Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Her şeyi başarabilirim hissi

mirror16

Venüs Yolcusu
Nofap yapmadan önce böyle his yok idi. Hatta yeteneksiz olduğumu düşünüyordum. Nofap ile ilerleyen süreçlerde herkes başarabiliyor ise ben neden başaramayayım diyorum. Bu hissi yaşayan var mı?

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Gelen bir miktar özgüven artışı ile olabilecek bir durum. Ancak abartacak bir şey değil diye düşünüyorum. Gerçekçiliği göz önüne alınca hiçbir zaman her şey için böyle demedim.

Ocak21

Yeni Fapstronot
Sanırım sürecin 7-20. günlerindesin. Yakın bir zamanda o his yerini depresyona bırakacak. Sürecini bozmamaya bak.
harbiden şu son 3 gündür depresyona girdim, 22 yıldır takmadığım boyumu takmaya başladım; bi ara bu hayat bitecek, bir gün öleceğim diye düşünüp ağladım hatta. Böyle saçma şeyler yaşıyorum

Walter Bishop

Jüpiter Yolcusu
harbiden şu son 3 gündür depresyona girdim, 22 yıldır takmadığım boyumu takmaya başladım; bi ara bu hayat bitecek, bir gün öleceğim diye düşünüp ağladım hatta. Böyle saçma şeyler yaşıyorum
Bunlar oldukça normal şeyler, sürecin bu kısmı oldukça kırılgan, eğer kötü bir şey yaşayacak olursan bir de buna nofap in 10. Gününden sonra başlayan depresyon hissiyatı eklenince süreci bozman çok kolay oluyor. Bunun için sakın tahrik edici öğelere bakma ve kendini olabildiğince meşgul tut.

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Artan testosteronla beraber gelen his. Bu senin doğanın hissi. Atalarımızın bunca şeyi başarmasını sağlayan his. Hayatını kontrol edebildiğini gösteren his. Bu hisse sadık kal ve hep sınırlarını aş. Böylece hayatını kontrol edip istediğin hayatı yaşıyabileceksin.

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Bazen bana da oluyor , dopamin sistemimizi bozduğumuz için kimi zaman mükemmel şeyler başarabilecek hissediyorum , kimi zaman ise bittim kaybettim gibi hissediyorum. Geçecek İnşaallah , hem genç olmanın verdiği heycan hem de bu dopamin sisteminin yaşadığı zarardan ötürü bu oluyor bence. Tabi bu sadece yorumum , bilimsel dayanağı yok.

vazgeçmeyeceğim1

Jüpiter Yolcusu
saçma şeyler yaşamışsın ama ölümü düşünmek psikoloğa gitmek gibidir. Dünyanın birçok yerinde terapi olarak ölümü hatırlatıyorlar. Bende düşünüce rahatlıyorum çünkü kimse eşit şartlarda Dünyaya gelmiyor . Benden çok çok kötü olup açlıktan ölende var paradan bunalıp intihar edende ... Bu yüzden ölümü düşünmek rahatlatıcı...

mirror16

Venüs Yolcusu
Gelen bir miktar özgüven artışı ile olabilecek bir durum. Ancak abartacak bir şey değil diye düşünüyorum. Gerçekçiliği göz önüne alınca hiçbir zaman her şey için böyle demedim.
Bazen bana da oluyor , dopamin sistemimizi bozduğumuz için kimi zaman mükemmel şeyler başarabilecek hissediyorum , kimi zaman ise bittim kaybettim gibi hissediyorum. Geçecek İnşaallah , hem genç olmanın verdiği heycan hem de bu dopamin sisteminin yaşadığı zarardan ötürü bu oluyor bence. Tabi bu sadece yorumum , bilimsel dayanağı yok.
Artan testosteronla beraber gelen his. Bu senin doğanın hissi. Atalarımızın bunca şeyi başarmasını sağlayan his. Hayatını kontrol edebildiğini gösteren his. Bu hisse sadık kal ve hep sınırlarını aş. Böylece hayatını kontrol edip istediğin hayatı yaşıyabileceksin.
Sanırım sürecin 7-20. günlerindesin. Yakın bir zamanda o his yerini depresyona bırakacak. Sürecini bozmamaya bak.
Bunlar oldukça normal şeyler, sürecin bu kısmı oldukça kırılgan, eğer kötü bir şey yaşayacak olursan bir de buna nofap in 10. Gününden sonra başlayan depresyon hissiyatı eklenince süreci bozman çok kolay oluyor. Bunun için sakın tahrik edici öğelere bakma ve kendini olabildiğince meşgul tut.
Yanlış anlaşılma olmasın herkesin başarabildiği şeyleri başarabilmenin yolunun çalışmaktan ibaret olduğunu düşünüyorum. Herkes 1 çalışıyor ise bu başarıyı 5 çalışarak elde edebileceğimi düşünüyorum. Çalışmadan tabii ki de bir şey olmaz.

mirror16

Venüs Yolcusu
Ek olarak kendi alanımda ki başarıları yapabileceğimi düşündüm. 55-70. süreç civarındayken de bu his var idi. O zaman sabahlara kadar alanım ile ilgili çalışabiliyor idim enerji ile birlikte. Şu an 10.gündeyim sabahlara kadar oturmak zorluyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6