Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Guçlü yanımın zayıf yanıma öfkesi

Mental Boom

Yeni Fapstronot
İrade ne demektir?

İrade istemediğiniz ama sizin için faydalı olan bir şeyi yapmaktır bazen eziyet çekmektir.

İradenin tanımından İrade eşittir mantık sonucuna ulaşabilir miyiz?

İmkansız dediklerimiz gerçekten imkansız mı?

Duygularımız mı daha güçlü yoksa mantığımız mı?

Her sorunun kaynağı nofap mı nofap gerçekten söylendiği kadar faydalı mı?

Gerçekten ne kadar iradelisin? Hayal dünyanda yaşayıp gerçekleri kaçırıyor musun?

Bu günlüğün amacı bir çok soruya kendim üzerinden cevap bulmak kendi doğrularımı bulmak

Ben kısaca kendimi tanıtayım yksye hazırlanıyorum mezuna kaldım 150 günüm var sınava geçen senelerde hiç dersime bakmadım ve lise hayatımı hatırlamıyorum sanki ben yaşamamış gibiyim mantığım devre dışıydı ve bu yaşa kadar obez olarak yaşadım bilgisayar oyunlarıyla yaşadım su an oyun işini bırakmış durumdayım uzun süredir oynamıyorum şimdiye kadar 110 kilodan 80 e düşüp antrenman yapınca 88 e çıktım fakat yağ oranım biraz fazla evde şu an kendim antrenman yapıyorum 10kg dambıllar ile. Bir süredir şekerli ve paketlenmiş gıdalar tüketmiyorum mesela 3 gündür onume gelen çeşit çeşit bol fıstıklı baklavayı hiç zorlanmadan geri çevirdim. Ders konusunda sıkıntılarım var düzgün çalışasım gelmedi ama çalışasım'ın sözünü dinlemeyeceğim elbette :)

Okumakta olduğum ve olacağım kitaplar
İktidar
Yatırım 101
Zengin baba yoksul baba

Borsaya çok ilgim var Dünyadaki gelişmeleri çok takip edip zamanımı harcarım ama asil hedefim su an bu değil zaman kontrolünü iyi yapmalıyım.
Sosyal medya kullanmıyorum.

Spor konusunda sorunum yok çok gaza geliyorum hoşuma gidiyor
Soğuk suyla az da olsa duş alabiliyorum
Her gün kuruyemiş tüketiyorum beslenmem güzel omega 3(396MG EPA
720MG OMEGA3 264MG DHA 60MG OTHER TOTAL 1200MG ) , tribulus ve bazen multivitamin takviyesi alıyorum azcık bcaa arjinin falan da alıyorum ama yeterli dozda değil
Büyük ihtimal az sonra yatarım 7 saat uykumu alacağım
Meyve tüketiyorum kabak çekirdeği zerdecal vb testo dostu gıdalar tüketiyorum yatmadan önce süt içebilirim casein gece boyunca bana destek olsun toparlanmam hızlı olsun kas ağrılarım var

Bu süreçte müzik zevki değişiminden tutun Her açıdan kendimi gözlemleyecegim nofapte olduğumu aklıma getiremeyeceğim. Tribulus takviyesine bugün başladığım için testesteron konusunda değişim olursa hangisinden kaynaklı olduğunu tam anlayamayacağım fakat çok da önemi yok.
Kızlarla çok ilgilenmeyeceğim bu yüzden bu konuda bir şey yazmam odağımı hedefime vermeliyim kızlar 10.planda

Bu günlük aslında tam olarak bir günlük değil sadece gelişmelerden, hatalarımdan çıkardığım derslerden ve sorulara bulduğum cevaplardan bahsedeceğim
Kendinize iyi bakın sağlıcakla kalın

Kendinle olan savaşı kazanamazsan dünya ile olan savaşı kazanamazsın öz disiplin her şeydir.

Son düzenleme:
N

Narsist

Misafir
İrade ne demektir?

İrade istemediğiniz ama sizin için faydalı olan bir şeyi yapmaktır bazen eziyet çekmektir.

İradenin tanımından İrade eşittir mantık sonucuna ulaşabilir miyiz?

İmkansız dediklerimiz gerçekten imkansız mı?

Duygularımız mı daha güçlü yoksa mantığımız mı?

Her sorunun kaynağı nofap mı nofap gerçekten söylendiği kadar faydalı mı?

Gerçekten ne kadar iradelisin? Hayal dünyanda yaşayıp gerçekleri kaçırıyor musun?

Bu günlüğün amacı bir çok soruya kendim üzerinden cevap bulmak kendi doğrularımı bulmak

Ben kısaca kendimi tanıtayım yksye hazırlanıyorum mezuna kaldım 150 günüm var sınava geçen senelerde hiç dersime bakmadım ve lise hayatımı hatırlamıyorum sanki ben yaşamamış gibiyim mantığım devre dışıydı ve bu yaşa kadar obez olarak yaşadım bilgisayar oyunlarıyla yaşadım su an oyun işini bırakmış durumdayım uzun süredir oynamıyorum şimdiye kadar 110 kilodan 80 e düşüp antrenman yapınca 88 e çıktım fakat yağ oranım biraz fazla evde şu an kendim antrenman yapıyorum 10kg dambıllar ile. Bir süredir şekerli ve paketlenmiş gıdalar tüketmiyorum mesela 3 gündür onume gelen çeşit çeşit bol fıstıklı baklavayı hiç zorlanmadan geri çevirdim. Ders konusunda sıkıntılarım var düzgün çalışasım gelmedi ama çalışasım'ın sözünü dinlemeyeceğim elbette :)

Okumakta olduğum ve olacağım kitaplar
İktidar
Yatırım 101
Zengin baba yoksul baba

Borsaya çok ilgim var Dünyadaki gelişmeleri çok takip edip zamanımı harcarım ama asil hedefim su an bu değil zaman kontrolünü iyi yapmalıyım.
Sosyal medya kullanmıyorum.

Spor konusunda sorunum yok çok gaza geliyorum hoşuma gidiyor
Soğuk suyla az da olsa duş alabiliyorum
Her gün kuruyemiş tüketiyorum beslenmem güzel omega 3(396MG EPA
720MG OMEGA3 264MG DHA 60MG OTHER TOTAL 1200MG ) , tribulus ve bazen multivitamin takviyesi alıyorum azcık bcaa arjinin falan da alıyorum ama yeterli dozda değil
Büyük ihtimal az sonra yatarım 7 saat uykumu alacağım
Meyve tüketiyorum kabak çekirdeği zerdecal vb testo dostu gıdalar tüketiyorum yatmadan önce süt içebilirim casein gece boyunca bana destek olsun toparlanmam hızlı olsun kas ağrılarım var

Bu süreçte müzik zevki değişiminden tutun Her açıdan kendimi gözlemleyecegim nofapte olduğumu aklıma getiremeyeceğim. Tribulus takviyesine bugün başladığım için testesteron konusunda değişim olursa hangisinden kaynaklı olduğunu tam anlayamayacağım fakat çok da önemi yok.
Kızlarla çok ilgilenmeyeceğim bu yüzden bu konuda bir şey yazmam odağımı hedefime vermeliyim kızlar 10.planda

Bu günlük aslında tam olarak bir günlük değil sadece gelişmelerden, hatalarımdan çıkardığım derslerden ve sorulara bulduğum cevaplardan bahsedeceğim
Kendinize iyi bakın sağlıcakla kalın

Kendinle olan savaşı kazanamazsan dünya ile olan savaşı kazanamazsın öz disiplin her şeydir.
Sana tavsiyem süt içme ya yoğurt ye ya da kazein tozu al basarılar.

GAZAP

Deneyimli Üye
Dostum başarılar.
Ama anlamadığım şu var herkes şekeri bırakıyor?? Neden. Benim hayatımda kola,cips,jelatinli yiyeceklere yer yok hiçbirini yemiyor um. Da şeker niyeki yeni fark ediyorum arkadaşları n çoğu şekeri bırakmaya çalışıyor. Ben sadece şekeri çay da ve ay da 2,3 defa tatlıda alıyorum.
Ve doğal şekerinde petek ve süzme baldan alıyorum.
Kilom normal. Bende şekeri bırakayım mi?
Tavsiye edermisiniz.

Mental Boom

Yeni Fapstronot
Dostum başarılar.
Ama anlamadığım şu var herkes şekeri bırakıyor?? Neden. Benim hayatımda kola,cips,jelatinli yiyeceklere yer yok hiçbirini yemiyor um. Da şeker niyeki yeni fark ediyorum arkadaşları n çoğu şekeri bırakmaya çalışıyor. Ben sadece şekeri çay da ve ay da 2,3 defa tatlıda alıyorum.
Tavsiye edermisiniz.
Şekerin zararlı olduğu ve vücudun şekere gerek duymadığı biliniyor seker yiyeceğime tavuk yerim ceviz yerim en azından faydası olur ama balı ben de tüketiyorum haftada 1 kere zaten çayı şekersiz içerim bir sebebi de insanlar dopamin detoksu yaptığından dopamin reseptöru iyileşmesini hızlandırmak olduğunu düşünüyorum

Tabi şeker derken yanlış anlaşılmasın meyve şekeri abartısız bal vb gibi şeyleri tüketin faydası var beyaz ekmeği de çok tüketmeyin sadece haftada 1 kahvaltıda ekmek tüketiyorum

Mental Boom

Yeni Fapstronot
Bugün beslenmede cheat yaptım yarın 2 haftalık sıkı diyete ve antrenman programına başlıyoruz

Mental Boom

Yeni Fapstronot
Bugün güzel bir antrenmanın ardından
Bugünkü toplam protein 116gr
Kalori de 1600 1700 ile beslenmeyi sonlandırdım. Glutamine arjinin kreatin vb takviyeler için su an erken ağırlıkları arttırdığımda başlayabilirim yarım kalan kutular bitsin onun dışında tribulusa devam düzenli kullanımda etkisi olacağını düşünüyorum
Nofapın ilk günü için farklı bir hissiyat yaşamadım

isxo

Jüpiter Yolcusu
Dostum başarılar.
Tavsiye edermisiniz.
Kanka makarna da bir şeker. Ekmek, kek, bulgur, pirinçte. Bence olaya böyle yaklaşmak lazım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6