Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Hayatımızdaki Çoğu Şeyin Boş Olduğu Gerçeği

AkıncıTürk

Ay Yolcusu
Bugün çok değişik duygular içindeyim TLC de yayınlanan İnanılmaz Bedenler isimli programın birkaç bölümünü seyrettim anladım ki şikayet ettiğimiz çoğu şeyin boş olduğunu o insanların bizim şikayet ettiğimiz hayatın hayalini kurduklarını ve biz sağlıklı olduğumuz halde o insanlar kadar mücadele edemediğimiz gibi şikayet ettiğimiz basit şeyler burnum büyük, boyum kısa çirkinim, saçım yok vs... Bunların esamesi bile okunmaz. Bence her insan izlemeli ve içten tevekkül etmeli, Böyle programı ilk defa izliyorum keşke daha önce farketseydim. Benim çıkardığım büyük ders; öncelikle çok utandım, basit şeylere takılıyoruz hepimiz bir gün hastalık yada engellli olma adayıyız herzaman risk var ve bu kardeşlerimiz hastalığı yada engeli olduğu halde birşeyler başarmaya çalışıyorsa biz sağlıklı insanların tabiri caizse eşşek gibi durmadan çalışması lazım herkes üzerine düşeni yapsın, yani sağlıklı olan insanlar, insanlığa faydalı olsunlar tıp geliştirsin, üretim artsın bir yaraya deva olsun olalım. Madem dünyaya geldik hakkını verelim görev bilinciyle yaşayalım zevkler içinde boğulmayalım.

İzlerseniz ilk bunu izleyin haftada 1 2 kere bu tarz videoları izlemek yani kendinize unutturmamanız tevekkül tazeler, elinizdekinin kıymetini daha iyi anlarsınız.

wou

Venüs Yolcusu
bunlar geçici şekilde işe yarar sonrasında yine insan bencilliğe soyunur

insan her zaman kendinden üstün olanla kıyaslar.
Bak haline şükret ne hayatlar var demek belli bir süre etkilidir.
Sonrasında yine aynı tas aynı hamam.

İnsan kendi kendini tanımalı geçmişteki kendi ile kıyaslayıp haline şükretmeli

Eğer eski haline bakıp imreniyorsa yanlış yoldadır

Doğrusu dünki senle bugünki sene odaklanmaktır

AkıncıTürk

Ay Yolcusu
bunlar geçici şekilde işe yarar sonrasında yine insan bencilliğe soyunur

insan her zaman kendinden üstün olanla kıyaslar.
Bak haline şükret ne hayatlar var demek belli bir süre etkilidir.
Sonrasında yine aynı tas aynı hamam.

İnsan kendi kendini tanımalı geçmişteki kendi ile kıyaslayıp haline şükretmeli

Eğer eski haline bakıp imreniyorsa yanlış yoldadır

Doğrusu dünki senle bugünki sene odaklanmaktır
Elbette çok haklısın, bazı psikologların önerisi her gün iyi geçen 10 şeyi yazın, sahip olduğunuz şeyleri hatırlayın rutin haline getirin dediklerini duydum ayrıca Müslüman bir psikologdan sizden iyi olanlara değil kötü olanlara bakın demişti eğer sürekli iyilere bakarsanız mutsuz olursunuz dedi çünkü illaki sizden üst biri vardır demişti ve kendim geçmişte bu duyguyu yaşadım. Benden daha yakışıklı yaşıtlarımın benden kat kat fazla paraları, arabası, olanlara bakıp ulan şansıma bak demiştim ve sanki benden başka herkes bolluk içindeydi gibi gelmeye başladı, hatta baya baya canım sıkıldı duygusal olarak hayat boş dedirtti ve onları görmemeye çalıştım, kaçtım, kıskandım, kıskanmak iyi birşey bizde olmayan birşeyi kıskanırız ve onlardan uzaklaşmak isteriz çünkü onları görünce kendimizi aşağılık hissederiz eğer fen lisesindeki çocuklara bakarsanız sınıftaki herkes çalışır birbirlerinin önüne geçmek için çabalıyorlar ve onların arasına bir tembel çocuğu koyarsan belli bir süreden sonra görürsünüz nasıl çalıştığını işte meslek ve fen lisesindeki büyük handikap budur meslekte bir sınıfta 2 3 çalışan illaki vardır ama onlarada inek lakabını takar sanki aşağılık olanlar onlardır biz keyfimize bakarız biz paşayız tarzında bakarlar ancak çoğunlukta çalışan bir sınıfa bakarsak oradaki çalışmayan öğrenciler birer birer çalışmaya başlarlar, evde çalışmanın zorluğu burda çünkü çalışan tek bir kişi biziz ve belli bir süre sonra lan ne yapıyorum ben neye çabalıyoruma dönüşüyor, dediğin çok doğru insanoğlu huyu batsın, bu yüzden hergün kendimize hatırlatıcaz, yine dediğin gibi bir önceki günden daha iyi olmaya calisicaz ve elimizdekinin kıymetini ve ne kadar şanslı olduğumuzu anlicaz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6