Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Karşı cins ve özgüven

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Merhaba, inşallah neverfap süreciniz güzel geçiyordur uzun bir aradan sonra bende başlama kararı aldım

Benim karşı cinsle(kız) konuşma utanma problemim var.

Kendimi beğenmiyorum ve galiba özgüvenim yok özgüven için ne öneriyorsunuz.

Okuldaki arkadaşlarımla bir ortama gittiğimde bazen sessiz sessiz oturuyorum
Konuşmuyorsun diyorlar halbuki erkek ortamında takiliyoruz galiba karantina yaramadı bana.

Ve bu özgüven durumu beni heryerde rahatsız etmeye başladı kendimi çok kötü hissediyorum bir tavsiyeniz varmı?

İyi günler

surec

Merkür Yolcusu
hocam nevefap akademi youtube kanalında bağımlılığından kurtul diye bir seri var 1.sezon oynatma listesinde bence özgüven öz saygı ve öz sevginin sentezi bir kavramdır bahsetiğim seride bunlar üzerine durulmuş bazı insanlar redpill adı altında yüzsüzlüğü özgüven gibi göstermeye çalışıyorlar bu mevzuyada dikkat et iyi günler

Eff

Yoda
Sen daha kendine güvenemiyorsun ki iyi bir özgüvenin olsun. Tavsiyem spor salonuna başla ve hafta en az 3 kere ağırlık kaldır. Kendi sevmediğin yönlerini listele. Şişman mısın? Zayıfla. Sivilcen mi var? Olabildiğince bakımını yapmaya çalış. Dişlerini sabah akşam firçala, diş ipi kullan.

Evde oturup patates çuvalı gibi boş boş instagram gezme. Gününü doldur. Yeni bir spor öğren (Boks, yüzme, karate). Bir müzik aleti çalmayı öğren.
erkekadam sitesine bakmanı öneririm.

En ama en önemlisi hayatın merkezine kendini koy.

Çoğu zaman ortamlarda boş muhabbetler döner. Futbol, yarım yamalak siyaset, instagram modelleri, arabalar vb. Eğer ortamda böyle muhabbetler varsa ve senin hiçbirine ilgin yoksa sessiz kalman normaldir.

Kalk ve kendini geliştir. Spor yapmıyorsan spor salonuna yazılmakla başla. İyi beslen. Şekerli, tuzlu, tatlandırıcılı şeyler hormonları mahvediyor. (Aşırı tuzdan bahsediyorum)

Edit: Yaşın kaç bilmiyorum ama önünde üniversite sınavın yoksa ve 11.-12. sınıf değilsen kesinlikle oturup ingilizce çalışmanı öneririm.

Walter Bishop

Jüpiter Yolcusu
Öncelikle şunu söylemek isterim, bir kız ile iyi anlaşmak ve utanmadan muhabbet etmek istiyorsan her zaman kendin olmalısın. Olduğundan başka bir kişiye dönüşürsen belki en başlarda olumlu etkisi olur ama uzun vadede her zaman sana zararı olur. Utanacağın birşey olmadığını söylemek isterim şöyle düşün; kız dediğin varlık diğer erkekler gibi insan hiçbir farkı yok, eğer o kızla daha iyi anlaşmak daha yakın olmak istiyorsan diğer insanlardan farklı olarak onu etkilemek gerekir bunun için de kendine özgüvenin olması gerekir bu özgüvenden kastım alfa ol kızın kalbini kır demek değil, demek istediğim ses tonuna konuştuğun şeylere ve herşeyden önemlisi dış görünüşüne yanı giyim kuşam ve duruşuna önem vermen gerekiyor. Ve ayrıca şunu demek isterim asla sırf bi kıza yazmış olmak için yazma bunu gerçekten istiyorsan ve bundan eminsen yaz.

wou

Venüs Yolcusu
Kizlarla utanma sorunun varsa demek ki kendine guven sorunun var bu cepte.

Kendi guvenini saglaman icin kendine yatirim yapip ulan benim kendime saygim bu vakte kadar neden yokmus neden kari kizdan utaniyomusum hay onlarin ta.... diyeceksin zaten.

Kendini metin2deki char gibi düşün geliştir skilleri statüleri
(Ben şahsen pc oyunu vs oynamayi bizzat bu yüzden sevmiyom hani tadimlik oynarsin da orda char kasmak falan boş git kendi kendini kas hayatta boş olmayin yani xd)

İngilizce spor hobi uyku dersler para disari cikmak
falan bunlara kafa yor(yani cogumuz dumduz karantinada yatiyoruz sadece)

İnan bana bu kiz isleri kafa yorarak duzelmez pratikle duzelir ama sen şu dediklerimi yap zaten kizlari kafaya takmayacaksin hem geliscen hem de rahatlayacaksin

Son düzenleme:

surec

Merkür Yolcusu
Sen daha kendine güvenemiyorsun ki iyi bir özgüvenin olsun. Tavsiyem spor salonuna başla ve hafta en az 3 kere ağırlık kaldır. Kendi sevmediğin yönlerini listele. Şişman mısın? Zayıfla. Sivilcen mi var? Olabildiğince bakımını yapmaya çalış. Dişlerini sabah akşam firçala, diş ipi kullan.

Evde oturup patates çuvalı gibi boş boş instagram gezme. Gününü doldur. Yeni bir spor öğren (Boks, yüzme, karate). Bir müzik aleti çalmayı öğren.
erkekadam sitesine bakmanı öneririm.

En ama en önemlisi hayatın merkezine kendini koy.

Çoğu zaman ortamlarda boş muhabbetler döner. Futbol, yarım yamalak siyaset, instagram modelleri, arabalar vb. Eğer ortamda böyle muhabbetler varsa ve senin hiçbirine ilgin yoksa sessiz kalman normaldir.

Kalk ve kendini geliştir. Spor yapmıyorsan spor salonuna yazılmakla başla. İyi beslen. Şekerli, tuzlu, tatlandırıcılı şeyler hormonları mahvediyor. (Aşırı tuzdan bahsediyorum)

Edit: Yaşın kaç bilmiyorum ama önünde üniversite sınavın yoksa ve 11.-12. sınıf değilsen kesinlikle oturup ingilizce çalışmanı öneririm.
hocam bunlar biraz zengin işi oldu ama :) (malum kriz var)

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Hedefiniz asla karşı cins olmamalı. Siz kendinizi geliştirdiğinizde zaten karşı cins ile kaliteli iletişim kuracaksınız. Ha özgüvenim yok diyorsan gökten inmeyecek. Gidip konuşacaksın, heyecanlanacaksın ve zamanla heyecan yerini tecrübeye bırakacak. Her şeyin sihirli bir yolunu aramayı bırakın, gidin ve gerekeni yapın bu kadar basit.

isxo

Jüpiter Yolcusu
Merhaba, inşallah neverfap süreciniz güzel geçiyordur uzun bir aradan sonra bende başlama kararı aldım

Konuşmuyorsun diyorlar halbuki erkek ortamında takiliyoruz galiba karantina yaramadı bana.

Ve bu özgüven durumu beni heryerde rahatsız etmeye başladı kendimi çok kötü hissediyorum bir tavsiyeniz varmı?

İyi günler
Benim de farklı bir bakış açım var. Öncelikle bu anlattığımın istisnaları var bunu belirtmeliyim. Herkes okulun en güzel kızına aşık olur veya herkes onunla flört etmek ister. Bundan daha doğal birşey yoktur. Benim önerim şu: Biz şuan gidip onunla flört yönünde bir ilişki düşünmemeliyiz. Çünkü zaten özgüvenimiz düşük olası olumsuz bir cevapta yerle bir olma ihtimalimiz var. Hedeflerimiz daha küçük olmalı. Onun yerine okulda güzelliği ve popülaritesi daha az olan kızlarla iletişimi denemeliyiz. Bakın flört edin demiyorum. Önce onlarla iletişimi kurmalıyız. Böyle yavaş yavaş diğer popülaritesi az olan kızlarla konuşarak kendi içimizdeki bu utangaçlığı ancak yenebiliriz. Daha sonra bu duyguyu yendikce önce popülaritesi az olan kızlarla flört edebiliriz, bu flörtten edindiğimiz tecrübeden sonra istediğimiz kızlara ancak yazabiliriz diye düşünüyorum.

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Nofap ile özgüven bi yere kadar artıyor ama bununla birlikte kafanda çözmen gereken şeyler var.

Öncelikle , sen aşağılık bir insan değilsin ama üstün bir insan da değilsin. Kibirlenmek ne kadar yanlışsa , kendini sevmemek de o kadar yanlış.

Kadınlar senin hiçbirşeyine bakmaz. Sadece kendine güvenmene ve erkeksi olmana bakar. Bir tanıdığım vardı , herif bayağı kiloluymuş , sigara alkol iddia her nane varmış. Lisede okulu da bırakmış. O halindeyken bile yattığı kızlardan falan bahsetti bana , kilo vermek için spor bile yapmamış direk ameliyat ile kilo vermiş. Kendime bakıyorum ben okuyorum , hayvan gibi spor yapıyorum ama buna rağmen hiçbir kızla yatmadım

Bunun iki sebebi var tabi, biri dindar olmamdı diğeri ise ben kendimi aşağı görüyordum. Kadınlar beni sevmez , eziğm diye düşünüyordum. Vücudum mesela fit , kaslıydı ama buna rağmen hep kendimi ezik görmüştüm. Şimdi bunu kırıyorum ama , hatta hiç heyecanlanmadan sokakta bir kızla tanışabiliyorum. Tek sorun ise tecrübesizlikten dolayı bazen kızla tanışamadan red yiyorum , ama eskiden kızın yanına gidince adeta üzerime kaynar su dökülür gibi heyecan basardı , ayaklarım titrerdi. Şimdi ise bir erkekle konuşmaktan daha az heyecanlanıyorum. Kendini sev ama asla kibrlenme. Kibir de aşağılık kompleksi de çok zararlı. Kibirlenirsen de asla mutlu olamazsın , dengede kal ve tip , boy gibi elindekilerle barış , tip veya boy çok önemli değil. Siyasette sinemada falan çok örneği var , kısa kısa adamlar uzunlara taş çıkarıyorlar bazen.

Zarp

Yeni Üye

İyi günler
knk yani ne kaybedicen ki dünyaya gelmişsin bi insanla konuşmaktan çekiniyorsun ya boşver olm anlat arkadaşlarına git kıza slm ver arkdaşınsa ne biliyim bir şeyler anlat sor amatör konuşmacılığını atlattıktan sonra nasıl konuşman gerektiğini anlıyorsun (yani kendi tarzını. sana göre bir ortamda yapıp yapman gerekenleri anlıyorsun)

bu arada kendine saygı duymak için kendine bakım yapmaktan başlayabilirsin yani saçına önem ver yüz tipini öğrenip farklı tarzlar dene arkadaşlarına sor olmuş mu sen beğendin mi kendinede sor bunları tırnaklarını uzatmamaya kesmeye özen göster duş almaya fln kıllar vb.. temiz olduğun zaman kendini seviceksin ve kendine saygın artmaya başlar

Son düzenleme:

promanskins

Mars Yolcusu
Ya vallahi özgüven için yapılacak en iyi şey toplumun içinde olmak. Ben şu an lise son sınıfım, bundan 2 sene önce bir otelde staja gittim ve orada tam 4 ay çalıştım. Gittiğimde ezilen, üzerine iş yıkılan, özgüvensiz bir tiptim. 4 ay sonra oradan çıktığımda ise bambaşka biriydim. Çünkü ben otelde o stajı yaparken yani sürekli insanlarla iç içeydim, sürekli turistlerle iletişim halindeydim, restoran müdüründen sonra en iyi İngilizce bilen bendim zaten. Daha sabah restorana gelen adama günaydın diyemiyordum utangaçlıktan, daha sonra yavaş yavaş açıldım. Turistler haricinde sessizim diye bana bağıran, beni ezenler vardı otelde. Yani bu ezilmeler bir müddet devam etti, daha sonra artık yani sesimi çıkartmaya başladım baya. İnsan böyle şeyleri fazla yaşadıkça en sonunda o tahammül bitiyor ve patlıyorsun, bana öyle oldu. Benden 12 yaş büyük bir kadın vardı, geldiği günden beri benle uğraşıyordu, en sonunda patladım ona ve yani özgüven gelişimimin ilk aşaması bence oydu. Onun haricinde benimle çok uğraşan, sürekli açığımı arayan bir müdürüm vardı, adam ne dese birşey diyemeyip devam diyordum. Yani boşları hızlı alıyorum, adam gelip yavaşsın diyor. Yukarıya yemek çıkarıyoruz, kendisi 3 yemek sayıyor yukarı çıkıyoruz 2 sayıyor diyor niye saymadın. Manyağın teki, en son gene böyle birşeyler derken onunlada bir tartışma yaşadım. Ben nasıl o adamı karşıma alıpta tartışacak özgüvene bir anda sahip oldum mesela ben bile hayret ediyorum

Yani sen kızlara karşı utanma problemim var demişsin ama bunların hepsi özgüvene dayanıyor, özgüvenide geliştirmek için toplumun içinde olmalısın, konuşmayı denemelisin. Ben yukarıda anlattığım o hayatımın en lanet 4 ayını yaşayarak çok iyi bir tecrübe ve özgüven sahibi oldum. Stajda gün sayıyordum ''Az kaldı, şunun şurasında 2 ay sonra bitiyor'' diye diye kafayı yemiştim artık. Ama diyorum ki iyi ki öyle kötü bir yere düşmüşüm, özgüvenimde artış oldu, iş hayatında insanları tanıdım baya tecrübe sahibi oldum.

Yani kısaca toplumun içinde olmaya çalış, sessiz kalma. Bildiğin bir konudan sohbet etmeye çalış. Bak ben mesela havacılık meraklısı bir insanım, ortamlarda konu açacağım zaman genelde havacılık gibi çok bilgi sahibi olduğum konulardan açıyorum ve sohbet akıp gidiyor. En önemli şey bildiğin bir konunun olması, eğer yoksa oluştur çok basit. Ama yani eğer çalışma şansın varsa bence bir yerde 3 ay bile olsa çalış, iş deneyimi çok şey katıyor insana. Kendi paranı kazanmanın haricinde o çalışırken yaşadığın sorunların sana kattığı özgüven yani kesin deneyimlemen gerek.

Hani yukarıda arkadaşlar çeşitli öneriler vermişler dil öğren, spor yap şeklinde. Ama yani bu öneriler tek başına hiçbir işe yaramıyor, benim anlattığım tarzda bir tecrübe edinmenin sana emin ol çok yararı olur. O stajı yapmamış olsam emin ol ben şu an gene eski özgüvensiz bendim. Benim İngilizcem çok iyidir, yıllardır Ney üflüyorum, son 1 yıldırda sporla uğraşıyorum. Ama benim özgüvenimi 0 dan 100 e fırlatan şey şu anlattığım olaydır.

Son olarak şunu ekleyeyim, yani karşındaki insanın erkek ya da kız olsun senden bir farkı yok. Karşındaki kız barbara palvin kadar güzel olabilir, ama sonuç olarak baktığında sende insansın o da insan, bunu aklından çıkarmazsan kızlarla daha rahat konuşacağından emin olabilirsin.

Son düzenleme:

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Bana verdiğiniz tavsiyeler ve anlattığınız herşey için çok sağolun, böyle bir yerde bulunduğum için çok mutluyum
Neverfap sürecime devam edeceğim.
Tecrübeli abilerimin bana yardımcı olması beni çok mutlu etti. (10. Sınıfım)

Oğuzhan

Yeni Üye

İyi günler
H.arun kardeşim kızlarla konuşmanın yolu onlarla konuşmak istememektir.
Nasıl mı şöyle:
Bir kız seninle veya kız olmasınada gerek yok bir insanın seninle konuşması için bir sebebi olması lazım.
Bu sebep kalemini unuttuğu için senden kalem istemesi , bir konuda merak ettiği şeyi sana sorması ya da bir insanın probleminin çözümünün kendisininde olduğunu düşünmesi ve karşısındakine yardım etmek istemesi gibi şeyler olabilir.Bunlar hayat akışı içinde gerçekleşebilecek türlü çeşitleriyle ve beklenmedik anlarda olan şeyler.Bu anları beklemek yerine kendini keşfetmelisin.
Şeyh galip şöyle der bir beyitte ;
Hoşça bak zatına kim zübde-i alemsin sen
Derdüm-i dide-i ekvan ademsin sen
Şu anlama geliyo
Kendine güzelce hoşca bak sen alemin özüsün
Yaratılmışların göz bebeğisin
(Şiirin devamını okumanı tavsiye ederim)
Ne derece özel biri olduğunu fark et ve seni sen yapan şeyleri keşfet . insanlarla konuşmak istiyosan zihninde bir şeylerin olması gerekiyor
Eğer insanlarla güzel konuşmak istiyosan zihnin bir akarsu gibi olması gerekir
Bunu şu coğrafi olaya benzetiyorum
Bir gölün suyu durağansa içindeki sudan içenlere tadı acı gelir yok eğer göle hem su getiren hem de fazla suyu boşaltabileceği bir gideğeni varsa su sirkülasyonundan dolayı temiz ve içenlere tekrar içmek istetecek güzel güzel bir tat sunmuş olur.
Yani sen kendine dönmeli kendin istediğin için kendin olmalısın sana kimse şuanki sen ol demiyor istemediğine göre zaten sen şuanki sen de değilsin gerçek seni keşfet buda bizim Yunus'un dediği gibi
İlim ilim bilmektir
İlim kendin bilmektir
Sen kendin bilmezsen
Ya nice okumaktır
Kendini bilmek için oku ve unutmaki kendini bilmenin yolu özünü ve o özü yoğuranı bilmektir

PHONEİX

Merkür Yolcusu
Bence bir şey yapmana gerek yok sadece düşünceni değişti.
Sessiz durmanın kötü bir şey olduğunu da düşünmüyorum.
Özgüven diye bir şey olduğunu da düşünmüyorum, bir şeyleri değiştirmene gerek yok.
Sallama yani sadece korkularının üstüne git çok heyecanlı oluyor. Oyun olarak bak zevkli birşey.

Hayatta kasılmaya gerek yok Şeyma subaşının kitabının çok satanlar listesine girdiği bir ülkede yaşıyoruz, bu saçma kızı ben bile duydum hatta Cüneyt abinin kitap incelemesi var youtube da çok komik.

Hayat zaten saçma ve oyundan ibaret, oyna gitsin ne kadar saçmalarsan o kadar iyi, ama kendin olman önemli.

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Birçok kişi kendin ol demiş , kısmen doğru kısmen yanlış ama. Kendine bak önce. Eğer tembel , hiçbirşey okumayan araştırmayan öğrenmeyen özgüvensiz biriysen o kendin olma. Daha düzgün bir kendin ol. Acil kilo vermeei gereken 140kg obez birinin kendim olacağım demesi gibi olur yoksa. Ve şu kızları artık büyütmeyin gençler , p..noyu bırakın zaten fark edersiniz demek istediğimi , sıradan insanlar işte.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6