Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kendi gelişimim

Hades

Satürn Yolcusu
Öncelikle şuan okuyacağınız yazıları beni pışpış edin diye yazmıyorum sadece içimi dökmek için yazacağım sonrasında buradan bi abinin dediği gibi ilerde mesleğim olmasını istediğim şey üzerinde gelişimimi yazacağım. Ben bu güne kadar yalnız yaşadım gerçi daha 17 yaşındayım ama 1. Sınıftan bu yana 12 sene geçti ve devam ediyor bu süreç boyunca arkadaşım olmadı arkadaş ortamlarında olmadım sessiz bi insanı kim ister ki zaten monoton tekdüze yaşayıp gidiyordum ailemle bile lunaparka gitsek mutlu olamıyordum doğum günümde ummadığım insandan hediye gelse hevesli hevesli açmadım cuma günü stajdayken kendimi yakın hissettiğim bi abinin bana da yakın olduğunu hissettimilştim cuma gününe kadar ama meğer işini yapayım diye yanında tutuyormuş ben reklamcıda staj görüyorum kesilecek uzun bi baskı kenarı vardı dedim ki -abi uzun yerleri Ben düz kesemiyorum sen keser misin burayı?" sadece bir yeri istedim ama yapmadı tabi neyse o bitti sonra küçük yuvarlaklsr vardı ben onları keserken benden çay istedi 1 gün öncesine kadar işi bırakır giderdim çay vermeye ama vermedim ısrar etti baya tabi eleman olunca götürmedim yoksa patronlardan biri olsa mecbur götüreceğim ama beni kullanmaya çalışan birine neden bişey vereyim ki artık işim varken istediğini yapmayacağım stajımı etkilemez zaten ama sıkıntı benim insanların nasıl biri olduğunu geç fark etmem özgüvensiz olmam mesela stajda çalışan bi kız da var 26 27 yaşında biri ters ters konuşup duruyor ama ben ses çıkaramıyorum diyecek bi cümlem olsa zaten söylerim ama çıkmıyor ağzımdan çıkmıyor bunları anlatacak bir arkadaşım bile yok bende içimi buraya döküyorum işte ama ben sadece değişmek istiyorum artık yeni bir ben olsun istiyorum kabuğundan çıkmak istiyorum özgüvenimi geliştirmek için saat fln sormaya başlamıştım onu bile yapmıyorum artık zaten nofap iyi gitmiyor neyse umarım günler geçtikçe değişimime şahit olursunuz nasıl yapacağımı bende bilmiyorum ama yapıcam geleceğimde işim olmasını istediğim şey için çalışıyorum şuan buraya hem onu hemde insanlarla iletişimimi yazarım buraya kadar okuyan varsa teşekkür ederim konudan konuya atladım biliyorum ama bundan sonra dert yanmak için yazmayacağım Sadece gelişim odaklı olacak.

Hades

Satürn Yolcusu
Mesela bugün 20dk web tasarım da bilmediğim konuları çalıştım. Dünden alarm kurup erken kalkacaktım ama kalkmadım tatillerde hep 12.00 kadar yatıyorum korkunç bişey ama kalkamıyorum işte sadece staja giderken mecbur olduğum için ama diğeri de geleceğim için mecbur fakat ben yapamıyorum işte
Not: çarşamba, perşembe, cuma staj günü cumartesi pazar pazartesi salı ise boştayım geleceğime çalışmak için mükemmel zaman ama işte

None

Emekli Moderatör
Her stajyer senin yaşadığın problemleri yaşamıştır,ülkemizde maalesef insanlar stajyerlere yardımcı olmak onlara iş öğretmek yerine stajyeri ezip aşağılamaktan zevk alırlar; onun için çalışanların tavırlarını umursama yap stajı geç.Değişim bir anda olmaz web tasarım ve nofapi beraber yürüt çalış süreci mümkün olduğunca bozmamaya çalış ve kendini geliştirme alanında kararlı ve planlı bir şekilde çalış,uzun vadede güzel etkiler görürsün

Hades

Satürn Yolcusu
Aynen öyle hayır bi de bölüm web ben reklamcıda staj görüyorum tamam benim bölüme benzer işletme yok ama benim oradaki işim bildiğin çıraklık. Git çay getir şu tabelayı taşı malzemeleri indir şu brandayı gerdir vs vs gerçi herşey tam istediğimiz gibi olsa imtihan dünyası demezlerdi buraya ama neyse en azından evde çalışabiliyorum bi de sorumluluktan kaldım onu napıcam hiç bilmiyorum

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Öncelikle şu çay isteyen herife çay götürmemen bence yaşına göre süper hareket. Senden bir yaş küçükken çalıştığım dükkanda eleman getir götür yaptırmıştı , bir süre yaptım ama en sonunda istediği şeyi önüne fırlattım ve onlarla aramda kavga çıktı :D O kıza gelince , g.tü kalkık sıradan bir Türk kızı. 10 yaş büyüğünmüş zaten , sana ters ters konuşur ama patron karşısında ise kedi gibi gezer. Bunlar böyledir o yüzden takma. Ciddiyim bu tür şımarık kızların çoğu cahil insanlar , ego ve g.tten başka birşeyleri yok.

Esas mevzu ise yalnızlık. Sana bir tavsiye vereyim , şehrinde illaki halk eğitim gibi ücretsiz kurs yeri vardır. Hobi edinmek için orada 1-2 kursa gir ve devam et. Kursta da mutlaka yanındaki insanlarla tanış , bu zor değil gerçekten. İlk olarak adını ,yaşını, okulunu sorsan zaten sonra muhabbet dönüyor , hele aynı yaştaysanız daha kolay konu bulursun. Ha diyelim konuşacak birşey bulamadın , sorun değil ki. Zaten sen ilk adımı attın , karşındaki de insan ve düzgn biriyse zaten muhabbeti devam ettirir.

Şahsen sosyal değilim ama istediğimde gidip birisiyle tanışıyorum. Zor değil , üniversite başladığında yalnız kalmamak için ilk hafta 8-10 kişiye gidip selam verdim , adını , nereden geldiğini sordum. Zaten cevaba göre sonra bir konuya girip muhabbet edersin. Ama tabii corona işleri çok dağıttı , bu da zor artık.

Hades

Satürn Yolcusu
Ya zaten kız yalağın teki ya çoğu zaman patronların yanında patron bana bişey desin o patronun yanında bana farklı şekilde söylüyor aslında aynı şeyi söylüyor mal lan artık gülüp geçiyorum
Ve benden her şeyi yaptırmak isteyenin dediklerii de genelde yapmıyorum yaparken arkasından sövmektense yapmamak daha iyi hissettiriyor en azından kendime saygım olduğunu hissediyorum halk eğitim var ama bu Korona gününde zor gitmem. ki okul da açılacak zaten. Şimdi eve geldim bi yemek Yerim ardından açar bilgisayarı 30-35dk web çalışırım aslında bu stajda ki durumu gelecek için lehime çevirebilirim mesela kendi işimin patronu olmak için daha fazla çalışırım önceden biri kötü bişey yapsın psikolojik dibe çekerdim kendimi artık tam tersi kötü yaşantılar benim daha hırslı olmamı sağlıyor

Hades

Satürn Yolcusu
15 günüm nasıl geçti?
Not almayı unutmuştum aklımda kalanları yazıyorum.
KISA ÖZET : web tasarımı konusunda kısa araştırmalar yaptım, udemy de ücretsiz kursları istifledim, Özgüven konusunda pdfler kaydettim blog sayfası açmıştım ilk makalesi için kısa araştırma yapıp notlar aldım erken kalkma konusunda videolar izledim de not almayınca unuttum tabi.
GENEL: 2 haftalık süreçte staj da olduğu için çalışma fırsatı sadece 8 gün oluyor bu 8 günün 5 günü ortalama 15-25 dk web tasarımı çalıştım diğer 3 gün araştırmalar yaptım Özgüven kitaplarını daha okumadım birden araştırmalar vs yapınca beynime çok yüklenmişim ölüyom sandım deliriyodum ya staj günü geldi de bi hava almış oldum.
SON: 8 günün 3 günü erken kalkabildim sonrasında düzen gitti staj günleri haricinde de beynimi biraz dinlendirmem gerektiğini hissettim çünkü kodları yazasım gelmiyordu yazsam çalışşsamda çok zorlanoyordum biraz ara verdim zaten okuldan da bi ton performans ödevleri fln geldi bitirene kadar bilgisayarı açabileceğimi sanmıyorum kendi beklentimi karşılayamadım pek ama olsun.

Hades

Satürn Yolcusu
Tekrardan SPORA BAŞLADIM çok önceden Sadece üst vücut çalışıyordum (barfiks, dip, body row, şınav) uzun bir zamandan sonra baştan ve yeni alt-üst vücut başladım türkçeleri ney bilmiyorum (Deep squat, lunge, one leg calf raise, deep squad hold/plank) haftanın 3 günü staj olduğu için sporu haftanın 1 günü yapıyorum biraz yoracak beni ama mast yapıp yorgun ve salak gibi olacağıma spor yapıp ölü gibi hissederim daha iyi. Haftada 1 ne kadar fayda eder bilmem ama hiç yapmamaktan iyidir Özgüven için ilk kitaba başladım geçen hafta. Ve hala daha tatil günleri 10.00 da kalkıyorum çok yavaş ilerliyorum biliyorum ama hızlanacağıma eminim

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6