Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Gün Içinde Sürekli Yorgun Hissetme

D4redevil

Yeni Fapstronot
Sürekli yorgun hissediyorum. Uykumu 8 saat alıyorum ama kaç saat yatarsam yatayım yetmiyormuş gibi hissediyorum. Yaklaşık 7-8 ay önce doktora gitmiştim kan tahlilleri sonucu B12'min baya bi eksik olduğunu öğrendim. İğne verdi bı ay kullandım sonra araya deprem falan girdi ama iğneyi biraz aksatsam da bitirdim. Pek bı değişiklik olmadı yarın tekrar gitmeyi düşünüyorum. Ayrıca küçükken burnunu kırmıstım bu yüzden eğrilik var düzgün nefes alamıyorum doktor 18 den sonra ameliyat olmalı demiş zamanında. Şuan 17 yi yarıladım şimdi gitsem yardım ederler mi ve sizce yorgunluğumla alakası var mı? Burnumla tam nefes alamıyorum bu yüzden sık sık esniyorum hatta bazen sınıfta daralıyorum. Eğer 18 den önce olmuyorsa seneye sınavdan sonra olacağım ama 12. Sınıfa geçtiğim için sıkı çalışmalıyım uzun süreler masa başında olacağım bu sorunun da büyük bir eksi olduğunu düşünüyorum bu yaz halledilmesini istiyorum. İnternetten baktım kimisi 17 de oldum diyor kimisi 18 den önce olmaz diyor. Şuan önce de lete gitmeyi olmazsa özele gitmeyi düşünüyorum.

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
B12 desteği önemli. Ben 3 ayda 1 kutu Benexol B12 kullanıyorum. pmo yapmayı bıraktıysanız süreçte sürekli uyku isteği ve ağrıların yaşanması çok normal, bu durumu kafanızı takmayın ve varsa daha önemli sağlık sorunlarınızı çözüme kavuşturun.

Eff

Yoda
Burnun nefes almanı yüksek derece etkiliyorsa etkisi olabilir.
En iyisi doktora gidip kan değerlerine baktırman. Ona göre ilaç yazsın.

Ronaldocr7

Venüs Yolcusu
Aynı dertten ben de muzdarip sürekli yorgunluk ve halsizlik bende de var benimde burnumda eğrilik ve et büyümesi var başımda da geçmeyen ağırlık var ameliyat olmayı düşünüyorum ama sağlam doktor lazım

Mr.Twain

Adapte ol ya da yok ol!
Ağızdan nefes almak uykudan alacağın verimi minimum düzeye düşürür. üstelik yüzünde asimetri de yapabilir çene gelişimini olumsuz etkiler. ciddi bir konu. Şiddetle doktora gitmeni tavsiye ederim

Fellow

Ay Yolcusu
Cevap yazan arkadaşların hepsi aynı şeyi yazmış. Bende onlara katılıyorum. Eğer gece horlaman varsa, rahat nefes alamiyorsan kbb doktoruna gitmeni biran önce ameliyat olmanı tavsiye ederim. Sonra hersey biranda değişecek ve forumdaki arkadaşlarım ne kadar doğru söylüyorlarmış diyeceksin.

KingArthur

Mezun
Burnumun sol tarafından hiç nefes alamıyordum. 6 ay önce devlette ameliyat oldum olmuşken hem burun estetiği hemde sol tarafdaki kemiği düzelttiler. Ben çok geç oldum şuan 28 yaşındayım keşke önce olsaymışım ağzımı kapatıp burumdan nefes alamazdım her yerde daralırdım duramazdım. Uykum düzeldi, yorulmam azaldı, spor harici nefes nefese kalmıyorum, sesim değişti vs bir sürü faydası var bence en kısa zamanda devlete git ameliyata kadar 3-4 ay sallıyorlar.

Ronaldocr7

Venüs Yolcusu
Burnumun sol tarafından hiç nefes alamıyordum. 6 ay önce devlette ameliyat oldum olmuşken hem burun estetiği hemde sol tarafdaki kemiği düzelttiler. Ben çok geç oldum şuan 28 yaşındayım keşke önce olsaymışım ağzımı kapatıp burumdan nefes alamazdım her yerde daralırdım duramazdım. Uykum düzeldi, yorulmam azaldı, spor harici nefes nefese kalmıyorum, sesim değişti vs bir sürü faydası var bence en kısa zamanda devlete git ameliyata kadar 3-4 ay sallıyorlar.
Gözünde ağrı veya başta ağırlık yapıyor muydu hocam acaba bilgi verebilir misiniz bende de septum deviasyonu var sağ tarafa doğru

D4redevil

Yeni Fapstronot
Ağızdan nefes almak uykudan alacağın verimi minimum düzeye düşürür. üstelik yüzünde asimetri de yapabilir çene gelişimini olumsuz etkiler. ciddi bir konu. Şiddetle doktora gitmeni tavsiye ederim
Kbbye gittim 18 yaşında olmalısın dedi ben 17 yi yarıladım anca şubatta olabilirim o da okul zamanına geliyor derslerin etkiler.

D4redevil

Yeni Fapstronot
Cevap yazan arkadaşların hepsi aynı şeyi yazmış. Bende onlara katılıyorum. Eğer gece horlaman varsa, rahat nefes alamiyorsan kbb doktoruna gitmeni biran önce ameliyat olmanı tavsiye ederim. Sonra hersey biranda değişecek ve forumdaki arkadaşlarım ne kadar doğru söylüyorlarmış diyeceksin.
Malesef yaşım yetmiyor

D4redevil

Yeni Fapstronot
Doktora gittim B12 eksikliğin var dedi olması gerekenden baya eksikmiş. Yorgunluğun burnumla alakası varmıdır diye sordum sanmıyorum b12 eksikliğindendir dedi

D4redevil

Yeni Fapstronot
Dostum biraz daha açıklar mısın faydalarını

KingArthur

Mezun
Dostum biraz daha açıklar mısın faydalarını
Koşarken daha geç yoruluyorsun.
Hayat kalitesini yükseltiyor.
daha rahat nefes aldığımdan terleme azalıyor.
Burunun tıkalı olduğunda ağzından nefes alamk zorunda kalıyordun kötü bir görüntü oluştuyordu.
Sohbet ederken burnunda etmi var diye sorarlardı hep ses düzelince sormaz oldu insanlar. bunlar benim yaşadıklarım.

karakartal0034

Venüs Yolcusu
Benimde burnumda kemik var yamukluk var ve rahat nefes alamıyorum fakat ameliyat fobim var bir de estetik olmak günah diyorlar keyif için olmuyorum sonuçta ama günah diyorlar.

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Benimde burnumda kemik var yamukluk var ve rahat nefes alamıyorum fakat ameliyat fobim var bir de estetik olmak günah diyorlar keyif için olmuyorum sonuçta ama günah diyorlar.
Saçmalamayın, vücut hatlarınızı güzelleştirip diğer insanların ilgisini üzerinize çekmeye çalışmıyorsunuz. Vücudunuzun bir parçası yanlış biçimlenmiş ve sizin hayat kalitenizi düşürüyor bunu düzeltmeniz de herhangi bir sakınca yok, olamazda.

SavaşçıDiriliş

Yeni Üye
B12 desteği önemli. Ben 3 ayda 1 kutu Benexol B12 kullanıyorum. pmo yapmayı bıraktıysanız süreçte sürekli uyku isteği ve ağrıların yaşanması çok normal, bu durumu kafanızı takmayın ve varsa daha önemli sağlık sorunlarınızı çözüme kavuşturun.
pmo bırakmanın uyku isteği ve ağrıların yaşanması arasındaki bağlantıyı anlamadım

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
pmo bırakmanın uyku isteği ve ağrıların yaşanması arasındaki bağlantıyı anlamadım

Vücut kendisini toparlayarak onarmaya çalışırken ruhsal ve bedensel yorgunluk olabiliyor. Sürekli uyuma isteği, yataktan çıkmama, konfor alanını terk etmeme, hiç bir şey yapmamak gibi geçici durumlar yaşanabiliyor. Bunları kendi yaşadığım tecrübeme ve yabancı forumlardaki insanların yorumlarına dayanarak yazıyorum. Bahsettiğim durum geçici süre ile yaşanan bir durumdur, bir müddet sonra daha enerjik ve hareketli bir yapıya sahip olmaya başlıyorsunuz.

kariyerci

Yeni Fapstronot
Vücut kendisini toparlayarak onarmaya çalışırken ruhsal ve bedensel yorgunluk olabiliyor. Sürekli uyuma isteği, yataktan çıkmama, konfor alanını terk etmeme, hiç bir şey yapmamak gibi geçici durumlar yaşanabiliyor. Bunları kendi yaşadığım tecrübeme ve yabancı forumlardaki insanların yorumlarına dayanarak yazıyorum. Bahsettiğim durum geçici süre ile yaşanan bir durumdur, bir müddet sonra daha enerjik ve hareketli bir yapıya sahip olmaya başlıyorsunuz.
Hem tecrübeleriniz,hemde yabancı sitelerde edindiginiz bilgiler ışığında, nofap süreçinde tembellik,yoksunluk,enerjisizlik maksimum ne kadar sürede düzeldiği ifade edilmektedir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6