Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum, Düşünceler

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Selamlar, uzun süredir aranızda yoktum. Çok nadir de olsa arada giriyorum ve sizleri izliyor, tartıp biçiyorum.

Birçoğunuz bataklığa düşüp, çırpındıkça battığını bilerek bundan zevk alıyor. Gün sayıyorsunuz.

- Ah! yeter artık bu kaç oldu. Neyse ben sürecimde ilerleyeyim belki bu PMO isteği kaybolur.
+ Hayır, bu istek sen irade gücünü kullanarak devam ettiğin sürecinde kaybolmayacak. Kökünden bırakman gerekiyor. Beyin yıkamasını silmen gerekiyor.

-''YETER'' artık daha neler yapmalıyım? Her şeyi yapıyorum ama olmuyor.
+ Her şeyi yapmıyorsun. Aynı hataları yapıp bu döngüden zevk -bilinçaltında- alıyorsun.

-Forumda dolaşıyorum, bilgiler ediniyorum, forumda dolaşmaya devam edeyim.
+Dostum forumda bu kadar çok dolaşmana gerek yok. Birçoğunuz forumda sadece boş boş duruyorsunuz. Hiçbir aktivite yok. Alacağınızı alın ve gerçek hayatınıza geri dönün.

-Hayattan zevk alamıyorum. Beni rahatlatıyor. Bunu yaparken zevk alıyorum.
+ Hayır, hayattan zevk almamanın sebebi bu ''bağımlılık''. Bağımlı olduğunuzu kabul edin ve bunun için çaba harcayın. Seni rahatlatmıyor. Açıklayayım:
Komşunuz kavga ediyor ve siz uyumaya çalışıyorsunuz. Komşunuzun kavgası bittiğinde rahatlamış hissediyorsunuz. Normalde daha rahattınız fakat onun susmasının sizi rahatlattığını düşünüyorsunuz.

Daha yazıp çizilecek çok şey var fakat gerçek hayata geri dönmeliyim. Dostlarım ''gerçek'' hayatınıza geri dönün. Bir şeyler için çabalayın - boşa kürek çekmeyin- ve başarmak için elinizden geleni yapın. Siz değerlisiniz. Sizin için en değerli şey zamanınız. Zamanınızı gereksiz yere harcamayın. Kendinize iyi bakın. Her zaman güçlü kalın.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Ben forumdan alacağımı aldım, başka kişilerle etkileşim kurmak dışında artık araştıracak bir şeyim kalmadı. Öğrenmem gereken neredeyse her şeyi öğrendim. Gün sayma konusunda cidden artık iyiyim. Program arkada sayıyor ben 2 haftada bir bakıyorum mesela. Gün saymak ciddi bir iş yapıyoruz gibi hisettiriyor. İşin sırrı düşmanı ne hafife alacaksın ne de gözünde abartacaksın. Olması gerektiği gibi yaklaşmazsanız 2 türlü de relapse'e doğru gidersiniz.

A

AdAstra

Misafir
Bence forum şu anda ölü ve gerçek performansını kullanamıyor. Her defa girip bir konu açmak istiyorum ama doğruları konuşursak burası bir çöp yığını. İnsanlara demiyorum, tabi dertliler çoğu, bazıları krizde ve mantıklı düşünemiyor falan. Onlara sözüm yok. Asıl problem konularda, yerli yerinde format atılması, bazı çöp konuların ayıklanması, katı kuralların gelmesi (gerektiği yerlerde) gerekiyor. Yoksa forum bağımlılığı ve alın size faydadan çok zarar. Forum bence çok iyi bir potansiyeli deyerlendirmiyor. Bu yazdıklarınıda her sefer sen ve senin gibi olanlar hep tekrarlıycak, ve bu kadar bilgi birikimi hep ziyan olucak. Ve sana garanti 100 kişi bakarsa 2si fayda alır ve 1de bunların hepsini bilmiş olur. Yani eger benimle hemfikir olan varsa yardım ederim.

Not : JakeDunn sözüm sana değil. Tüm forum rehberliyine. Sadece bu yazıdaki tekrar olunmuş bilgiler bu yazıyı yazmama sebep oldu. Öyle bir sistem olmuşki tekrar yaptığını bilsende mecbur yapıyorsun yine. Yani kısaca sana eleştri yok.

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Bence forum şu anda ölü ve gerçek performansını kullanamıyor. Her defa girip bir konu açmak istiyorum ama doğruları konuşursak burası bir çöp yığını. İnsanlara demiyorum, tabi dertliler çoğu, bazıları krizde ve mantıklı düşünemiyor falan. Onlara sözüm yok. Asıl problem konularda, yerli yerinde format atılması, bazı çöp konuların ayıklanması, katı kuralların gelmesi (gerektiği yerlerde) gerekiyor. Yoksa forum bağımlılığı ve alın size faydadan çok zarar. Forum bence çok iyi bir potansiyeli deyerlendirmiyor. Bu yazdıklarınıda her sefer sen ve senin gibi olanlar hep tekrarlıycak, ve bu kadar bilgi birikimi hep ziyan olucak. Ve sana garanti 100 kişi bakarsa 2si fayda alır ve 1de bunların hepsini bilmiş olur. Yani eger benimle hemfikir olan varsa yardım ederim.

Not : JakeDunn sözüm sana değil. Tüm forum rehberliyine. Sadece bu yazıdaki tekrar olunmuş bilgiler bu yazıyı yazmama sebep oldu. Öyle bir sistem olmuşki tekrar yaptığını bilsende mecbur yapıyorsun yine. Yani kısaca sana eleştri yok.
İstediğin gibi eleştirebilirsin beni. Ben eleştirildiğimde* birisini banlamam. Dediklerin doğru. Ben artık kendi hayatıma çeki düzen veriyorum. Forumla 2 yıl boyunca uğraştım. Yeni sisteme geçmek için saatlerimi harcadım. Kimse yokken tek başıma bir şeyler yaptım. Ee artık sıra bu yönetimin başındakilere kaldı. Normal bir üyeden buraya gelip elimden geleni yaptığımı düşünüyorum. Herkes senin yazından payına düşeni alsın.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör

Dediklerinin kısmen doğru yerleri var. Çöp konuların temizlenmesi, ayıklanmalar birkaç ay önce ciddi şekilde yapılmıştı. (Bu görevi ben üstlendim.) Kimileri silindi, kimileri arşive taşındı, kimileri uygun başlıklara taşındı. Aynı, benzer soruların sorulması meselesi ise bir süre çok dikkat ettik ancak sürekli tekrarlanınca yorulduk diyebiliriz. Ayrıca bazı önemli bilgilerin hatırlanması, sürecin ciddiyetini unutmamak, bomboş bir süreç geçirmemek vs. öğrenilmesi gereken bilgilerin yeni üyelerin de öğrenebilmesi ve eski üyelerin de unutmaması için böyle karar almıştık.

Dertleşme konularını kabul etmesek ayrı suç kabul etsek ayrı suç oluyor. Fakat bu başlık varsa kabul edilmek de zorunda oluyoruz. (Moderatörler olarak) Bazen peş peşe açılmak istediği oluyor. Öyle olunca aynı anda kabul etmemeye çalışıyorum. Samimi bir forumuz diye açılmış zamanında... Faydası olur mu olur fakat zararı da var dediğin gibi. Bunun kesin çözümü ise o başlığı tamamen kaldırmak olur.

Forumdaki üyelerin çoğu forumu iyi kurcalamadan sorusunu soruyor cevabını alıyor ve gidiyor. Maalesef böyle. Faydalananlar az, katılıyorum. Sürekli kalmak da iyi değil, vakti boş olana bağımlılık yapabiliyor.

Potansiyel daha nasıl değerlendirilecek birçok yeni farklı kişisel gelişim vs. başlıkları açıldı, meraklısı için neverfap hakkında onlarca bilgi de var. Ansiklopedi yazılacak bir kavram da değil ki neverfap. Yeni konularda iste isteme tekrar niteliğinde bilgiler oluyor.

Yönetimde ise ilgilenenler 5 parmağı bırak 3 parmağı geçmiyor admin, moderatör rütbelerine bakma. (Maalesef)

Son olarak da biz bu işten hiçbir menfaat, ücret almıyoruz. Daha kelam etmeme gerek yok sanırsam...

A

AdAstra

Misafir
Dediklerinin kısmen doğru yerleri var. Çöp konuların temizlenmesi, ayıklanmalar birkaç ay önce ciddi şekilde yapılmıştı. (Bu görevi ben üstlendim.) Kimileri silindi, kimileri arşive taşındı, kimileri uygun başlıklara taşındı. Aynı, benzer soruların sorulması meselesi ise bir süre çok dikkat ettik ancak sürekli tekrarlanınca yorulduk diyebiliriz. Ayrıca bazı önemli bilgilerin hatırlanması, sürecin ciddiyetini unutmamak, bomboş bir süreç geçirmemek vs. öğrenilmesi gereken bilgilerin yeni üyelerin de öğrenebilmesi ve eski üyelerin de unutmaması için böyle karar almıştık.

Dertleşme konularını kabul etmesek ayrı suç kabul etsek ayrı suç oluyor. Fakat bu başlık varsa kabul edilmek de zorunda oluyoruz. (Moderatörler olarak) Bazen peş peşe açılmak istediği oluyor. Öyle olunca aynı anda kabul etmemeye çalışıyorum. Samimi bir forumuz diye açılmış zamanında... Faydası olur mu olur fakat zararı da var dediğin gibi. Bunun kesin çözümü ise o başlığı tamamen kaldırmak olur.

Forumdaki üyelerin çoğu forumu iyi kurcalamadan sorusunu soruyor cevabını alıyor ve gidiyor. Maalesef böyle. Faydalananlar az, katılıyorum. Sürekli kalmak da iyi değil, vakti boş olana bağımlılık yapabiliyor.

Potansiyel daha nasıl değerlendirilecek birçok yeni farklı kişisel gelişim vs. başlıkları açıldı, meraklısı için neverfap hakkında onlarca bilgi de var. Ansiklopedi yazılacak bir kavram da değil ki neverfap. Yeni konularda iste isteme tekrar niteliğinde bilgiler oluyor.

Yönetimde ise ilgilenenler 5 parmağı bırak 3 parmağı geçmiyor admin, moderatör rütbelerine bakma. (Maalesef)

Son olarak da biz bu işten hiçbir menfaat, ücret almıyoruz. Daha kelam etmeme gerek yok sanırsam...
Çözüm olarak iyi fikirlerim var tabi bilmrk istersen. Özelden konuşa biliriz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6