Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Karakalem Çizim

gozkalemi

Yeni Fapstronot
Forumda çizim ile uğraşan birileri var mı ? Çizim için nereden başlamalı ? Hangi kitaplar kaynak alınmalı ? Malzemeler hangi marka olmalı ?

Lazkopat

Emektar Üye
Forumda çizim ile uğraşan birileri var mı ? Çizim için nereden başlamalı ? Hangi kitaplar kaynak alınmalı ? Malzemeler hangi marka olmalı ?
Sadece başlamalı. Malzemelerin markası önemli değil. En kötü kalemle dahi güzel çizebilirsin. Nereden başlamalı diyorsan. Youtube da çizim geliştirme videoları var. Çizgi nasıl daha rahat çekilir diye. Nasipte varsa. Bu kadar.

B

Brock

Misafir
Ne istediğini tam belirtmemişsin yani imgeselmi yoksa portremi veya başka birşeymi.ama yinede ben malzeme olarak kullandklarımı söyleyim.
Ben ugrasıyordum amatör olarak. karakalem den başlamalısın dediğin gibi. Çünkü karakalem işin iskeleti karakalemi yapabilirsen diğerlerinde zorlanmazsın. Kalem olarak resim kalemleri arasında çok bir fark yok ama illa güzel profesyonel bi kalem olsun diyorsan : atölyeye gittiğim vakit hocalarım bana faber castell in yeşil olan kalemini öneriyorlardı. kullanıp memnun kalmıştım. ama dediğim gibi normalden pek fark yok.Yine 2b den başlamamızı öneriyorlardı. Ama sen de kendin rahat ediceğin bir numaradan başlayabilrisin. Ben açıkcası pek rahat edemiyordum 2b ile : Hb uç ile uçlu kalem kullanıyordum. Bunun dışında kağıt olarak eğer sınava hazırlanıcaksan canson kagıdı kimi okullarda karşına çıkabiliyor.örn mimar sinan(bu asırı puturlu ve cızımı bence zor bi kagıt).Bu yüzden alışmak için canson kullanabilirsin. Yine silgi olarak ben hamur silgi veya milan ın yumusak silgisini kullanmıştım.ama sonradan bunları pek kullanmadım. Böyle. Malzeme çok muhim değil yukardaki arkadasın dediği gibi bulmaca kalemiyle bile profesyonel işlerden farksız şeyler yapılabilir

biinsan

Yeni Fapstronot
Sadece başlamalı. Malzemelerin markası önemli değil. En kötü kalemle dahi güzel çizebilirsin. Nereden başlamalı diyorsan. Youtube da çizim geliştirme videoları var. Çizgi nasıl daha rahat çekilir diye. Nasipte varsa. Bu kadar.
Çok doğru. Sadece başlamak önemli gerisi gelir. Onca masrafa girip başlamayabilirsin de benim yaptığım gibi :D

Walter Bishop

Jüpiter Yolcusu
İlk önce temel şeyleri ile başlaman gerekiyor; düz çizgi, yamuk çizgi, daire, kare dikdörtgen ve diğer çokgenleri sık sık çizmen gerekli. (Aynı ilk okulda çizdiğimiz çizgiler gibi) bu süreç oldukça sıkıcı ama işin olmazsa olmazı bu, çünkü el yatkınlığını geliştirmek bu noktada çok önemli.

Bu beyfendinin videoları oldukça eğitici; ben buradam öğrenmiştim.

Kronzordo

Venüs Yolcusu
Tyt Ayt'ye çalışmıyorsun sonuçta kaynağa gerek yok :D,öncelikle geçici bir heves olup olmadığını sor kendine ondan sonra basit şeyler çizmeye çalış(pinterestten çok güzel çizim örneklerini taklit edebilirsin) sana gereken 2 şey var;kalem ve kağıt
Ben çizime anime çizerek başlamıştım 5-6 yıl önce şimdi ise çizgi roman çıkarmaya uğraşıyorum.

gozkalemi

Yeni Fapstronot
Tyt Ayt'ye çalışmıyorsun sonuçta kaynağa gerek yok :D,öncelikle geçici bir heves olup olmadığını sor kendine ondan sonra basit şeyler çizmeye çalış(pinterestten çok güzel çizim örneklerini taklit edebilirsin) sana gereken 2 şey var;kalem ve kağıt
Ben çizime anime çizerek başlamıştım 5-6 yıl önce şimdi ise çizgi roman çıkarmaya uğraşıyorum.
Sadece sınava çalışırken mi bir kaynağa ihtiyaç duyuyoruz ? Çizim için derli toplu bir kitapla beraber temel atmanın daha doğru olacağını düşünüyorum.

Umut Bural

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
www.neverfapakademi.com
Sevdiğin şeyleri çizerken bir yandan da gerek Youtube gerekse Udemy'deki eğitimleri alman çok faydalı olacaktır dostum. Tekniğini ve görüşünü geliştirmen için bardak, meyve, şişe, kova, radyo gibi nesneleri çizmeni tavsiye ederim.

PHONEİX

Merkür Yolcusu
Sadece sınava çalışırken mi bir kaynağa ihtiyaç duyuyoruz ? Çizim için derli toplu bir kitapla beraber temel atmanın daha doğru olacağını düşünüyorum.
Sen yola gir, yol seni bir şeyleri daha güzel yapmaya götürür önemli olan başlamak

Kronzordo

Venüs Yolcusu
Sadece sınava çalışırken mi bir kaynağa ihtiyaç duyuyoruz ? Çizim için derli toplu bir kitapla beraber temel atmanın daha doğru olacağını düşünüyorum
evet sadece sınava çalışırken kitaba ihtiyaca duyuyorum,birkaç kitaplara baktım bana hiçbir şey bakmadı ayrıca youtube'da binlerce nasıl çizilir videoları var ve bu işi gerçekten iyi anlatan kanallar da var kitap biraz eski nesil artık

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6