Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Herakles +25 yaş Günlüğü

B

Brock

Misafir
hoşgeldin çift hane GÜN 10

oldukça halsiz ve yorgunum. Bu ara psikolojik olarak çöküşte gibi hissediyorum. Çözemediğim bazı sorunlar var. Onlarla yüzleşirsem kendimi çok daha iyi hissedeceğim büyük bir gerçek ama nedense hep kaçmayı tercih ediyorum.

Bu belki anlık bir rahatlama sağlıyor ama uzun vadede sırtımdaki yük daha da artıyor.

Ya sabır.
bazende 2 3 seferde kazasız belasız götürceğimiz yükü tek seferde almaya kalkıyoruz sonra elimiz kesiliyor belimiz ağrıyor. tamam denemeddn bilemeyiz en fazla kaç torbayi birden götrceğimizi ama sabrı birazda yük taşıma imkanımıza güçsüzlüğümüze göstermek gerek.

Herakles

Merkür Yolcusu
Gün 14

zayıf anlarımı ve krizlerimi önceden tahmin edip daha sağlam önlemler alabiliyorum. duygusal olarak inişli çıkışlı bir dönemdeyim.

sanırım pmo'nun psikolojik etkileri.
ama hepsi geçecek ve Allah'ın izniyle güzel günler beni bekliyor. Ya sabır

Herakles

Merkür Yolcusu
Gün 17

Çok şükür sürecim sıkıntısız devam ediyor. Çok zor anları atlattım. ve biliyorum ki önümde daha büyük engeller var. Ama bu sefer sürecin sonuna ulaşma isteğim anlık zevk ve keyif isteğimden çok daha ağır basıyor.

Artık daha rafine hobilere yönelmek istiyorum. Youtube'da vb sosyal medya platformlarında vakit geçirmek eskisi kadar keyif vermiyor. İçimde bastıramadığım bir kitap okuma isteği var.
Eskiden neredeyse hiç rüya görmezdim. Bu aralar rüya görme sıklığımda arttı.

Süreçte biraz daha ilerlediğimde ayrıntılı olarak neler yaşadığımı, ne gelişmeler katettiğimi buraya daha detaylı olarak yazacağım.

Şimdilik hepiniz Allah'a emanet..

Herakles

Merkür Yolcusu
Gün 20
bu ara çok ciddi krizler yaşıyorum, bunun sebebi tetikleyicileir konusunda özensiz davranmam.

umarım bu zor günleri de atlatacağım.

Tıpkı Muhammed Ali gibi, mekik çekerken acımaya başladıktan sonra saymaya başlarmış.

20. güne ulaştım ve krizler, kötü hissetme, o basit ve sahte görüntüleri görme isteği zirve yaptı.

Ama her şeyin farkındayım, esas olay bu saatten sonra nasıl davrandığım. Süreci başarılı geçen arkadaslar tam olarak bu virajı sağlıklı atlatıyor.

burda sabrediyor. burda mücadele ediyor, savaşıyor.

benim mücadelem tam olarak bugün başladı. Ya sabır..

Herakles

Merkür Yolcusu
Gün 23

çok şiddetli krizler yaşıyorum, stres ve can sıkıntısıyla birlikte geliyor. İçimde öyle bir his var ki sanki bu pisliğe tekrardan bulaşsam her şey geçecek ve rahatlayacakmışım gibi. Ama biliyorum bu çok kısa süren bir şey. her şeyden öte sahte bir zevk. kendimi yıllardır kandırıyorum artık yetmedi mi diye düşünüyorum.

bu süreç aslında kendi gerçeğime ulaşma sürecim.

sizi bilemem fakat ben hayatımda kötü giden bir çok şeyi hatta şu şekilde düzeltmem gerekirse kötü giden hayatımı komple bu olaya bağlıyorum çünkü bu meret beni uyuşturuyor. tembel bir insana dönüştürüyor. yerimden kalkıp yapmam gereken şeyleri engelliyor. oldum olası çalışkan ve hayattan keyif alan birisiydim.

yağmur yağdığında bile mutlu olabilen, küçük şeylerden keyif almayı bilen, şükreden birisiydim.

bu vasıflarımı kaybettim. beni en çok yaralayan şey bu.

gerçekte olması gereken benle, şuan ki ben arasında çok fark var. kendime en çok bu yüzden kızıyorum. bu kızgınlığımı fap yaparak dindirmeye çalıştım veya unutmaya. başarısız oldukça daha çok bulaştım bu pisliğe.

her şeyin farkındayım. bu sefer iradem kararlılığım bu zorlukların üstesinden gelecek.

kendime güzel bir hayat kuracağım. fırsatları yakalayan, azimli, çalışkan, enerjisi yüksek bir birey olacağım.

Herakles bu sefer başaracak .

Bu arada kaldı 67 gün :) çok mutluyum..

20 Nisan 2022 Çarşamba Herakles mezun olur, kanatlanır yuvadan uçar..

Ya Sabr.

Son düzenleme:

Herakles

Merkür Yolcusu
Relapse.. uçurumdan aşağı yuvarlanır gibi geçen günler (nerdeyse iki hafta)

tekrardan toparlama çalışmaları.

Gün 0

ya nasip.

Herakles

Merkür Yolcusu
bugün kendim için ne yaptım?

16. irade kampına katılma biletini satın aldım. en azından 28 gün boyunca, belli ölçüde hayatımı düzene koyabileceğim..

Herakles

Merkür Yolcusu
GÜN 1
Analizlerimi bu sefer çok daha sağlam yaptım, irade kampında öğrendiklerimin de çok faydası oldu. Önümüz Ramazan. Nasipse bu sefer çok daha yüksek sayaç günlerini göreceğim. Genelde 3. haftadan sonra kötü hissetmeye başlıyorum. Bu sefer onu aşacağım. 20 ila 30. günler arasında çok daha fazla dikkatli olacağım.

Herakles

Merkür Yolcusu
GÜN 6
Sürecim bu sefer çok daha güzel gidiyor, henüz daha çok başındayım. Benim için esas etkiler ve geri çekilme semptomları 20. günden itibaren kendini gösteriyor. Umarım Ramazan ayının da verdiği güçle bu sürelerin çok ötesini görebilirim. Buraları kendime not olarak yazıyorum. 30'lu günlere ulaştığında canın tetiklecilere bakmak istediğinde, sürecin asa bitmeyecek gibi geldiğinde, canın çok sıkıldığında bu günleri hatırla. Asla pes etme, unutma normalde ramazan başladığında yani bugün mezun olman gerekiyordu. Sürecini sürekli erteleyen sensin. Bir kere olsun savaş , sonuna kadar git. S I K I L M A . Yapacak bir şeyler bul, oyalan, unutma, başarabilirsin, sen iradeli birisin.

Herakles

Merkür Yolcusu
GÜN 11

İrade kampı 28. Gün, kampın sonuna geldik. Benim için oldukça verimli geçti. Bundan sonraki günlerde bunu daha fazla hissedeceğimi düşünüyorum.
Geriye dönük notlarımı okuyacağım ve kampın başından sonuna dek atılan videoları tekrar izleme düşüncem var.

Herakles

Merkür Yolcusu
GÜN 13
Dün 12. günde şiddetli bir kriz yaşadım. Hemen analizimi yaptım. Gece geç saat telefonla sosyal medyada gezinirken tetikleyiciye maruz kaldım. Onun öncesinde telefonda bir arkadaşımla konuşmuştum. Biraz stresli ve modum düşük bir anda yakalandım. Telefonu bırakıp yatağa girdim ve uyuyakaldım. Krizi bu şekilde atlattım. Kendimce önlemlerimi aldım. Bundan sonra daha dikkatli olacağım.

Herakles

Merkür Yolcusu
GÜN 14

Evet arkadaşlar bu saatten itibaren bir karar almış bulunmaktayım. Hayat tecrübeleri, günlük yapılan işler, aklıma gelen anılar, kısacası her şey olabilir. Günlük olarak buraya uzun uzun yazacağım. Söz uçar yazı kalır.

Kısacası günlüğümü okunması daha keyifli bir hale getireceğim. Ve 2018 yılında bu olaylardan haberi olmuş bir dostunuz olarak, mezuniyetime kadar neler yaptığımı öğreneceksiniz. Arkadaşlar defalarca başarısız oldum. DEFALARCA. Artık gerçekten bu işten yıldım. Ben kapasitesi olan biriyim. Küçüklüğümü hatırlıyorum. En ufak şeyde mutlu olurdum. Yağmurda, kuşların cıvıltısında. Bakkala ekmek almaya giderken bile mutluydum.

Hayata karşı sonsuz bir enerjim vardı. Onu yeniden geri kazanmak istiyorum. Uğrunda mücadele edeceğim. Biraz daha ufkum açıldı. Kendime göre taktikler geliştirdim. Bu işin asıl olayının krizleri atlatmak olduğunu farkına vardım. Beynimizi tetikleyicilerden korumak, krizin daha az şiddetli geçmesine vesile oluyor. Ama olurda tetikleyiciye maruz kalırsak, işte durum o zaman tehlikeli bir hale geliyor. Günlerce sürebilecek olan kirzlere karşı zihinsel önlemimizi almamız lazım. O enerjiyi farklı bir olaya kanalize etmemiz gerek. Ben iç sıkıntısıyla karşılaşıyorum, ve inanılmaz derecede fap yapsam geçecek isteği geliyor içime. Bunu atlatmayı öğrendim sayılır, kendime bazı kurallar koydum. Mesela yatağa telefonla girmemek, sosyal medyadan mümkün mertebe uzak durmak. Bakalım 25 HAZİRAN 2022 CUMARTESİ günü mezun olup yuvadan uçabilecek miyim ?

Herakles

Merkür Yolcusu
GÜN 21

Günler hızlı geçmeye başladı, malum ramazan ayı. Çok şiddetli 1 kriz , az ve orta şiddette 2 kriz atlattım. Kritik günlere giriş yapmış bulunmaktayım. Bir önceki sürecimi 23. günde bozmuştum. Bu sefer daha tecrübeliyim. irade kampına katıldım, başarıyla tamamladım. Kendime güzel alışkanlıklar kattım. İç sorunlarımı çözmeye yönelik adımlar attım.

Bu sefer bomba gibi geliyorum arkadaşlar. Size ilk 3 haftada kendimde gördüğüm gelişmeleri yazayım.

Belirgin şekilde odaklanmamda artış oldu. Üniversite derslerime daha iyi odaklanabiliyorum. Uzun süren çalışmalarda canım sıkılmıyor.
Beyin sisim hemen hemen kayboldu.
Cildim daha parlak.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Vakit buldukça güncellerim.

Herakles

Merkür Yolcusu
GÜN 26

Çok şükür uzun bir aradan sonra güzel bir sayıya ulaştım. Enerjim çok güzel bir seviyede. Sağlığımla ilgili sorunlar yaşadığım için burayı pek dolduramadım. Allah'a şükür ciddi bir şey yok. Fap yaptığım zamanlar kan şekerim çok oynaktı ve bu yüzden düzenli beslenemiyordum. Artık çok daha kaliteli besleniyorum ve uzun süren açlıklara rahatlıkla dayanabiliyorum. Ramazandan sonra aralıklı oruç beslenme stiline başlayacağım.
8-16 saat şeklinde yapmayı düşünüyorum. Bunun yanına bir de fitness ekleyeceğim evin yakınında spor salonu araştırmalarım devam ediyor. Gerçi çok seçeneğim yok ama, küçücük salonlardan ziyade biraz daha uzakta adam akıllı bir salona gitmeyi tercih ederim.

Herakles

Merkür Yolcusu
GÜN 30
Şükürler olsun ilk 30 günü oldukça güzel atlattım. Bu ara hayatımda bazı zorluklar var o yüzden burayı çok dolduramıyorum. Fakat işin iyi yanı ise neredeyse hiç kriz yaşamıyorum. 30. Günden sonra yapılması gereken konularda tavsiyelerinize açığım.

Bu uzun bir yol. Üçte birini tamamladım. Geriye iki parça kaldı. Fakat ben sadece önümdeki 30 günü düşünüyorum. O da bittikten sonra son düzlüğe çıkacağım. Bu sefer inanıyorum arkadaş. HERAKLES mezun olacak.

Herakles

Merkür Yolcusu
Gün 33

Çok şükür, her şey yolunda. Bu sefer olacak, olmak zorunda.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6