Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Gün Saymak

mustafa78

Yeni Üye
arkadaşlar ben sürekli ayın birini bekliyorum ayın içinde eğer süreci bozarsam olmuyormuş gibi hissediyorum kendimi mi kandırıyorum acaba? Siz de gün sayıyor musunuz ayın birini falan bekliyor musunuz?

Web Sitesi
1000kitap.com
Şunu anlaman gerekir bir şey yapmaya baslamiyorsun. Bir şey yapmayı bitiyorsun. Kötü ,iğrenç her dakika seni kandırmış enerjini somurmus. Yıllardır dost biliyordun ama değilmiş . Şimdi ise onu terk ettin . Ne diye gün sayiyorsun . Onsuz hayat zaten güzel. Disciden çıkınca ağrı geçsin diye beklemezsin. Sevmediğim biri yanından gidince direk mutlu olursun . Onu ozlemezsin. Gün saymak bir şeyi beklemeye sebep olur. Bir şey beklemek şüpheye. Şüphe ise korkuya . Korkuda bahane üretmene neden olur . En sonunda hiç anlamadığın bir sebepten bozarsin.

flamefinn

Ay Yolcusu
Kendine hedefler koy 7 gün, 21 gün, 40 gün vs. gibi. Ardından başlangıç günün ve bu günleri bir yere kaydet. Mesela bu forum bunun için var :D.
Daha sonra koyduğun hedefler için gün saymak yerine işinle ilgili (Öğrencilik bir iştir) veya başka bir konu ile ilgili yapman gereken ve seni meşgul edecek süreçler/meşgaleler bul. Örneği 15 gün sonra şunu yapmış olacağım veya 15 gün sonra sunumum var gibi. Bu iş ile uğraşıp 15 gün sonraki meşgaleyi atlattıktan sonra foruma gir ve hedeflerinin durumuna bir bak. Nofab'ın 15 gününü ağrısız, tasasız ve sabırlı bir şekilde atlatmış olacaksın.

Bu arada eklemeden geçmeyeyim. Nofab'a başlarken zorlanacağımı düşünüyordum ama o kadar yoğunum ki bazen günler boyu nofab yaptığım aklıma bile gelmiyor! Bu yoğunlukta hissettiğim ağır krizleri ise kız arkadaşım ile vakit geçirerek gideriyorum. Sözün özü meşgalen olsun, zamanını doldur.

İyi forumlar!

Son düzenleme:

BıdıbıdıYapmaDopamin

Venüs Yolcusu
arkadaşlar ben sürekli ayın birini bekliyorum ayın içinde eğer süreci bozarsam olmuyormuş gibi hissediyorum kendimi mi kandırıyorum acaba? Siz de gün sayıyor musunuz ayın birini falan bekliyor musunuz?
Bekliyordum :) Bugün 7. Günümdü yarın 8'e gireceğim.

İradeavcısı

Mars Yolcusu
Quitzilla diye bir uygulama var
Kuruyorsun kötü alışkanlığı o sana sayıyor
Mesela 50 gün yapmadın o saymaya devam ediyor sen bakmıyorsun
Süreçleri not ediyorsun

Son Dopamin Bükücü

Yoda
Yardımcı Moderatör
Quitzilla diye bir uygulama var
Kuruyorsun kötü alışkanlığı o sana sayıyor
Mesela 50 gün yapmadın o saymaya devam ediyor sen bakmıyorsun
Süreçleri not ediyorsun
mdf (man dont fap) diye bir uygulama da var, ücretsiz. Sadece fap odaklı istenirse tercih edilebilir.

BloodRien

Merkür Yolcusu
Gün saymakla bir şey elde edemezsin.Sonuçta 90 günlük oruç tutmak için değil hayat boyu bırakmak için burdayız😉
İnsanlar bunu böyle düşünmüyo ya en azından bazıları 90 gün içinde kendinin en iyi versiyonuna dönüşüp tekrar mast yapıcağını düşünenler de var ama zaten kendinde olan bir şeyi tekrar açığa çıkarıyo zaten

mqxc

Yeni Üye
Aynisini bende yasiyoru. Malesef tek sayilar olan gunleri bekledigim oldu sayaci kurarken ornegin 3, 7, 9 gibi

mustafa78

Yeni Üye
Aynisini bende yasiyoru. Malesef tek sayilar olan gunleri bekledigim oldu sayaci kurarken ornegin 3, 7, 9 g

Aynisini bende yasiyoru. Malesef tek sayilar olan gunleri bekledigim oldu sayaci kurarken ornegin 3, 7, 9 gibi
sen kaç yıldır yapıyorsun bu işi? ben 10 yıldan fazladır yapıyorum kaç yıldır bırakmak istedim ama olmuyor bir türlü.ay başını bekleme var bende ayın biri olsun başlayacağım diyorum hep

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6