Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

İsteksizlik, üşengeçlik, mutsuzluk

coomonster

Venüs Yolcusu
Herkese selamlar. Neverfap ten önceside böyleydi şuan 21. gündeyim şuanda böyle ve daha önce biraz daha uzun süreçlerimde oldu onlarda da böyleydi. Sabah kalkmak hayata karışmak istemiyorum, gün içinde sürekli yaptığım eylemleri istemeyerek zoraki yapıyorum ve canım hiçbir şey yapmak istemiyor. Zaten sabah uykumu alsamda almasamda farketmiyor söylenerek istemeyerek yataktan kalktığım için gün negatif başlıyor ve genelde böylede sürüyor. Bunların depresyon belirtisi olduğunu biliyorum fakat herhangi bir ilaçta kullanmak istemiyorum açıkçası. Sizin bu durum için önerebileceğiniz şeyler veya bende böyleydim 3-4 ay sonra daha iyiye gidiyor vs şeklinde söyleyip yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa merak içinde cevaplarınızı bekliyorum. Fakat yataktan pozitif kalk ozaman gibisinden cevaplar işime yaramayacak zaten onu beceremediğim için sizden yardım istiyorum. Şimdiden çok teşekkürler..

None

Emekli Moderatör
Flatlineda veya withdrawal evresinde olabilirsin böyle hissetmen gayet normal yeter ki bunları bahane edip sürecini bozma;bir de senin içi bugünlerde zor olsa da bir şeylerin ucundan tutmaya başlaman sürecin için daha yararlı olur

coomonster

Venüs Yolcusu
Flatlineda veya withdrawal evresinde olabilirsin böyle hissetmen gayet normal yeter ki bunları bahane edip sürecini bozma;bir de senin içi bugünlerde zor olsa da bir şeylerin ucundan tutmaya başlaman sürecin için daha yararlı olur
cevabın için teşekkürler ama bu sadece süreçteyken başıma gelen birşey değil, süreçte olmadığım fap yaptığım zamanlarda da böyleydi ozamanlar sebebi belliydi fakat süreçteyken de hiç bir değişim vs olmaması biraz düşündürdü

None

Emekli Moderatör
cevabın için teşekkürler ama bu sadece süreçteyken başıma gelen birşey değil, süreçte olmadığım fap yaptığım zamanlarda da böyleydi ozamanlar sebebi belliydi fakat süreçteyken de hiç bir değişim vs olmaması biraz düşündürdü
21 günde kalıcı bir etki göremezsin hatta kimisi başladığı zamandan daha bile kötü olabilir,daha kalıcı değişimler için erken

coomonster

Venüs Yolcusu
21 günde kalıcı bir etki göremezsin hatta kimisi başladığı zamandan daha bile kötü olabilir,daha kalıcı değişimler için erken
hiçbir şey yapmıyor değilim, elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum zaten günümün çoğu işte geçiyor. Fakat yaptığım bütün eylemleri neredeyse işe yarar bütün eylemleri zoraki istemeyerek yapıyorum. Kısacası genel olarak bayağı mutsuzum, umarım ilerleyen günlerde ufak ufakta olsa ruh halimde değişiklikler olur :)

Haggard

Merkür Yolcusu
Bu aslında nofapdan ziyade sevmediğin bir hayat mı yaşıyorsun olmak istediğin sen şimdiki hayatın arasında neler eksi.k çünkü demişsin nofap öncesinde de mutsuzum istemeyerek yapıyorum işlerimi diye benim sana önerim her insanın illaki severek yapıcağı keyif alıcağı bir hobisi olur hobi edin kendini en iyi sen tanıyorsun git bak kendini araştır her türlü etkinliği dene hangisinden zevk alıyorsan ona yönel.
İkinci olarak pmo ne sıklıkla yapıyordun önceden her yaptığında herkes pişman olur ama bazı kişiler ruhani anlamda daha büyük sıkıntı çekebilir kendine biraz zaman tanı çünkü bu kısa sürede geçicek birşey değildir.

coomonster

Venüs Yolcusu
Bu aslında nofapdan ziyade sevmediğin bir hayat mı yaşıyorsun olmak istediğin sen şimdiki hayatın arasında neler eksi.k çünkü demişsin nofap öncesinde de mutsuzum istemeyerek yapıyorum işlerimi diye benim sana önerim her insanın illaki severek yapıcağı keyif alıcağı bir hobisi olur hobi edin kendini en iyi sen tanıyorsun git bak kendini araştır her türlü etkinliği dene hangisinden zevk alıyorsan ona yönel.
İkinci olarak pmo ne sıklıkla yapıyordun önceden her yaptığında herkes pişman olur ama bazı kişiler ruhani anlamda daha büyük sıkıntı çekebilir kendine biraz zaman tanı çünkü bu kısa sürede geçicek birşey değildir.
çok teşekkürler hocam, dediğiniz gibi yapmayı sevdiğim pek bir şey yok, fakat şöyle bir durumda var yaşım 28 eskiden keyif aldığım etkinlikler, hobiler vs de artık keyif vermez oldu bende. Sanıyorum reseptörleri bir hayli yıprattık. Bazı sıkıntılar sorunlar yaşadığım üniversitede okurken 20li yaşların başında bu işe çok fazla düştüm. Tek başıma eve çıkmıştım, okula doğru dürüst gitmiyordum ve sadece düzensiz olarak çalıştığım bir iş vardı. Bazen 3 gün çalışmıyordum bazen gecenin 3ünde iş oluyordu bazen sabahın 8inde o yüzden düzensiz diyorum. Neyse asıl konumuz tek başıma eve çıkmıştım ve vaktimin çoğunu cinsellikle geçiriyordum. Hani biraz abartı gibi gelecek ama o dönem belki ortalama günde 10 saat cinsellikle geçiyordu. Cinsellikten kastım sürekli fap yapmak değil. Ancak sürekli tetikleyicilere bakmak, sanal se.ks yapmak için sanal ortamlarda vakit geçirmek ve tabiki bunlarla beraber pmo. Ondan sonra zaten reseptörlerin içinden geçtik, o dönemden sonrada önümü alamadım açıkçası geçen sene neverfap i keşfettim (keşke hadi liseyi geçtim üniversite zamanlarımda keşfetseydim) ondan sonra iyili kötülü süreçlerim oldu. Bazen tükendim iyice sıvadım tekrar bütün boş vaktimi cinsellikle doldurdum vs vs sonunda tekrar kendimde ayağa kalkacak gücü buldum 22yi devirdik inşallah 222yide devireceğiz. Ancak artık birazda olsa birşeylerden keyif almak her gerçekleştirdiğim eyleme içimden sövmek istemiyorum. Umarım o günleri neverfap ile göreceğim. Zaten göremessem de psikolojik bir ilaç kullanmak şart olacak sanırım. Senin de söylediğin gibi zaman gösterecek herşeyi. Tekrardan teşekkürler

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Aşağı yukarı bende aynı durumdayım. Tam olarak ne zamandır böyle kestiremiyorum ama sanırım pandemi başladığından beri. Hem nofap sürecim hem psikolojim çok yıprandı bu dönemde hani doktora gitsem depresyon veya ona benzer bir şey söyleyip gönderecek. Bu konuda kendimi gözlemledim ve şu sonuca vardım; bu gibi durumlarda sosyal ortamın iyiyse sende iyisin. Yazıda bahsetmemişsin ama sanırım arkadaş ortamın eskisi gibi yok bunun etkisi büyük bende ancak arkadaşlarla bir araya gelip bir şeyler yapınca mutlu oluyorum bu aralar.

coomonster

Venüs Yolcusu
Aşağı yukarı bende aynı durumdayım. Tam olarak ne zamandır böyle kestiremiyorum ama sanırım pandemi başladığından beri. Hem nofap sürecim hem psikolojim çok yıprandı bu dönemde hani doktora gitsem depresyon veya ona benzer bir şey söyleyip gönderecek. Bu konuda kendimi gözlemledim ve şu sonuca vardım; bu gibi durumlarda sosyal ortamın iyiyse sende iyisin. Yazıda bahsetmemişsin ama sanırım arkadaş ortamın eskisi gibi yok bunun etkisi büyük bende ancak arkadaşlarla bir araya gelip bir şeyler yapınca mutlu oluyorum bu aralar.
Evet seninki muhtemelen evde sosyallesememekten kaynaklıdır. Fakat benim bahsettiğim durum 8 9 senedir süre gelen bir durum ne zaman pmo 'yu artırdım ondan sonra sosyallesmekten de kaçar oldum zaten

Tempest

Anka
Yukarıdaki mesajlarda yazılmış ama" hobi edin "
Bu öneriyi hafife alma insanın mutlaka bir hobisi olmalı ,öneri hobiler ;
Puzzle(1000-2000) yapmak.
Yabancı dil öğrenmek.
Resim yapmak.youtube'dan çizim tekniklerini öğrenerek.
Herhangi bir enstrüman çalmak.
Belgesel izlemek .
Doğaya tek başına yürüyüşe çıkmak (orman,sahil gibi yerler olabilir)
Kitap okumak.
Meditasyon ve yoga yapmak.
Daha eklenebilir...
Kendini keşfet bu hayatta seni mutlu eden şey seni durduğun yerden bulamayacak sen onu arayarak bulacaksın ...

coomonster

Venüs Yolcusu
Çok evde bos boş oturduysan olabilir bende öyle olurdu
aslında sabahtan akşama çalışıyorum, eve 8buçuk gibi geliyorum. Yemek falan yiyorum 9 9buçuk oluyor zaten, bütün gün yorulmuş oluyorum ve canım hiç birşey yapmak istemiyor. 1 saat internette boş vakit geçirip daha sonra 30 40 dk kitap okuyup uyuyorum. çok fazla boşluğum olmuyor yani

coomonster

Venüs Yolcusu
Yukarıdaki mesajlarda yazılmış ama" hobi edin "
Bu öneriyi hafife alma insanın mutlaka bir hobisi olmalı ,öneri hobiler ;
Puzzle(1000-2000) yapmak.
Yabancı dil öğrenmek.
Resim yapmak.youtube'dan çizim tekniklerini öğrenerek.
Herhangi bir enstrüman çalmak.
Belgesel izlemek .
Doğaya tek başına yürüyüşe çıkmak (orman,sahil gibi yerler olabilir)
Kitap okumak.
Meditasyon ve yoga yapmak.
Daha eklenebilir...
Kendini keşfet bu hayatta seni mutlu eden şey seni durduğun yerden bulamayacak sen onu arayarak bulacaksın ...
bir kaç senedir bütün hobilerimi, aktivitelerimi bıraktım aslında. Ama şöyle bir durumda var eskiden çok keyif aldığım hobilerimi, aktivitelerimi yapmayı denediğimde de, bir tat alamıyorum ve tekrar yapasım gelmiyor. Yapsam bile eskisi gibi keyif alarak değilde öyle vakit geçsin maksat diyerek yapıyorum. Asıl sorunlarım bunlar sanırım zaten

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6