Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Gün Saymak

mustafa78

Mars Yolcusu
arkadaşlar ben sürekli ayın birini bekliyorum ayın içinde eğer süreci bozarsam olmuyormuş gibi hissediyorum kendimi mi kandırıyorum acaba? Siz de gün sayıyor musunuz ayın birini falan bekliyor musunuz?

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Gün saymak bahane bulmaktır. Saat bile saymak doğru değil. Şimdi karar verip 15 dakika sonra başlatabilirsin sayacı. Bu gün sayma işi sürece başlamanı engelleyebilir dostum, bence inatla gün sayma ve ayın 1'i yerine diğer günlerinde başla inadına :)

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Şunu anlaman gerekir bir şey yapmaya baslamiyorsun. Bir şey yapmayı bitiyorsun. Kötü ,iğrenç her dakika seni kandırmış enerjini somurmus. Yıllardır dost biliyordun ama değilmiş . Şimdi ise onu terk ettin . Ne diye gün sayiyorsun . Onsuz hayat zaten güzel. Disciden çıkınca ağrı geçsin diye beklemezsin. Sevmediğim biri yanından gidince direk mutlu olursun . Onu ozlemezsin. Gün saymak bir şeyi beklemeye sebep olur. Bir şey beklemek şüpheye. Şüphe ise korkuya . Korkuda bahane üretmene neden olur . En sonunda hiç anlamadığın bir sebepten bozarsin.

arkadaşlar ben sürekli ayın birini bekliyorum ayın içinde eğer süreci bozarsam olmuyormuş gibi hissediyorum kendimi mi kandırıyorum acaba? Siz de gün sayıyor musunuz ayın birini falan bekliyor musunuz?
Bekliyordum :) Bugün 7. Günümdü yarın 8'e gireceğim.

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Quitzilla diye bir uygulama var
Kuruyorsun kötü alışkanlığı o sana sayıyor
Mesela 50 gün yapmadın o saymaya devam ediyor sen bakmıyorsun
Süreçleri not ediyorsun

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Quitzilla diye bir uygulama var
Kuruyorsun kötü alışkanlığı o sana sayıyor
Mesela 50 gün yapmadın o saymaya devam ediyor sen bakmıyorsun
Süreçleri not ediyorsun
mdf (man dont fap) diye bir uygulama da var, ücretsiz. Sadece fap odaklı istenirse tercih edilebilir.

BloodRien

Yoda
Gün saymakla bir şey elde edemezsin.Sonuçta 90 günlük oruç tutmak için değil hayat boyu bırakmak için burdayız?
İnsanlar bunu böyle düşünmüyo ya en azından bazıları 90 gün içinde kendinin en iyi versiyonuna dönüşüp tekrar mast yapıcağını düşünenler de var ama zaten kendinde olan bir şeyi tekrar açığa çıkarıyo zaten

mustafa78

Mars Yolcusu
Aynisini bende yasiyoru. Malesef tek sayilar olan gunleri bekledigim oldu sayaci kurarken ornegin 3, 7, 9 g

Aynisini bende yasiyoru. Malesef tek sayilar olan gunleri bekledigim oldu sayaci kurarken ornegin 3, 7, 9 gibi
sen kaç yıldır yapıyorsun bu işi? ben 10 yıldan fazladır yapıyorum kaç yıldır bırakmak istedim ama olmuyor bir türlü.ay başını bekleme var bende ayın biri olsun başlayacağım diyorum hep

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6