Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İngilizce Öğrenmek İçin Kullandığınız Yöntemler?

mirror16

Venüs Yolcusu
Youtube da herkes farklı bir şey söylüyor. Ne tür yöntemler kullanacağız? Duolingo vs. önerilerinizi siz güzel insanlardan bekliyorum.

Michael Scott

Emekli Moderatör
Dostum sıfırdan başlamak için YouTube da özer kiraz ile ingilizce konu anlatım var.Sadece anlatmıyor ,görsellerle ve videolarla zenginleştiriyor.Onu takip etmeni öneriyorum

MR.NO FAP

Deneyimli Üye
Sadece temel cümleleri öğrenip bir yabancıyla pratik yap başka hiçbir şeye gerek kalmaz. Bunun için türlü uygulama var sayamiyacagim kadar iyi bir tane yükle başla. Ha baktın gelişme var dil bilgisini de öğrenmeye çalış onun için de yt den hocaları dinleybilirsin mükemmel olur

Bozo

Yeni Fapstronot
Eski Forumda güzel bir konu vardı, İngilizce öğrenme üzerine Adminler taşırsa faydalı olur.
  • Ben Haluk Tatar ile Özer Kiraz'dan Dinleyerek bir yere kadar geldim tavsiye ederim. Önemli olan not tutmak trene bakar gibi olmaz (kendimden biliyorum :) )
  • Yardımcı kaynak olursa güzel olur. Ben haluk Tatar'ın bir videosunda önerdiği kitap olan English Grammer Today'i aldım 0'dan güzel anlatıyor. Çok lazım mı dersen, değil İnternet zaten bilgi ile kaynıyor. Elimin altında olsun diye almıştım.
  • Voscreen adlı uygulama ile dinlemeni anlamanı geliştirebilirsin günlük azar azar bakmanı tavsiye ederim.
  • Konuşma Pratiği üzerine discord kanallarının var olduğunu duymuştum, araştır.
  • Dualingo ve Busuu uygulamaları pratik açısından güzel ama öğrenmek istiyorsan youtube'dan kanal bulmanı tavsiye ederim, senin gelişimini hızlandırır.

dojeh

Ay Yolcusu
dostum bunu bir ders olarak görme ingilizceyi hayatına entegre etmen lazım. her an her yerde seninle olması gereken bir şey olmalı. şuan konuştugun dili aktif olarak her yerde kullanıyorsun. kafanın içinde bile anadilinde düşünceler dönüyor. telefonunun dilini ingilizce yap. odanda her şeyin üzerine ingilizce isimlerini yaz mutfakta her şeyin üzerine onların isimlerini yaz kendini şartlandır mesela bundan sonra buzdolabına buzdolabı demeyeceğim de. ufak bir defter al yeni öğrendiğin kelimeleri yaz oraya her akşam tekrar et bu defter hep yanında olsun. grammerleri bir hocadan öğren sonra basit bir okuma kitabından cümleyi okuyup pratik yap ama dediğim gibi olabildiğince öğrendiğin şeyleri hayatına entegre edip hayatında bundan sonra kullanmaya çalış.

Tanjiro

Merkür Yolcusu
oturuyorum. çalışıyorum. yazıyorum. ezberliyorum. saatlerce. sonra kalkıyorum. dinleniyorum. akşama doğru bir ingilizce orta seviye kitap alıyorum. okuyorum. takıldığım cümle ve kelimeleri not alıyorum.
edit: okuma yazma için bunlar. konuşma içinde gta 5 ingiliz rp serverine giriyorum. orada rolüm eski bir asker. kaçakçılık yapıyorum. çoğu zaman takılıyorum konuşurken. o yüzden hikayemde savaşta şok geçirdiği için konuşma yetisi zayıflamış diyede bir not var. biriyle ilk defa role girersem kendi hikayemi anlatırken söylüyorum bunu.

Son düzenleme:

AugustoEleven

Yeni Fapstronot
Youtube da herkes farklı bir şey söylüyor. Ne tür yöntemler kullanacağız? Duolingo vs. önerilerinizi siz güzel insanlardan bekliyorum.
IELTS-dan 7.0 puan yapmış biri olarak söyleye bilirim ki, ingilizceni aktif ve passif olarak geliştirmen lazım. Listenin ve Reading bunlar passif, Speaking ve Writing ise aktif beceriler. Listening ve Readingi geliştirmen için ingilizceni hayata entegre etmen gerek. Filmlere,videoları hepsini ingilizce (subtitle de olur) izle. Vocabulary geliştirmen için özel kitap ala bilirsin mesela 504 words tavsiyemdir ve ya bir şarkı dinlerken, metn okurken gördüğün yeni sözleri not al. Cambridge dictionary ve ya tureng de iyi translator siteleridir.Tedx videoları izle. Speaking ve Writing geliştirmek ama öyle kolay değil. Speaking için partnerinin olması çok iyi olur,bu writing için de geçerli yanlışlarını anlaya ve bunu sana ileten(feedback) partnerin ,öğretmeninin olması çok iyi olur. Ali işikin yabanci dil nasıl öğrenilir/ ogrenilmez kitabi vardı onu okumani tavsiye ederim

Tanjiro

Merkür Yolcusu
IELTS-dan 7.0 puan yapmış biri olarak söyleye bilirim ki, ingilizceni aktif ve passif olarak geliştirmen lazım. Listenin ve Reading bunlar passif, Speaking ve Writing ise aktif beceriler. Listening ve Readingi geliştirmen için ingilizceni hayata entegre etmen gerek. Filmlere,videoları hepsini ingilizce (subtitle de olur) izle. Vocabulary geliştirmen için özel kitap ala bilirsin mesela 504 words tavsiyemdir ve ya bir şarkı dinlerken, metn okurken gördüğün yeni sözleri not al. Cambridge dictionary ve ya tureng de iyi translator siteleridir.Tedx videoları izle. Speaking ve Writing geliştirmek ama öyle kolay değil. Speaking için partnerinin olması çok iyi olur,bu writing için de geçerli yanlışlarını anlaya ve bunu sana ileten(feedback) partnerin ,öğretmeninin olması çok iyi olur. Ali işikin yabanci dil nasıl öğrenilir/ ogrenilmez kitabi vardı onu okumani tavsiye ederim
oxfordun kelime listesi vardı. turengde gördüm. tureng 10 numara bir uygulama. ingilizce öğrenirken hayatımı kurtarmıştı.

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Redditte ilgi alanım olan subredditlere girdim , sürekli okuya okuya en azından halk diline aşina olmaya başladım ama tam olarak hala ingilizcem zayıf

Mistakes

Yeni Fapstronot
İngilizce öğrenilmesi basit bir dil sadece oyun oynarak bile ingilizce öğrenmiş kişiler var yani en kötü teknikle bile öğrenirsin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6