Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Doğal Vücut Geliştirme

Boudicca

Yeni Üye
Hakiki vücutcular gibi olmayı bekleme. En azindan kisa vadede. Bunu bilerek devam et ileride motivasyonun düşmesin. Şurayi oneriyorum:
YOUTUBE KANALLARI
-THENX
-Sercan Ulusoy
-Frank Medrano

Birincisi vucut tiplerine güven. Aşaği yukari uyar çoğu insana. Fakat şu vardir: her insan 3 çeşit kaliba sokulamaz. Bazisi uzun boylu olur kemikleri iridir ektomorf dersin ama mezomorf tipine yakindir.
Endomorf birisi uzun olup ektomorf gibi gözükür kafan karişir. Yani alt vücut tipleridr ortaya çikiyor aslinda. İyi analiz sonucu az ordan az burdan alarak ortaya bir sonuç cikartman daha sağlikli olacaktir tabi.

İkincisi ektomorf bir vucuda koşu kardiyosu yapmak saçma. Zaten vucut kuru nereni zayiflatacaksin. Yürüyüş yap.

Üçüncüsü full body çaliş 1 yil boyunca. Bölgesel calisirsan uzun uzun antrenman yapman gerekir çunku cok kas grubu var en az bir buçuk saat antrenman demek. Zaten zayifsin neren dayansin. Full body 35 dk yap bitir. Çalismayan yerin kalmaz zaten (doğru programin varsa)
Bi döneme kadar agresif beslenmek, agresif antrenman yapmak iyi olacaktir.

Antrenmanlarini ağirlaştirma zamanlarina gelmeden önce vücut ağirliğinla çalişmayi unutma. Ektomorf kemikleride zayif oluyor genellikle bunuda en iyi şinavla halledersin. En az 100 şınav (yedire yedire)
Bileklerim çok ince olduğundan dolayı hem makinede hemde şınavda zorlanıyorum. Spor hocam bana gain kullanmamı önerdi ama ben tamamen gelişimimi doğal tamamlamaktan yanayım. Vücut tipimi tespit etmek gerekirse ince bir yapıya ama vücudumun belli bölgelerini tatmin edecek seviyede yağlarım var. Şikayet ettiğim şeyler göğüs ve göbeğimin çok hafif kendini salmış olması ve ayak bileğimin ince olması.. Tabi buna bacaklarının ince görmemde dahil. Sabahları koşu akşamları ağırlıktan kastettiğim koşu ile lif ve sinirlerimin bağlantısının artması bu yüzden kas geliştirmeyi daha sağlıklı ve verimli kılmak. Tabi yıllar boyunca pc başında zaman geçirmekten dolayı duruş bozukluğu çabası. Tek istediğim bir duruşa ve daha fazla kas kütlesine sahip olmak. Eğer 1 sene fullbody diyorsan bunu spor hocama soracağım. Başka tavsiyen varsa yine açığım kardeşim.

BurakOcak

Yeni Üye
Bileklerim çok ince olduğundan dolayı hem makinede hemde şınavda zorlanıyorum. Spor hocam bana gain kullanmamı önerdi ama ben tamamen gelişimimi doğal tamamlamaktan yanayım. Vücut tipimi tespit etmek gerekirse ince bir yapıya ama vücudumun belli bölgelerini tatmin edecek seviyede yağlarım var. Şikayet ettiğim şeyler göğüs ve göbeğimin çok hafif kendini salmış olması ve ayak bileğimin ince olması.. Tabi buna bacaklarının ince görmemde dahil. Sabahları koşu akşamları ağırlıktan kastettiğim koşu ile lif ve sinirlerimin bağlantısının artması bu yüzden kas geliştirmeyi daha sağlıklı ve verimli kılmak. Tabi yıllar boyunca pc başında zaman geçirmekten dolayı duruş bozukluğu çabası. Tek istediğim bir duruşa ve daha fazla kas kütlesine sahip olmak. Eğer 1 sene fullbody diyorsan bunu spor hocama soracağım. Başka tavsiyen varsa yine açığım kardeşim.
Gainer gereksiz beslenmeyle alirsin kiloyu. Supplement satmaya çalişan hocayi direkt birak bi işe yaramaz.

Kemikler için kalsiyum şart. Doğal köy yoğurdu(ucuz yoğurtlar bişeye yaramiyor) Doğal köy sütü ( ucuz sütlerde beyazlatici var) Doğal peynir yemen lazim.

Gunluk 1 tane maden suyu içebilirsin içinde kalsiyum vardir.

Makinede agirliği birak. Vücuduna kolaylik sağliyor serbest ağirlik yap herşeyi. Makinede adam 30 kg basiyorsa serbest agirlikta yedire yedire negatif tekniği ile 15 kg anca basar. (egoistler çok sever makineleri)

Yağlardan çok şikayetçi olmana gerek yok. Abarti define zaten olsanda uzun sürmez. En iyisi orta karar hafif yağli vucut. Kas hacmi arrtikca yağlar zaten daha hizli erimeye başlayacaktir.

BurakOcak

Yeni Üye
Savaş cebeci kas istiyorsanız yağlanmaktan korkmayın diyordu (yanlışım olabilir YouTube'dan araştirin)
En azından detaylı bu işlere bakmak iyi olacaktir
Temiz büyümek var. Fast foodla iç organlarin anasini ağlatarak buyumek var. Dikkat edelim.

Hocam selam. 178 boyundayım. Sıfır spor geçmişiyle spora başladım 90 kilodan 70’e düştüm (2018-2019 yıllarında) Daha sonra bıraktım. Tekrar aldım o kiloları. Şimdi 92 kiloyum. Spora güzel antrenmanlarla devam ediyorum yeniden. Kollar, omuzlar genel olarak hoş gelişiyor. Yağ yakım süreci nasıl olacak?

Önce şu yağlardan tamamen kurtulup sonrasında mı kas kütlesi koyacağız? Çünkü 70’lere düştüğümde çok zayıf, sevimsiz biri olmuştum. O dönemde de hala bel çevremde biraz yağlanma vardı. Diyeti aksatıyordum bolca... Şimdi bana güzel bir yorum lazım :) Eyvallah
Geçmişte nasil düştüysen aynisini yap ama iradeni koy bu sefer kilo sonrasi.

1.78 boy için 80kg idealdir. Çok iri olayim dersen 90kg kas hacimli hedef olmali. Fakat su olay cok yorar: zayiflayip tekrardan mi hacimlensem(pis beslenerek) yoksa zayiflayip olan kasın ustune kas koyarak mi hacimlensem? birisi hizli sonuç verir iri ve yağli olursun. 2.si defineli devam edersin yagsuz olursun bu kadar basit. Hangisi kolayi gelirse

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6