Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İnternet Bağımlılığı Ve Plan

Ressam

Yeni Fapstronot
Selam arkadaşlar konuya direk gireyim 8 aydır neverfap yapıyorum rekorum en fazla 13 gündü. Şuan 16.gündeyim yani büyük bir rekor benim için
Fakat İnternet bağımlısı olduğumu öğrendim. Kendi benliğimi kaybetmiş hissediyorum. Gece güzel bir şekilde yarın yapacaklarımı kaydediyorum. Fakat akşama kadar ne olduğunu anlamadan görevlerin çoğu kalıyor
Ve arkadaşlar sanırım internet bağımlılığından dolayı da zamanımı hiç yönetemiyorum
Umut buralın değer odaklı zaman yönetimi kitabını da 2 kere baştan sona okudum kitap çok güzel, kitabın dediklerini yaparsam çok düzenli ve güzel hir hayatım olacağını biliyorum fakat yapamıyorum.
8 aydır plan yapmakla uğraşıyorum olmuyor arkadaş ağlama krizine gireceğim sinirden, hala zamanımı yönetemiyorum. Bolca zamanım var günde bana ait en az 10 saatim var. Yapmak istediğim onca şey var. Lütfen yardımcı olun bu forumda en çok zamanı olan ve kendini en çok geliştirme potansiyeli olan kişilerden biriyim. Bu potansiyelime ulaşmak istiyorum.
Çok güzel bir mezuniyet yazısı yazmak istiyorum.

Yazının özeti: Plan yapmaya nasıl başlanır?, internet bağımlılığı nasıl bırakılır?
Bu hafta 11 saat google 10 saat youtube kullanmışım. Bi o kadar pc de var

15 gün kendimi internetten izole etsem nasıl olur?
Dostum eğer internet bağımlısıysan zaten sen plan yapsan bile gününün 10 saatini görevine veremezsin sıkılırsın. O yüzden bu görevlerin arasına biraz eğlence yani internet katmalısın ve altından kalka bileceğin görevler yazmalısın. Ben mesela 200 soru çözmem gerekiyorsa ve 4 saat oyun oynuyorsam onu 350 soru çöz 2 saat oyun oyna şeklinde yazmıyordum. Son olarak zaman yönetimi zordur ama yapa bilirsen hayatın kaliteli olur. İyi şanslar

Rayther

Mars Yolcusu
Dostum eğer internet bağımlısıysan zaten sen plan yapsan bile gününün 10 saatini görevine veremezsin sıkılırsın. O yüzden bu görevlerin arasına biraz eğlence yani internet katmalısın ve altından kalka bileceğin görevler yazmalısın. Ben mesela 200 soru çözmem gerekiyorsa ve 4 saat oyun oynuyorsam onu 350 soru çöz 2 saat oyun oyna şeklinde yazmıyordum. Son olarak zaman yönetimi zordur ama yapa bilirsen hayatın kaliteli olur. İyi şanslar
Bence internetin yerini bir hobi ile değiştirmeli ve o enerji anında yani yoğun istek sırasında hobisini uygulamalı mesela ben Nunchaku ve Bō
sopası sallıyorum çok da keyif veriyor. Enerji atımı için bunlar çok iyi zaten ve sıkıcı bir odaklanma ile yapmıyorsun hep hareket halindesin

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6