Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Espri Yeteneğimi Nasıl Geliştirebilirim?

Onke

Mars Yolcusu
Katılım
12 Kas 2020
Mesajlar
105
Tepki puanı
157
Puanları
53
Selam arkadaşlar soru ekte.Soru basit, tavsiyelerinizi bekliyorum
 

Destiny mœ

Satürn Yolcusu
Katılım
15 Şub 2021
Mesajlar
125
Tepki puanı
306
Puanları
91
Bol bol stand up izlemeni ve kitap okumanı tavsiye ederim
 

GoldenLight

Altın Işık
Moderatör
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
124
Tepki puanı
265
Puanları
84
Hayatın büyük bir espriden ibaret olduğunu düşününce, herşeye mizahi bakıyorum 😄
 
Katılım
16 Şub 2021
Mesajlar
307
Tepki puanı
762
Puanları
160
Konum
Türkiye
Web Sitesi
1000kitap.com
Öncelikle espri ne anlama geliyor ona bakalım espri "nükte" demektir. Nükte ise "ince anlamlı düşündürücü söz" anlamına geliyor. Burada bir yanlış anlaşılmayı düzenleyelim. Espri yapıp insanları güldürmek yetenek değildir . Esprinin asıl özelliği insanları düşündürmektedir. Fark ettiğiniz üzere espri tanımında komik felan yazmıyor. Bu tipleri çok görürsünüz. Yaptığı her söze ,davranışa gülerler. Ortada komik bir şey veya anlaşılır bir şey yoktur. Benim üstüne basmaya çalıştığım konu; espri ile civikligi birbirine karıştırmamak. Ve sınırı aşmamak.
 

….asdf

Yeni Fapstronot
Katılım
8 Ağu 2021
Mesajlar
19
Tepki puanı
33
Puanları
14
Yaş
30
Selam arkadaşlar soru ekte.Soru basit, tavsiyelerinizi bekliyorum
Arkadaşım merhaba. Yetenek geliştirmenin, davranış değiştirmenin birinci kuralı neverfab te olduğu gibi 21 gün 90 gün gibi sürelerde farkında bir şekilde, konulara bir miktar mizahi bakmalısın. Bu şekilde olayların mizah yönüne bakmayı alışkanlık haline getirdiğinde sıradaki basamak esprinin kalitesindedir. Esprinin kalitesi de başlangıçta taklit ve hazır esprileri kullanarak zamanla olacak bir şeydir. Kendi tavrını ve tarzını yakalamak da yıllarını alabilir. Başarılar
 

nova

Mars Yolcusu
Katılım
21 Eyl 2021
Mesajlar
58
Tepki puanı
164
Puanları
43
Yaş
21
Selam arkadaşlar soru ekte.Soru basit, tavsiyelerinizi bekliyorum
Bu iş temelde hızlı reaksiyon vermeye bağlıdır. Ayrıca olayları birbiriyle bağdastırma yetenegiyle de alakalı. Özetle beynindeki sinaps (bağlantı) sayısıyla alakalı, bu sinaps sayılarını arttırmanın bilinen en iyi yolu kitap okumaktır, ayrıca tiyatral pratik (kafanda bir olay tasarla ve olaya göre dogaclama rol yap) yaparak da bu istedigin sonuca ulasabilirsin. E tabi biraz da güncel hayatla, gündemle alakalı bilginin olması lazım ki bir olay hakkında konusuldugunda yorum yapabil (örn; şu anda gündem bir ünlünün saçma sarkısıysa bunun konusuldugu ortamda bu bilgiden yoksun olman yorum yapamamana dolayıyıyla espri uretememene neden olur). A tabi en önemlisi özgüven çünkü ilk baslarda yaptıgın esprilerin %90ı "bune be" reaksiyonu alacak, sonra zamana hangi insanların/ortamların neye güldügünü ögreneceksin ve eleme yapacaksın espri yaparken (örn: erkek ortamında kufurlu bir espri hostur lakin kız ortamında bel altılığı küfür yerine ima ederek yaparsın); ben mesela çok ugrastım zamanında şu espri mevzusu için, zamanla insanlar benden espri beklemeye basladı (yani kisiligimin fırlama bir serseri oldugunu karsı tarafın zihnine istemli bir sekilde kodladım), bu yuzden sacma bir espri olsa bile artık onlara komik geliyor, cunku onlar kendilerini buna şartladılar. Olay bu.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst