Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İrade Gücü Yönteminin Hezimeti

Melixah

Yeni Fapstronot
Selamlar. Yaklaşık 1.5 yıldır bu illeti bırakmaya uğraşıyorum ve en fazla 48 gün bundan uzak kalabildim. İrade gücü yönteminin bende işe yaradığını sanmıyorum dostlar. Sorunun daha çok psikolojik olduğunu düşünüyorum. Bu yöntem dışında PBKY kitabını öneriyor insanlar. Yeni başladım onu okumaya, ancak bu sefer de "ya bunu okuduğum halde bırakamazsam?" diye endişeleniyorum. Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Selamlar. Yaklaşık 1.5 yıldır bu illeti bırakmaya uğraşıyorum ve en fazla 48 gün bundan uzak kalabildim. İrade gücü yönteminin bende işe yaradığını sanmıyorum dostlar. Sorunun daha çok psikolojik olduğunu düşünüyorum. Bu yöntem dışında PBKY kitabını öneriyor insanlar. Yeni başladım onu okumaya, ancak bu sefer de "ya bunu okuduğum halde bırakamazsam?" diye endişeleniyorum. Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim
Sadece kitabın kollarına kendini bırak, sorularına cevap bulacaksın. Talimatlara uy ve kitabın dediklerini bir emir kabul et. Unutma, bu kitap hayatına müthiş bir etki katmak üzere yazıldı. Herşeyi sorgulamak gerekmez bazen.

B

Brock

Misafir
Arkadaslar biz burda irademizle kendimizi aşmaya en iyi versiyonunuza ulaşmaya çabalıyoruz. Bunun ne demek olduğnun ve ciddiyetinin farkında değilmisiniz ? Dışardaki İnsanlar 100 yıldır anksyetesini panik atağını yenmek için bin tane yan etkisi olan ilaçlar kullanıyor biz burda bununla irademizde başa çıkıyoruz. Diğer insanların (iyileşme) hayalini biz irademizle gerçekleştirmeye çabaliyoruz. O insanlar bunu neden yapmıyor ? Çünkü tutarsızlar ; kendileri için en iyisini istiyorlar ama aynı zamanda irade etmeyerek fiilen istemiyorlar. Biz tutarlıyız en iyisini istediğimizi eylemlerimizlede kabul ediyoruz ve irade edip çabalıyoruz. Eğer irade gücünün etkisine inanmiyorsak ; kendimiz için en iyisini isteyip kendimizi birşeyleri degişime gücunden iyiyi elde etme gücünden hem mahrum görüp hemde mahrum görmemiş oluruz tutarsız yapar buda bizi

B

Brock

Misafir
Bu yüzden bu kardeşim bu durum tıpki biraz koşunca kendini iyice yorunca gelen "ben hayatta daha fazla koşmam kıpırdayamam yerimden " hissine benziyor. Halbuki bu his tükenmislik kalıcı değil biraz dinlenince bir gün iyi bir uyku çekip güzel bir kahvaltı yapınca yeniden koşabilceksin eğer Allah fırsat verirse hatta belki önceki antrenmanından kondisyon kazanmıs bile olabilirsin. Bunuda böyle düşünmek lazım bence sabır diliyorum

Melixah

Yeni Fapstronot
Sadece kitabın kollarına kendini bırak, sorularına cevap bulacaksın. Talimatlara uy ve kitabın dediklerini bir emir kabul et. Unutma, bu kitap hayatına müthiş bir etki katmak üzere yazıldı. Herşeyi sorgulamak gerekmez bazen.
Kitapta "eğer mastürbasyon sıklığınız kontrolden çıktıysa ve travmatik mastürbasyon yapıyor iseniz 33. ek bölüme göz atın." diyor. Böyle bi bölüm var mı? Ben bulamadım da.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Neden bırakmak istediğinizi zihninizde netleştirin ve buna inanarak sadık kalın. Tetikleyicilerden uzak durun. Banyo’dan çıkarken 3-4 dk. soğuk duş alın ve bunu alışkanlık haline getirin. Kitap araçtır, amaçlarınızı belirleyin ve engel tanımayın.

Lazkopat

Emektar Üye
Başlığı görünce irade yöntemine yapılan bir eleştiri yazısı bekledim. Öyle değilmiş olsaydı iyi olurdu. Soruna da gelecek olursam, ben pbky'nın 3 farklı çevirsini okudum ve ilk okuduğumda işe yaramıştı. 20 gün sonra büyü bozuldu. Eğer kitap işe yaramazsa hayat devam ediyor bir yolu vardır ve bulursun. Mesela terapi almak ya da irade kampına katılmak gibi. İrade yönteminden daha fazlası var bence o grupta. Veyahutta bağımlılık ya da alışkınnlık üzerine kitap okuyabilirsin. Örnek olarak irade terbiyesi ya da alışkanlıkların gücü gibi.

Son düzenleme:

Wise

Ancient Wise
Ara sıra p sitesini açıp dalga geçip çıktığım oluyordu eskiden. Şimdi adı bile midemi bulandırıyor. pbky kitabı da zaten p'nin gözünüzdeki değerini yok ediyordu. olay bu zaten.
Edit: ilk dediğimi tavsiye etmiyorum kesinlikle, bireysel bağımlılıkla dalga geçme amaçlı yaptığım bir şeydi. herkesin baş etme yöntemi farklıdır. her ayakkabı her ayağa olmaz.

Melixah

Yeni Fapstronot
Başlığı görünce irade yöntemine yapılan bir eleştiri yazısı bekledim. Öyle değilmiş olsaydı iyi olurdu. Soruna da gelecek olursam, ben pbky'nın 3 farklı çevirsini okudum ve ilk okuduğumda işe yaramıştı. 20 gün sonra büyü bozuldu. Eğer kitap işeyaramazsa hayat devam ediyor bir yolu vardır ve bulursun. Mesela terapi almak ya da irade kampına katılmak gibi. İrade yönteminden daha fazlası var bence o grupta. Veyahutta bağımlılık ya da alışkınnlık üzerine kitap okuyabilirsin. Örnek olarak irade terbiyesi ya da alışkanlıkların gücü gibi.
Kitaptan sonra bırakırsam, yazacağım bu konuda bir eleştiri yazısı. Sana söz :D

M

Mantıkçı Kişi

Misafir
Yaparsın yapamıcak bir şey yok gözünde çok büyütme. Altı üstü elin çavuşa gitmiyecek o kadar.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6