zor derslerimden birinin bütünleme sınavından çıktım. Berbat geçti yine. Aslında çalıştım diyebilirim. Ama sistemli değildi. Ezberim de iyi olmadığı için çaktım kısaca. Küçükken çok başarılı birisi olmama rağmen yıllar geçtikçe başarım giderek azaldı ve artık bitik durumdayım. Hayata dair hep gereksiz korkularım vardı zaten yaş arttıkça bu katlandı. Psikoloğa da gitmeme rağmen bir çözüme ulaşamadım düşüncelerimden bir girdap içinde kayboldum. Ne sürece dair ne de hayata dair motivasyonum var. Artık herhangi bir şeyle alakalı uğraşmak istemiyorum. Kendimden bıktım. İntihar en mantıklı senaryo galiba. Ne yazık.. Bazı insanlar maalesef böyle yaratılıyorlar. Sorunlarıyla baş edemiyorlar ve hayatlarına son veriyorlar. Kaderimiz kendi elimizde gibi laflara da artık inanmıyorum. Zihnimi iyileştirmek için, bağımlılıktan kurtulmak için çok yol denedim. Pbky yı defalarca bitirdim. Notlar tuttum. Akademinin her içeriğini okudum. İzledim. Kamp gruplarına katıldım. Meditasyonlar yaptım. Nefes egzersizleri yaptım. Yine de bu süreçten kurtulamadım. Ne yapalım, dediğim gibi bazı insanlar kendileriyle baş edemiyorlar. Çok kötü bir çocuklukta geçirmedim aslında. Muhafazakar bir ailede doğup büyüdüm. Ailem hep korumacıydı. Orta direk bir aileydik anne baba memur işte. Annem genel olarak sinirli, babam ise çok sesini çıkarmayan birisi. Ben annemin azarlarıyla büyüdüm. Okulu uzatmama benim kadar onlar da üzüldüler fakat çok üstüme gelmediler. Pandemi döneminde günlüğüme yazdığım intihar notlarımı okudukları için artık daha ılımlılar sağolsunlar. Keşke iş o raddeye geldikten sonra böyle olmasalardı fakat böyle oldu. Başarılı arkadaşlarıma baktığımda ailelerin üzerlerinde çok baskı yapmadıklarını görüyorum. Bilmiyorum belki yanılıyorum ama beni daha serbest yetiştirebilirlerdi belki ama onları da suçlamıyorum tabi eninde sonunda onlarda mükemmel yetiştirilmediler. Eskiden öyle değildi tabi. Tabiri caizse ağzıma sıçardı annem. Sınıfımda başarılı olmama rağmen annem yine de azarını eksik etmezdi. Lisede başarım giderek düştü. Üniversitede zaten ilk senemde sınıf tekrarına kaldım.

Neverfap kurulduğundan ve öncesindeki forum sürecinden haberim olmasına rağmen asla kurtulamadım bağımlılıktan. Babamda da bu tip bir bağımlılık mevcut. Küçükken onu defalarca pmo yaparken yakalardım. Bu travmalarda galiba bende buna yol açtı. Neyse çok uzattım dediğim gibi ne kadar kaderimiz elimizde algısı yapılsa da bazı insanlar bazı hastalıklarla doğup ölüyorlar. Psikolojik hastalıklar ve bağımlılıklarda buna dahil. Fiziksel bir bulgu olmasa da kafanın içi öyle olmuyor. İnsanın en çok içini acıtan durumlardan birisi de bu oluyor. İlk bakışta bir sorun yok gibi duruyor. Ama aslında bitik durumdasın. Ne kadar çabalarsan çabala bir yere varamıyorsun. Hep değişmeyi daha girişken, atılgan, çalışkan olmayı istedim. Ama hep kafamdaki kara deliklere yenildim. Sebebini pmo bağımlılığında aradım. Ama emin değilim. Ben zaten sorunlu olduğum için pmo bağımlısıyım. Anksiyetem ve psikolojik sorunlarım olduğu için pmo bağımlısıyım ve bunun çözümü de maalesef çok zor. Hayatta herhangi bir reaksiyon alamıyorum. İçe dönük olduğum için dertlerimi sıkıntılarımı da çok zor anlatıyorum insanlara psikologlara. Ve en ufak bir çözüm arayışımda hemen kafamın içindeki o negatif ses bana engel olmaya çalışıyor. Yeni süreçlerime başlarken de oluyor ders çalışmaya başlarken de. Artık yazarken yoruldum. Bahsetmek istediğim bir şeyler daha vardı ama aklıma gelmiyor. Ben kendi kafamın içindeki cehennemde yaşayan bir insanım. O yüzden intihar edince varsa eğer cehenneme gidip gitmemekten çok çekinmiyorum. En azından kimseye bir zararım yoktu diyebileceğim. En büyük zararım kendimeydi ona da engel olacak kadar güçlü değildim maalesef. Dediğim gibi arkadaşlar bazı insanlar böyle olurlar. Ne kadar kontrol onlardaymış gibi gelse de aslında değildir. Cesaret edebilirsem hayatıma son vereceğim. Başka şeylere edemedim belki buna ederim. Okuyan arkadaşların başını ağrıttıysam kusura bakmayın biraz iç dökümü gibi bir şey bu. Böyle yazdığıma bakmayın acısız bir intihar yolu bulursam anca öyle ederim acı çekmek istemiyorum. Benden bu kadar.
reis okulun uzasın **ktir et ben 23 te bitirdim yaşım 25 hala işsizim mühendislik mezunuyum.başka konulara odaklan okulu kasma

izleyici1

Yoda
kardeş bir çoğumuzda psikolojik sorunlar var
tavsiyem her gün soğuk duş alman (sıcak su kullanmadan)
bu bir çok sorununun azalmasına yardımcı olacaktır
okula gidip gelirkende uzun yürüyüşler yap
okulunu bitirincede askerliğini yap
eğer varsa müzik bağımlılığıda tüm dopaminini yer bitirir

Demiradam

Yeni Üye
Kardeşim herkes aynı yaşta okulu bitirip aynı yaş işe başlayıp evlenecek diye bir kaide yok. Herkesin hayat yolu farklı. Mümkün olduğunca intihar kelimesini zihninden bile geçirmemeye çalış çünkü bu kelime senin motivasyonunu etkiler, herhangi bir amaç edindiğinde sekteye uğratır.

Öncelikle bu kelimeyi sil ve seni tetikleyen şeylerden uzak durmaya çalış(biliyorum çok zor ben de hala o kamera resimli uygulamayı silemedim.). Klasik öneri olarak hobi derler ya en azından hobi edinmeye çalış belki yürüyüş, belki yüzme, belki de başka hoşuna giden kendini keşfettiğin bir hobi. İlla kendini geliştir demiyorum çünkü kendini geliştirmeye çalışmak da bazen insanda stres uyandırıyor ve mutsuzken daha mutsuz olabiliyor. Ben Müslümanım ve inanç konusunda videolar izledikçe, kitaplar okudukça rahatlıyorum bunu da tavsiye edebilirim sana. Ne zaman istersen yaz forumda birçok arkadaşın var yalnız değilsin..

bir çok insan bunları hiç dert bile edinmeden yaşamına devam ediyor, dolayısı ile kendinle alakalı tevehhüm ettiğin kabahatler zannettiğin kadar büyük değil, yaşın itibarı ile çok gençsin ve her şeye vaktin var, okulu uzattığın için de kimseye karşı kendini sorumlu hissetmemeni öneririm. Elbette sen onların evladısın ve sana bakacaklar ki zaten çok darlamıyorlarmış seni. Tatlı bir bölümde de okuyorsun, metnin bize hissetttirdiği türden bir başarısızlık ben okuyamadım, olduğunu da düşünmüyorum çok hayatında. Hatta bir başarı öyküsü olarak bile okunabilir :)

jimhalpert

Yeni Fapstronot
Destek olan herkese teşekkür ediyorum.Aslında baktığımda psikolojik sorunlarımı zaman zaman abarttığımı bende biliyorum zaten genel anlamda bunu kontrol etmeye çalışıyorum.Küçücük çocukken bile mükemmel olmayı istemiş biriydim sınıfımda yapılan sınavlarda birinci olur olamayınca da moralim bozulur , sinirden ağlardım.Hatta bi ara 9 10 yaşlarımda peygamberimiz kadar iyi olmayı hedefliyodum.Ne olmak istediğim sorulduğunda hep o sıra en yüksek mevki ne duyduysam onu söylerdim, işte cumhurbaşkanlığı duyduysam o,kalp cerrahlığı duyduysam o gibi gibi.Yani lafın özü kendimi kontrol edemedikçe daha çok deliye dönüyorum, mükemmel olma arzum daha çok beni bastırıyor ve başarısızlıklarım daha çok beni sıkıştırıyor.Sinirden,huzursuzluktan sürekli elimi ayaklarımı falan çıtlatıyorum,ayağımı sallıyorum vs vs. Dediğim gibi sorunlarımı bazen bilerek büyütüyorum ki kendimce ne olacaksa hızlıca olsun artık diye düşünüyorum.Çözüme kavuşacaksa kavuşsun kavuşmayacaksa bitsin gitsin tarzı. Sosyal anlamda dediğim kadar bitik değilim düzenli görüştüğüm arkadaşlarım var iyi muhabbetimin olduğu dostlarım var.Dışarda gün içinde birine bişey söylerken çok fazla çekinmem sadece bazı zamanlar bir otorite figürüne karşı işte hoca olur ya da asistan olur konuşurken zorlanabiliyorum ya da aklıma bir şey gelince söyleyip söylememekte zorlanıyorum.Hobilerim var gitar çalıp şarkı söylüyorum,ney üflüyorum falan ama hepsini yaparken de bi yandan "ulan bunu o kadar iyi yapmalıyım ki gören bravo desin"tarzı şeyler aklımdan geçiyor sonra bunu susturmaya çalışıyorum.Bu ders çalışırken de böyle.Neyse yine çok uzattım bugünün iç dökümü de böyle..

Bendeüniversitemezunuyum

Venüs Yolcusu

Yazdıklarının hepsini okuyamadım ama dinamik psikoterapi uygulayan bir klinik psikolog ile psikoterapi sürecine başlamanı
öneriyorum. Eğer gerçekten iyileşmeye niyetin varsa terapinin işe yarayacağına güven.

Bendeüniversitemezunuyum

Venüs Yolcusu
Dinamik psikoterapiden kastın ne acaba?
Psikologların kullandığı ekoller vardır. Bilişsel davranışçı terapi, şema terapi, dinamik psikoterapi, psikanaliz gibi. Dinamik psikoterapi ruhsal sıkıntıların kökenine inerek dinamiklerini anlamamızı, sağlıyor. Bilinçdışında oluşan bir çatışma savunma mekanizmaları sayesinde bizim dış gerçekliğe bağlı kalmamızı sağlıyor, bu savunma mekanizmaları fazla kullanıldığında bizde bir patoloji oluşmasına neden oluyor ama bilinçdışında çatışmanın çözümünü de savunma mekanizmaları sağladığı için aslında hastalık diye adlandırdığın şey seni bilinçdışındaki çatışmadan koruyor, benliğinin dağılmasına engel oluyor diyebiliriz. Dinamik psikoterapi de bilinçdışındaki çatışmaları anlamanı sağlıyor, anladığında da daha olgun savunmalar geliştiriyorsun. Ama bunu kendi başına yapman mümkün değil ve hemencecik hallolması da mümkün değil. Emek ve sabır gerektiriyor. Dediğim gibi dinamik çalışan bir psikoterapist ile çalışırsan çözüleceğine güvenebilirsin. Bilinçaltı temizliği, yaşam koçluğu, enerji gibi şeylerden kesinlikle uzak dur ama. Şu kadar seansta seni düzeltirim diyenlerden de uzak dur.

jimhalpert

Yeni Fapstronot
Daha önce gittiğim psikiyatr bdt ekolün benimsemiş birisiydi russ harrisin kitaplarını önerdi Mutluluk Tuzağı ve Özgüven Boşluğu ikisini de okudum teknikleri uygulamaya çalıştım.Ekol de kısaca şöyle dürtü geldiğinde işte dürtüyü farkediyorum buna zihnimde yer açabilirim artıp azalmasına izin verebilirim gibi metodlarla olayı ele almamızı istiyor.Zihninde olan negatif sesleri metaforlarla ciddiyetini kaybetmemizi sağlayacak metodlar öneriyor gibi gibi şeyler.Bunların çoğunu uyguladım ama hala istediğim seviyede değilim.Yapmam gereken ama üşendiğim ya da yeterli olmadığımı düşündüğümden atalete kapılıp çok şeyi ertelemişimdir.Asıl çözmek istediğim durumlarda çok yol katedemedim. Dedim ki büyüttüğüm sorunlar ya da kafama taktığım meselelere bir de şu pmo sürecimi atlattıktan sonra mı baksam çünkü bu bağımlılıktan dolayı algılamam değişti gibi hissediyorum.O yüzden en azından bi 45 gün uzak kalıp sonrasında başlamayı düşünüyorum fakat uzun zamandır bir türlü 45 güne ulaşamadım.Süreklş başlayıp başlayıp pes ediyorum.Fakat şuan 3.günümdeyim ve iyi gibiyim.Bu sefer kararlıyım.Ara sıra canım sıkılıp elim YouTube a falan gidiyor ama yapmayacağım.

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
Daha önce gittiğim psikiyatr bdt ekolün benimsemiş birisiydi russ harrisin kitaplarını önerdi Mutluluk Tuzağı ve Özgüven Boşluğu ikisini de okudum teknikleri uygulamaya çalıştım.Ekol de kısaca şöyle dürtü geldiğinde işte dürtüyü farkediyorum buna zihnimde yer açabilirim artıp azalmasına izin verebilirim gibi metodlarla olayı ele almamızı istiyor.Zihninde olan negatif sesleri metaforlarla ciddiyetini kaybetmemizi sağlayacak metodlar öneriyor gibi gibi şeyler.Bunların çoğunu uyguladım ama hala istediğim seviyede değilim.Yapmam gereken ama üşendiğim ya da yeterli olmadığımı düşündüğümden atalete kapılıp çok şeyi ertelemişimdir.Asıl çözmek istediğim durumlarda çok yol katedemedim. Dedim ki büyüttüğüm sorunlar ya da kafama taktığım meselelere bir de şu pmo sürecimi atlattıktan sonra mı baksam çünkü bu bağımlılıktan dolayı algılamam değişti gibi hissediyorum.O yüzden en azından bi 45 gün uzak kalıp sonrasında başlamayı düşünüyorum fakat uzun zamandır bir türlü 45 güne ulaşamadım.Süreklş başlayıp başlayıp pes ediyorum.Fakat şuan 3.günümdeyim ve iyi gibiyim.Bu sefer kararlıyım.Ara sıra canım sıkılıp elim YouTube a falan gidiyor ama yapmayacağım.
Youtube dan hayata uyan YouTube kanalını bul ve wp grubuna katıl

mustafa78

Mars Yolcusu

bu illeti yaptığın için bu rahatsızlıklar oluyor bence sen mutlaka bırak sonra derslerine odaklan zaman var kendine yaşın genç her şey bitti gibi bir düşüncede olma ben 27 yaşındayım ümitsiz olma.Ömür boyu sürmeyecektir inşallah emin ol bu illetle birlikte psikolojin de düzelecek

jimhalpert

Yeni Fapstronot
selamlar, bu konuyu açtığım zaman final sınavları dönemindeydim ve inanılmaz bitik haldeydim.PMOnun yarattığı tahribatı en derinlerimde hissediyor ne okuduğumu anlıyodum ne de dikkatimi toplayabiliyodum.Kendimi inanılmaz güçsüz hissediyodum.Şuanda da vize dönemindeyim ve yarın önemli bir vizem var.Yine istediğim gibi çalışmadım ve yine 2 gün önce relapse oldum.Fakat mücadele edeceğime ant içiyorum.Zihnim artık o kadar yıldı ki bu bağımlılıktan ne kendime saygım kaldı ne de inancım.Nasıl biri olmak istediğimi de pek bilmiyorum ama ilk isteğim normal birisi olmak ve şu bağımlılıktan uzak durmak.Bu kafa karışıklığım PMO'dan kaynaklanıyor buna emin gibiyim.Bundan yeterince uzak durduktan sonra mükemmel olmayacağım ama şuanki halimden daha iyi olacağımı ve daha dingin bir ruh halinde kafası daha iyi çalışan birisi olacağımı düşünüyorum.Dediğim gibi bugün 2. gün biliyorum gün saymak pek tavsiye edilmiyor ama artık ben kurtuldum diyorum kendi kendime PBKY metodunun dediği gibi artık özgürüm diyorum sadece gün gün neler değişecek bunu buraya kaydetmek istiyorum.Amacım cidden yapay dopamin salgılanmasını en aza indirmek.Şeker yok,youtube,twitter yok,PMO zaten yok.Sadece 1 ay sonra falan kız arkadaşımın yanına gittiğimde cinsel ilişki olabilir.O performansımı da merak ediyorum 1 ay sonraki.Hedeflerim bölüm derslerime iyi ve düzenli çalışıcam,ingilizceye asılıcam,yazılım derslerine çalışıcam,spor yapıcam,erken kalkıp yürüyüş yapıcam.Bu bilmem kaçıncı sürecim ve böyle hedefler koyuşum bilmiyorum.Umrumda da değil.İçimden bana seslenen "defalarca yenildin bu seferde yeniliceksin ,boşa uğraşma sen böyle bir insansın tembel ve korkaksın" diyen o şerefsize de söylüyorum ne dersen de sen de umrumda değilsin.Ben mantıksal tarafımı dinleyeceğim ve bu süreci layıkıyla yerine getiricem.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6