Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Karanlıkta oturanlar gerçek ışığı görebilirler

PHONEİX

Merkür Yolcusu
Yaşadığımız dünya çok garip değil mi sizce de?

Sırf moda değiştiği için kıyafetlerimizi değiştiriyoruz yıpranmadıkları halde

İnstagramda, tiktokta şekilden şekile girenler

Özgürlük adı altında cinselliğin bu kadar yaygınlaşması

Müzik ruhun gıdasıdır diyenlerin aslında popüler müzikle bizi 440 hertzle zehirlenmeleri

Ünlü teknoloji şirketlerinin çocuklarının kesinlikle sanal dünya ile ilişkisinin olmadığını biliyor musunuz telefonları, bilgisayarları yok

Bize zarar verdiği halde alkolün, sigaranın yaygınlaşması, eskiden bu kadar yaygın değildi diye biliyorum
Yolda kafasını telefondan kaldırmadan yürüyenler

Muhabbetlerin sevgili edinme, futbol, dedikodu, instagram üzerinden yürümesi ve işin ilginci bunlara ilgisi olmayanların dışlanıyor olması hatta ezik görülmeleri

Dünyada 1 milyar susuz insan var bunu bilmeden başka hayatlara özeniyoruz, sağlık sorunlarını, Savaşları katmıyorum bile

Mescitlerin yeraltında olması, kişiyi gerçekten mutlu eden olayların meditasyon ve ibadetlerin olduğunun unutulması

Ve daha niceleri, yalnızlıktan çekinmeyin arkadaşlar, dışlanmaktan korkmayalım kendi yolumuzu çizelim

KARANLIKTA OTURANLAR GERÇEK
IŞIĞI GÖREBİLİRLER
HZ. İSA

İnancımı ortaya koyuyorum ve bunda bir sakınca görmüyorum inanmayan arkadaşlara da saygım sonsuz :)

Benim tavsiyem her şeyi sıfırlayın
arkadaşlar, teknolojiyi sıfırlayın
Belirli bir süre eğitici videolar, belgesel, film hiç bir şey izlemeyin derim
Sosyal medya vs. zaten kapatın

Kitap okuyalım, kadim kitapları okuyalım, kendimizi dinleyelim hazır pandemideyiz ilk doğduğumuz ana geri dönelim inançlıysak ibadetlerimizi yapalım
Ancak o zaman bazı durumları tarafsızca değerlendirebiliriz.

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Hiçbir konuda abartıya kaçılmaması gerektiğini düşünüyorum. Günümüzde teknolojiden kaçmak mümkün değil gerek de yok. Bireysel olarak uzak durmak olabilir ama şu an dünyayı yöneten ülkelere bakarsak hepsi teknoloji devi. En büyük atılımları yapanlara bakarsak teknolojiyi doğru kullanmayı bilen kişiler. Bence arkadaşlar bu alanda bir fikriniz, projeniz varsa bunun üzerinde yoğunlaşın boş vakit öldürmeyin internette.
Dostum senin de inancın ne gerçekten bilmiyorum din bilgim yok denecek kadar az anca gördüğüm kadar. İnancını yaşamak senin özgürlüğün. Ama ben de farklı bir göz olarak arkadaşlara teknolojiyi pragmatist kullanmalarını söylüyorum. Sonuçta internet diye bir şey olmasa bu sitede bilgi aktarımı yapamayacaktık. Tiktokda gezen tipler olmadığımızı da varsayıyorum. Teknolojik detoks iyidir ama insanın hiçbir konuda aşırıya kaçmaması gerektiğini biliyorum. Teknolojiden kurtulmak yerine aşırılıklardan kurtulun arkadaşlar, aşırı olan her şeyden hem de. Günde 5 10 dk sosyal medyaya da girin, 1 2 saat kitap da okuyun spor da yapın. Pcyi teli kapatıp şöyle bir yürüyün ya da uzanın ne biliyim her şeyi dengeli yapın bir zararı olacağını sanmıyorum. Cinsellik konusu da aynı şekilde her gün partner değiştirmek ne kadar zararlıysa birini sevip gerçek duyguları yaşayarak bir şeyler yaşamak da o kadar faydalı. Pmoda taklit ettiğiniz her şeyin gerçeği orada yaşanıyor, sevgi güven ve her türlü sıcak duygu da dahil olmak üzere. Yazı için teşekkürler ama her şeyi tadında yaşamak en güzeli.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6