Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Deneyen var mı?

alexander666235

Venüs Yolcusu
Nofap sürecini herhangi bir sayı dizisi halinde(bu sayı dizisi fibonacci vb. diziler olabilir)deneyen var mı?Yani olay şu
Fibonacci sayı dizisi:0 1 1 2 3 5 8 13 21 34 ....
Aralıklarla nofap yapmak gibi bir şey.İlk önce 3 gün nofap yapıyorsun mesela sonra 5, sonra 8 daha sonra 13 ün nofap yapıyorsun.Eski forumda buna benzer bir şey görüyordum ama şuan bu sistemi uygulayan yok heralde

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Bu verdiğin Fibonacci sayı dizisine uymaktansa kendi oluşturduğun sayı dizisine uy daha iyi diye düşünüyorum. 1 gün nofap yapıp ertesi gün bozacak mısın ? 2 gün yapıp ertesi gün bozacak mısın? Bizim önerdiğimizi nofap sürecine göre saçma yani. Bu sayı dizesine göre İyileşme sağlanmaz. 8'den direk 13 veya 21'e atlamak zor olur. Bu Pmo illetinde yaptıkça yapasın geliyor çünkü.

Robert Downey JR

Yeni Fapstronot
Reis şuana kadar sadece 29.güne ulaştım yani mantıken 10 gün yapıp bozup 15.güne gelmek istemek gerçekten hem zaman kaybı olur. Hem de saçma olur bana göre. Her sürecini son sürecinmiş gibi düşün bence.

alexander666235

Venüs Yolcusu
Başlığı açsam da ben de sizinle aynı fikirdeyim.İnsanın 8 gün veya 5 gün sonra bazacağını bilmesi ve bozması çok saçma ve maksimum fayda alınamayacak bir durum.Eski forumda bir kaç arkadaşta görmüştüm.Bu mantıkla ilerlemek saçma.
Black rose kendi sayı sistemini oluştur demiş ama o da bu mantıkla ilerlediği için tekrardan saçma oluyor.

Conclude

Satürn Yolcusu
Nofap sürecini herhangi bir sayı dizisi halinde(bu sayı dizisi fibonacci vb. diziler olabilir)deneyen var mı?Yani olay şu
Fibonacci sayı dizisi:0 1 1 2 3 5 8 13 21 34 ....
Aralıklarla nofap yapmak gibi bir şey.İlk önce 3 gün nofap yapıyorsun mesela sonra 5, sonra 8 daha sonra 13 ün nofap yapıyorsun.Eski forumda buna benzer bir şey görüyordum ama şuan bu sistemi uygulayan yok heralde

Bu taktikteki amaç her fibonacci sayısı kadar gün sayısına ulaştıktan sonra bozmak değil. Sadece sayacı tekrar başa almak. Bu sayede gün sayısına aldanıp bozma ihtimalin düşüyor. Taviz vermiyorsun.

minimalistbirisi

Ay Yolcusu
olabilir mesela 15 gün nofap yapıp tekrardan başa alıyorsun ama bozmuyorsun 15 günde sonra tekrardan 1.güne geliyorsun bu sefer 30 gün yapıyorsun 30 günden sonra tekrar başa toplamda 45 gün yapıyorsun ama 1.günmüş gibi :) kanka bence gün saymak yerine hergün 1.gün olarak değerlendir daha mantıklı gibi :) bu işin sırrı nefret etmek mesela ben sigaradan nefret ettim ve 4 yıllık bagımlılıgımı yendim inşallah bu bağımlılıgıda yeneceğim

alexander666235

Venüs Yolcusu
Bu taktikteki amaç her fibonacci sayısı kadar gün sayısına ulaştıktan sonra bozmak değil. Sadece sayacı tekrar başa almak. Bu sayede gün sayısına aldanıp bozma ihtimalin düşüyor. Taviz vermiyorsun.
Tamamdır.Eski forumda da tam olarak okuduğum sistem buydu.Tersi halde diğer yöntem çok saçma oluyor.Teşekkürler.

isxo

Jüpiter Yolcusu
Arkadaşlar benim bu konuda fikrim şu: İlk günlerde saymak çok motive ediyor. Ama ilerleyen günlerde zaten burda anlatılan şekilde hayatına doğru yön verirsen saymaya ihtiyacın kalmıyor. Sonra bakmışsın ki haftalar geçmiş olacak. Tabi size böyle diyorum ama şuan itibariyle benim sizden bir farkım yok. Ama inanıyorum ki bir kere evet dediğinde o zincir bir kere kırıldığında bir çuval incir berbat olacak. Zaten en zoru ilk günler değil mi ? Zaten zor günleri atlattıktan sonra gerisi kolay değil mi ? O zaman niye tekrar tekrar bu acıları yaşamak? Hayır arkadaşlar size katılmıyorum. Tek bir sayı var. O da SIFIR..

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6