Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Erken kalkamıyorum

Tanjiro

Merkür Yolcusu
Arkadaşlar kalksamda çok kötü oluyorum. Tavsiyeye ihtiyacım var. Saat en geç 6 da ayakta olmam lazım ve bunun devamlı olması lazım.

L

Lokma

Misafir
Ben de özellikle pmo yaparsam sabah sersem gibi oluyorum ya da alarmı kapatıyorum

L

Lokma

Misafir
Seni yataktan fırlatacak biçimde tutkulu ve hırslı olmalısın çözüm bu. Vücudun alışacaktır.
Hard work is easy work

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Birden fazla alarm kur ve telefonunu odanın uzak bir köşesine koy. Alarm sesini rahatsız edici bir ses seç.

AkıncıTürk

Ay Yolcusu
Arkadaşlar bunun hakkında yazı yokmu hani bazen bende yaşıyorum akşam yatarken yarın şunu şunu yapcam diyip heyecanla yatıyorum sabah az uyusam dahi zımba gibiyim, ancak bu en fazla 3 4 gün sürüyor sonra o motivasyon kayboluyor

Targetlock

Deneyimli Üye
Arkadaşlar erken uyanıp sersemleşmemek için güne sevdiğiniz bir şeyle başlayın. Gaza gelin. Mesela uyanınca bir motivasyon videosu izleyin. Bir tane gym ile ilgili sevdiğiniz bir video da olabilir. Sonra da sevdiğiniz bir müziği dinlerken kahvenizi hazırlamış olun. Geveden hazırladığınız programınıza bakın. En kilit olan hangisiyse alın önünüze parçalar haline getirin. O parçaları verimli bir şekilde bitirebileceğiniz tam ayarında olan süreyi belirleyin. Oyalanmak yasak. Bakın saatinize. Bitirin. Sonra hemen diğer parçaya geçin. Aynı prosedürü bunun için de uygulayın. Bu yüzden en sevdiğim program sectograph.
Bir akıllı saat almayı düşünüyorum ki saatime de yansıtabileyim. Sağlam saat öneriniz varsa 1000 1500 bandında önerin lütfen.
Davam edelim. Zpr görevin 3 elementini hallettiğiniz takdirde bitter çikolata atın ağzınıza. Bitter oranı yüksek olsun. Sonra biraz dinlenip tekrar edin. Sabah ancak bu şekilde verimli olabildi gözümde.

dojeh

Ay Yolcusu
Arkadaşlar bunun hakkında yazı yokmu hani bazen bende yaşıyorum akşam yatarken yarın şunu şunu yapcam diyip heyecanla yatıyorum sabah az uyusam dahi zımba gibiyim, ancak bu en fazla 3 4 gün sürüyor sonra o motivasyon kayboluyor
kalkmak problem değil ya kalkınca insan ayılamıyor ben sürekli bunu yaşıyorum yani enerjik olamıyorum
Arkadaşlar kalksamda çok kötü oluyorum. Tavsiyeye ihtiyacım var. Saat en geç 6 da ayakta olmam lazım ve bunun devamlı olması lazım.

Uykunun periyodları vardır her 90dk da bir beyin ram uykusundan derin uykuya geçiiş yapar. Beyniniz derin uyku modundayken uyanırsanız sersem gibi hisseder hiç uyumamış ve yorgun halsiz hissedersiniz. bunun böyle olmamasını sağlamak için sizin alarmınızı bu 90dk daki derin uykuya denk gelmeyen saatlere kurmanız gerekiyor. Böyle yaparsanız ram uyku modunda uyanırsanız aşırı derecede enerjik mutlu bir şekilde uyanırsınız beyniniz tıpkı bir su yüzeyine cıkmış gibi hisseder. bunun ile ilgili bir cok makale yazı var internette. ben bu yöntem ile akşam 11 de uyuyup sabah 5-6 arası uyanıyorum hep ( istisnalar hariç). tabi butun bunları yapmadan once yatmadan en az 2 saat önce hiçbir şey yememeniz gerekiyor ve hiçbir şekilde manyetik dalga yayan cihaz ile temasta olmamanız gerekiyor. bu hem sizi uykuya hazırlama bilinci oluşturur hemde beyinsel fonksiyonlarınızın daha az enerji harcayarak kendini diğer güne hazırlamakta fayda sağlayacaktır.

Bunun ile ilgili içeriklerin linkleri

Michael Scott

Emekli Moderatör
Bir amacın olması lazım dostum.Uzun zamandır bende oturturmaya çalışıyordum.Aynı gayeye sahip bir arkadaşımla grup kurduk.Her sabah dörtte günaydın mesajı attık.Şuan pek zorlanmadan kalkıyorum.Başarılar asla yılma başarabilirsin ?

N

neurosoft

Misafir
Uykunun periyodları vardır her 90dk da bir beyin ram uykusundan derin uykuya geçiiş yapar. Beyniniz derin uyku modundayken uyanırsanız sersem gibi hisseder hiç uyumamış ve yorgun halsiz hissedersiniz. bunun böyle olmamasını sağlamak için sizin alarmınızı bu 90dk daki derin uykuya denk gelmeyen saatlere kurmanız gerekiyor. Böyle yaparsanız ram uyku modunda uyanırsanız aşırı derecede enerjik mutlu bir şekilde uyanırsınız beyniniz tıpkı bir su yüzeyine cıkmış gibi hisseder. bunun ile ilgili bir cok makale yazı var internette. ben bu yöntem ile akşam 11 de uyuyup sabah 5-6 arası uyanıyorum hep ( istisnalar hariç). tabi butun bunları yapmadan once yatmadan en az 2 saat önce hiçbir şey yememeniz gerekiyor ve hiçbir şekilde manyetik dalga yayan cihaz ile temasta olmamanız gerekiyor. bu hem sizi uykuya hazırlama bilinci oluşturur hemde beyinsel fonksiyonlarınızın daha az enerji harcayarak kendini diğer güne hazırlamakta fayda sağlayacaktır.

Bunun ile ilgili içeriklerin linkleri

çok doğru bende bu yüzden genelde 7.5 saat uyurum. Eğer olurda geç saatte yatmak zorundaysam da 6 saate kısarım bu vakti...

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
[/QUOTE]

İşini yarına mı erteleyeceksin?
Belki yarın hiç gelmez.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6