Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Farklı Bir Öneri

B

Brock

Misafir
Olay o an tetiklenip tetiklenmemek ile alakalı değil olay bu senin bilinç altına işleniyor ve bir yerde sonu kötü biter bunu demek istiyoruz gereksiz yere sürecini riske atma değmez yani sonra toparlamak için çok uğraşırsın..
Hocam işte bu süreç bozma korkusu anlamsız bir korku, gelişim hırsıyla alakalı hırsta insana birşey kazandırmaz azim kazandırır

B

Brock

Misafir
Olay o an tetiklenip tetiklenmemek ile alakalı değil olay bu senin bilinç altına işleniyor ve bir yerde sonu kötü biter bunu demek istiyoruz gereksiz yere sürecini riske atma değmez yani sonra toparlamak için çok uğraşırsın..
Hocam işte bu süreç bozma korkusu anlamsız bir korku, gelişim hırsıyla alakalı hırsta insana birş
Yalnis anlama beni kendimi büyük görmüyorum ama siz daha ersiniz rütbe atlamamışsınız halen aklınıza gelenlere takıyorsunuz penisinizin kalkıp kalkmaması karıların zihninize gelip gelmemesi sızı etkiliyor zannediyorsunuz bunları geçin ben bunları geçtim ama çok fazla sancilidi kolay değil kabul ediyorum ama halen özgür değilsiniz haberiniz olsun halen tetiklenme sizi yonetiyorsa demekki halen bazı değişmemiş durumlar var
Hocam yinede dikkatli konuşmak lazım yanlış fikir vermemek adına sonuçta biz süreçli olsakla birşeyi bilmekle öğretmek çok ayrı birşey. Matematik hocası olupta matematikten soğutanda var sevdirende. Bu bağlamda süreçli ve iyi sonuç veren eğitmenleri örnek almalıyız insanlara fikir verme açısından diye düşünüyorum

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Hocam işte bu süreç bozma korkusu anlamsız bir korku, gelişim hırsıyla alakalı hırsta insana birşey kazandırmaz azim kazandırır
Değerli dostlar bu sabit bir tecrübedir birçok kamp yönettim ve 3 yakın dostumun süreçte 1200lü günlerde bozmasına sebep oldu bu durum. Tavsiyem vazgeçin siz olayın biyolojik kısmına bakmadan ( DeltaFosB, bağımlılığın tekrardan hangi koşullarda oluşabileceği vs. ) sadece ben buna alıştım, yaparım gereksiz korku saçmadır gibi havalara girmeyin üzülürsünüz tabii sizin kendi tercihiniz.

B

Brock

Misafir
Değerli dostlar bu sabit bir tecrübedir birçok kamp yönettim ve 3 yakın dostumun süreçte 1200lü günlerde bozmasına sebep oldu bu durum. Tavsiyem vazgeçin siz olayın biyolojik kısmına bakmadan ( DeltaFosB, bağımlılığın tekrardan hangi koşullarda oluşabileceği vs. ) sadece ben buna alıştım, yaparım gereksiz korku saçmadır gibi havalara girmeyin üzülürsünüz tabii sizin kendi tercihiniz.
Haklısınz hocam. Benim zaten bu başlığı okuyunca açıp yapay yollardan tetiklenmek veya kendimizi zorla dürtmek aklıma gelmedi açıkcası aklıma gelen şey karşı cinsle etkileşim kurmak için hareketler yapmak tamamen kaçınmamak iletişimi geliştirmek

Eff

Yoda
Selamlar arkadaşım.
Hocam işte bu süreç bozma korkusu anlamsız bir korku, gelişim hırsıyla alakalı hırsta insana birşey kazandırmaz azim kazandırır.
Bende süreci bozma korkusu yok, yeni başlarken kafama takardım da şimdi alaylıyım ve pmo kolay yolla bırakmak kitabını okuyunca bu tür korkum kalmadı.
Problem şu böyle bir şey yapmaya hiç mi hiç gerek yok.
Şöyle değerlendirelim. Bu eylemin sana artıları ne, eksileri ne?
Eksilerini söyleyeyim: Zaman kaybı, belki aklın orada kalır, belli süre sonra bu da bağımlılık yapar her gün oraya gidesin gelir, belki çok fazla cinsellik uyandıran görüntü gördüğün için bir süre sonra bunlardan etkilenmeme ve aşırı uç olarak sexten soğuma, bir zamandan sonra kendini ezik görme ve niye bunlara ulaşamıyorum diye depresyona girme.

Artılarını söyleyelim: Belki birkaç küçük artısı vardır ama eksilerin yanında hiçbir şey.

Demiyorum ki 0 sosyal medya kullanalım, hesaplarımızı kapatalım vb. Ne yaparsın, sosyal medyada gezerken önüne çıkmıştır, gidip kıza yürürsün veya hızlıca geçersin. Öyle durup bakacaksın falan bunlar birikir manyak olursun bak.

B

Brock

Misafir
Selamlar arkadaşım.

Bende süreci bozma korkusu yok, yeni başlarken kafama takardım da şimdi alaylıyım ve pmo kolay yolla bırakmak kitabını okuyunca bu tür korkum kalmadı.
Problem şu böyle bir şey yapmaya hiç mi hiç gerek yok.
Şöyle değerlendirelim. Bu eylemin sana artıları ne, eksileri ne?
Eksilerini söyleyeyim: Zaman kaybı, belki aklın orada kalır, belli süre sonra bu da bağımlılık yapar her gün oraya gidesin gelir, belki çok fazla cinsellik uyandıran görüntü gördüğün için bir süre sonra bunlardan etkilenmeme ve aşırı uç olarak sexten soğuma, bir zamandan sonra kendini ezik görme ve niye bunlara ulaşamıyorum diye depresyona girme.

Artılarını söyleyelim: Belki birkaç küçük artısı vardır ama eksilerin yanında hiçbir şey.

Demiyorum ki 0 sosyal medya kullanalım, hesaplarımızı kapatalım vb. Ne yaparsın, sosyal medyada gezerken önüne çıkmıştır, gidip kıza yürürsün veya hızlıca geçersin. Öyle durup bakacaksın falan bunlar birikir manyak olursun bak.
Önemli olan bence burda niyet hocam bence niyet sapık olursa dediğin gibi saptırabilir.

Phönix

Ay Yolcusu
Merhaba arkadaşlar
500 gün üzerindeyim öğrendiğim bir hususu sizlerle paylaşayım ben bunu 500 günlerde filan idrak ettim siz şanslısınız.
Bana göre en iyi neverfap tetikliyicilerden kaçmak değil onlarla yaşamaya alışıp zihnini onlara karşı eğitmektir kaçmak seni anlık kurtarır ama yüzleşme elbet bir gün gelir bana kalırsa arkadaşlar yeniyseniz süreçte size lafım değil siz biraz kaçın :) ama az çok ilerlemiş kişilere lafım şudur tetiklenmekten korkmayın kendinize söyleyin bakış açınızı değiştirin gerekirse açın tetikleyici tik tok bakın ama kaçmayın
Diyorlar ya bazen görüyorum alfa olursun neverfap filan
Bana kalırsa gerçek alfalık kızlardan kaçan değil onlarla yüzleşip o tetiklenmelere karşı sakin duran kendini bu uğurda eğitmiş kişidir..
İyi günler..
(Not kasik ağrıları olabiliyor normaldir)
merhabalar herkese , konuyu biraz daha acmak istiyorum ayni seyleri ben de idrak ettim hissetim su anda 160 gün üzerindeyim. Ben meydan okuma modunda oldugum icin neverfap sürecimde bu Aurayi algiladim. Eger bu isi yapiyorsam yasiyorsan bunu tam yapmaliyim yarim is olmaz kacmak yok hic bir seyden zihniyet tam olarak bu (aynisi alkol,kumar, sigara, durus, vsvs icinde gecerli), birisi ortamda sigara iciyorsa ordan uzaklasmamak veyahut alkol aliyorsa yaninda bir arkadasin ordan gitmemek, Sen ortami kontrol edebilmelisin ortam seni degil! bir kizla veya arkadasinla sinemaya gittiginde film de cinsel ilişki sahneleri cikiyor diye tahrik olup relapse düsünüyorsan bu sürecde daha cok uzun yolun var demekdir kontrol sende olmali.. sen o gördügün cinsel ilişki sahnesinden daha BÜYÜK olmalisin. Ben Sigarayi birakdim 30 gün oldu, arkadaslarim yanimda iciyorlar, diyorlarki sen istersen yanimizda durma canin istemesin... :)... Arkadaslar odanin icinde sadece sigara olsa veya nf olayi icin sadece ciplak kadin olsa bile... anlatmaya calisdigim bir AURA bu Auraya sahib olmak veya olabilmek bu irade. zihniyet ne derseniz diyin bunun toplami sizi hic bir sey ne kadar cok yada az olmaksizin ETKILEYEMEMESI cünkü güc SIZ olmalisiniz.

Not: Arkadaslar bu anlatiklarim asiri derecede konsantrasyon, özgüven, direnc isteyen ve tüketen seyler. Yeni baslayanlar asiriya kacmasin sadece bir iki seye odaklansin, sahsi önerim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6