Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Hayatımı Düzene Sokmakla İlgili

Wilm Hosenfeld

Yeni Fapstronot
Son günlerde kendime yeni alışkanlıklar kazandırmaya başladım. Her 3 öğünde dişlerimi fırçalamak, akşam yatmadan önce cilt maskesi yapmak, günde en az 30 sayfa kitap okumak gibi. En yakın zamanda uyku düzenimi sağlayıp gün içinde kaliteli vakit geçirebileceğim alışkanlıklar kazanmayı hedefliyorum.

Hepimizin başına geldiği, teknoloji çağında olduğumuz için tetikleyici şeylere maruz kalabiliyoruz. Forumda ve YouTube kanalında NoFap sürecinde bana yardım edebilecek uygulamalar bulamadım. Bilgisayar ve mobil üzerinden anlayacağınız. Kendime bir to do list hazırlamak istiyorum. Telefonum var şuan sadece, yakında bilgisayarım servisten gelecek. To do List hazırlamama yardımcı olacak uygulamalar biliyor musunuz ? Telefon ve Bilgisayar üzerinden erişimim var. Önerirseniz sevinirim.

Crawlinq

Ay Yolcusu
Tetikleyiciler gerçekten çok sinsi. Sen birşey olmaz zannediyorsun fakat relapseye giden yola alttan alttan zemin hazırlıyor. O yüzden zinaya yaklaşmayın ayeti gereğince, her türlü yakınlaştıracak şeylerden kendimizi muhafaza etmemiz lazım.

lexsuperior

Ay Yolcusu
Microsoft To Do uygulamasını hem mobilden hem bilgisayardan kullanabilirsin. Yeni alışkanlıklar kazanmak için Habit Tracker kullanışlı.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Genelde o uygulamalar pek kullanışlı olmuyor. Bilgisayarının duvar kağıdını to do list olarak kullanabilirsin sürekli görüyorsun çünkü. Telefonda da anımsatıcı özelliği olan programlar yeterli. Aşırı düşme bence üstüne zamanla zorlandığın için rutinden sıkılırsın. Zamana bağlı kalmadan yapmak istiyorsan duvar kağıdına yazabilirsin.

Bravo

Merkür Yolcusu
Konuyla alakasız ama hazır alışkanlıkları kafaya takmışken Charles Duhigg - Alışkanlıkların gücü,James Clear - Atomik Alışkanlıklar kitaplarını oku derim.
To do list olayını bende bir türle beceremedim.O yüzden tavsiye veremicem

müslüm

Ay Yolcusu
Notion'ı öneririm. Hazırlıkta not alırken çok işimi görmüştü. ToDo list olarak da kullanılabilir.

black.man

Ay Yolcusu
Son günlerde kendime yeni alışkanlıklar kazandırmaya başladım. Her 3 öğünde dişlerimi fırçalamak, akşam yatmadan önce cilt maskesi yapmak, günde en az 30 sayfa kitap okumak gibi. En yakın zamanda uyku düzenimi sağlayıp gün içinde kaliteli vakit geçirebileceğim alışkanlıklar kazanmayı hedefliyorum.

Hepimizin başına geldiği, teknoloji çağında olduğumuz için tetikleyici şeylere maruz kalabiliyoruz. Forumda ve YouTube kanalında NoFap sürecinde bana yardım edebilecek uygulamalar bulamadım. Bilgisayar ve mobil üzerinden anlayacağınız. Kendime bir to do list hazırlamak istiyorum. Telefonum var şuan sadece, yakında bilgisayarım servisten gelecek. To do List hazırlamama yardımcı olacak uygulamalar biliyor musunuz ? Telefon ve Bilgisayar üzerinden erişimim var. Önerirseniz sevinirim.
21 gün challenge diye uygulama var android de alışkanlık elde etmek üzerine tavsiye ederim... ayrıca çok vakit geçirdiğin uygulamalar için de digital sağlık programından vakit tayin edip uygulamayı kullanabilirsin. Mesela instagram 20 dk ayarlarsın 20 dk sonra uygulama ya giremiyorsun.. Harika bir şey bence?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6