Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kendime Olan İnancım

Yazıları biraz karışık yazacağım. Bu yüzden kusuruma bakmayın.

Kendime olan inancım tamamen yok olmuş durumda. Şu anda sürecim devam ediyor ama diğer konularda tamamen umutsuz vakayım. Müzik bağımlılığı deseniz, bu hafta neredeyse her gün müzik dinledim. Derslerimde istediğim kadar başarılı olamıyorum. Rafine şeker konusunda hiç girmiyorum. O zaten bir facia. Kızlarla iletişimim normalde de yoktu. Bir daha da olacağını sanmıyorum. Beynim kendine öyle savunma hatları kurmuş ki, bu yazıyı yazarken bile size açık davranamıyorum. Bilgileri hep filtreden geçirip, kendi için en güvenli halinde dışarı aktarıyor.

Kızlar konusuna yine değinmek gerekirse, hep kızlardan uzak durdum. Şu anda en az 10 kat daha uzak duruyorum. Evde, camı açıp dışarı baktığım zaman sokaktan geçen bir kız görsem, aniden camı kapatıp içeri giriyorum. Dışarıda dolaşırken karşımdan bana doğru bir kız gelse ( bu arada kızın mesafesi en az 100-200 metre) karşı kaldırıma geçiyorum. Okuldan, ya da tanıdık bir kız bile olsa mecbur konuşmam gerekiyorsa, basit cevaplarla onları geçiştiriyorum ve oradan uzaklaşıyorum. Etrafımdaki insanlar benim yakışıklı olduğumu söylüyorlar. Haklı olabilirler. Ama ben buna inanmıyorum. Bir kızın benden hoşlanabileceği, bana aşık olabileceği inancı bende yok. Bazen, insanlar rüyalarında hoşlandıkları bir kızı görebilirler. Ya da herhangi bir kızla el ele ya da bir şekilde birlikte olduklarını görebilirler. Bu bende hiç olmadı. Bilinçaltıma bu inancım nasıl işlendiyse, rüyamda dahi böyle bir şey göremiyorum. Olmayacak bir şey için insanlar diyorlar ya, "Rüyanda görürsün". Ben onu bile göremiyorum. Bu kadar kendime olan inancım gitmiş durumda.

Sanırım bununla ilgili bir yazı daha yazmıştım ama elimden gelen bir şey değil bu. Dertlerimi kimseye açamıyorum ve buraya yazmanın kendim için daha iyi olacağını düşündüm.

Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Açılan benzer konuna yazılan birkaç öneriden hangisini yaptın?

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Sadece buraya için dökmekle hiçbir şey değişmeyecek. Harekete geçmen, yüzleşmen gerekli.
Vesveseler kafanı çok meşgul ediyor. Psikolojik yardım almanı veya dinine sığınmanı tavsiye ediyorum.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Çocukluğundan bu yana kendini aileni anneni babanı arkadaş ilişkilerini yaşadığın zor durumları seni üzen şeyleri kaçmaya neden olacak şeyleri anlatsan sorunu kendin bulabilirsin. Çözümü de sende, kaçmamak.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Bir de hepimiz insaniz kaçman çok anlamsız ve saçma. Zaten anskiyete böyledir saçma olduğunu bile bile kaçarsın. Çözümü kendine inat kacmamak. Dini de yobazca değil ölçülü bir şekilde yaşamak gerek. Kızlarla düzgün konuşmayı öğrenmek zorundasın. Edebinle güzelce konuşabilirsin dini takinti haline getirmeyin. ( bu arada bu fetva değildir. Kim ne yaparsa yapsın banane. Hayatta canlilarla iletişim kurmak zorundayız)

Walter Bishop

Jüpiter Yolcusu
Benim de bir ara bu tarz şeyler düşündüğüm ufak bir dönem olmuştu. Sana şunu söylemek isterim kızların, erkekleri beğenme şekli biraz farklı, bazen bir bakıyoruz kendi yaşam tarzına uymayan, çirkin, salak diyebileceğimiz erkeklerle sevgili oluyorlar hatta evleniyorlar.

Tam bu noktada bizlerin ''Karakterli'' davranması gerekiyor. Nedir bu karakterli davranmak ? Olduğun gibi olmak veya olaylara karşı sabit bir duruş sergilemek, sırf birilerini etkilemek için veya ün sahibi olmak için şekilden şekle girmemek, kendimizde kötü yön olarak bildiğimiz şeyleri düzeltmeye çalışmak ve kendimizi kültür, sanat ve sosyal anlamda geliştirmek. Eğer olduğun gibi yani karakterli davranırsan seni beğenen elbet bir kadın olacaktır senin kendi karakterini seven kadınla olursan da büyük ihtimal mutlu bir ilişkin olur.

Hades

Satürn Yolcusu
Bana verilen bir tavsiye vardı senharikabirisin'in verdiği tavsiye;
Düşünceleri yazıya dökmek.
Gerçi ben daha yazmadan konuşurken aydınlandım da neyse.
Demek istediğim şu;
Bunu sende yapabilirsin.
Öncesinde beynini rahatlatmak amacıyla meditasyon yapabilirsin.
Sonra Bi kağıt kalem alıp kendini rahat hissedeceğin bir yere geç ve buraya yazdığın düşüncelerin daha detaylısını yaz. Nasıl olsa kimse ne yazdığını görmüyor, kendine açık ol.
Mesela başlık
"kendime inancım olmamasının nedenleri" olabilir.
bu sadece bir örnek.
Başlık olmasına da gerek yok ne yazacağını bilmiyorsan bile aklına ilk gelen düşünceyi yaz gerisi geliyor.
Sonrasında bunlara çözüm ara baktın kendini aşan bir durum olduğunu düşünüyorsun destek almaktan çekinme.

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com

Kendime olan inancım tamamen yok olmuş durumda. Şu anda sürecim devam ediyor ama diğer konularda tamamen umutsuz vakayım. Müzik bağımlılığı deseniz, bu hafta neredeyse her gün müzik dinledim. Derslerimde istediğim kadar başarılı olamıyorum. Rafine şeker konusunda hiç girmiyorum. O zaten bir facia. Kızlarla iletişimim normalde de yoktu. Bir daha da olacağını sanmıyorum. Beynim kendine öyle savunma hatları kurmuş ki, bu yazıyı yazarken bile size açık davranamıyorum. Bilgileri hep filtreden geçirip, kendi için en güvenli halinde dışarı aktarıyor.

Kızlar konusuna yine değinmek gerekirse, hep kızlardan uzak durdum. Şu anda en az 10 kat daha uzak duruyorum. Evde, camı açıp dışarı baktığım zaman sokaktan geçen bir kız görsem, aniden camı kapatıp içeri giriyorum. Dışarıda dolaşırken karşımdan bana doğru bir kız gelse ( bu arada kızın mesafesi en az 100-200 metre) karşı kaldırıma geçiyorum. Okuldan, ya da tanıdık bir kız bile olsa mecbur konuşmam gerekiyorsa, basit cevaplarla onları geçiştiriyorum ve oradan uzaklaşıyorum. Etrafımdaki insanlar benim yakışıklı olduğumu söylüyorlar. Haklı olabilirler. Ama ben buna inanmıyorum. Bir kızın benden hoşlanabileceği, bana aşık olabileceği inancı bende yok. Bazen, insanlar rüyalarında hoşlandıkları bir kızı görebilirler. Ya da herhangi bir kızla el ele ya da bir şekilde birlikte olduklarını görebilirler. Bu bende hiç olmadı. Bilinçaltıma bu inancım nasıl işlendiyse, rüyamda dahi böyle bir şey göremiyorum. Olmayacak bir şey için insanlar diyorlar ya, "Rüyanda görürsün". Ben onu bile göremiyorum. Bu kadar kendime olan inancım gitmiş durumda.

Sanırım bununla ilgili bir yazı daha yazmıştım ama elimden gelen bir şey değil bu. Dertlerimi kimseye açamıyorum ve buraya yazmanın kendim için daha iyi olacağını düşündüm.

Kadınlar ile benim de aram iyi değil çünkü hedefim onlar değil. Korkunu yenmek istiyorsan korkunun üzerine gideceksin. Bu lafı çok duymuş olabilirsin fakat karanlığı karanlıkla yok edemezsin. Aydınlık ile karanlığı defedebilirsin. Çok eskiden benim de hafif korkularım vardı fakat küçük küçük antrenmanlarla durumların üstesinden gelmiştim. Bu dediklerim kulağına küpe olsun ve sadece yap gitsin. Yarınları düşünerek yaşayan bugünün değerini anlayamaz. Yarınımızın olduğunu bilmiyoruz, bildiğimiz tek bir şey var o da bugünün bizim olduğu.

B

Brock

Misafir

İnancın birde fazla olduğunu düşün ? yani hoşlandığın kızla olcağına sürekli inancın olduğunu ;bu inançmı sence ? yoksa istekmi olur ? Bi böyle birini düşün ,birde hoşlandığı kızla birlikte olamicağına inanan biri. Sence hangisi rüya görmeye kandırılmaya aldatılmaya daha müsait ? Birde biri sana yakışıklı diyor sen inanmadığnı söylüyorsan içten içe buna fazla inanmış olamazmısın ? yakışklı olmayı isteyen birinimi daha kolay aldatırsın yoksa yakışıklı olmadığını düşünen birini mi ? istek-inanç bir kavram farkı var .Bence sen iyi gidiyorsun süreçte gerçekleri arıyorsun ve filtrelediğini söylüyorsun.Bende senle aynıyım bu yazıyı yazarken 10 dkdır kendi kendime tutarlı yazmaya çalıştım bilgili görünmek isteğimden veya güzel görünmek isteğimden vs. Bence gerçeği aramamızdan dolayı birbirimize benziyoruz.ama ben daha iyi biliyorum sanki gerçeği nerde arıcağımı gibi geldi.Olmayada bilir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6