Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Keşke Daha Önce Bilseydim Dediğiniz Taktikler?

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Ortak bir amacımız olsa da amaca giden yollarımız genelde farklı. Nofap yaparken süreci daha kolay hale getirdiğini fark ettiğiniz taktikler nelerdi?

Benim için süreci kolaylaştıran en büyük taktik oruç. Uzun süreler 1 hafta civarlarında gömülü kalınca oruç tuttum veya yediklerimi azalttım krizlerin azaldığını gözlemlemiştim.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Genel olarak "boş kalmamak" diyebiliriz. Maddelerde yazdığın spor, hobi, sosyalleşmeyi sağlasan ve artı olarak ders, kitap okumayı eklersen zaten günün hızlı geçer. Gün veya hafta içinde Youtube videolarında, müzikte, internette de abartmadan takılırsın ki dopamin açlığına kapılma. (Monk mode değil isen)

Yalnız kaldığın vakitlerde de iradene hakim olduğun sürece, meditasyon yapıyorsan veya soğuk duş alıyorsan onları da yaptığın sürece bu iş yürür.

Son düzenleme:

MR.NO FAP

Deneyimli Üye
Ortak bir amacımız olsa da amaca giden yollarımız genelde farklı. Nofap yaparken süreci daha kolay hale getirdiğini fark ettiğiniz taktikler nelerdi?

Benim için süreci kolaylaştıran en büyük taktik oruç. Uzun süreler 1 hafta civarlarında gömülü kalınca oruç tuttum veya yediklerimi azalttım krizlerin azaldığını gözlemlemiştim.
Oruç gerçekten cinsel isteği bastırmak için iyi bir yöntem ayrıca yemeğe oturmadan önce bir bardak su içince iştahın kapanıyor böylece yemeğe saldırmayıp fazladan enerji almıyorsun tavsiye ederim. Ayrıca olayı kafada bitirmek de bir o kadar önemli şu yazıyı okumani tavsiye ederim bilmem daha önce okudun mu: http://neverfapturkiye.com/index.php?threads/doğru-bakış-açısı.23/
Ayrıca hobi edinmek ve sporu da şiddetle tavsiye ederim

Son düzenleme:

coomonster

Venüs Yolcusu
seçeneklerin hepsi birbirini tamamlıyor neredeyse o yüzden diyeceğim şu ki pmonun sana, beynine ve ruhuna ne kadar zarar verdiğini anlayıp, kriz anlarında bu zararları akla getirmek ve bu bakış açısıyla düşünüp krizlere karşı gelmek. Ben genelde kriz geldiğinde kovmaya veya kurtulmaya çalışmıyorum. Hemen diyorum ki tamam şimdi yapmak istiyorsun diyelim ki yaptın eline ne geçicek ve yaptıktan sonra ne hissediceksin? Yaparken alacağın 30 saniyelik keyif, yaptıktan sonra hissedeceğin yorgunluğa, mutsuzluğa değmeyeceğini bildiğim için çoğunlukla kendiliğinden dağılıp gidiyor. Ama tabi ki kesin çözüm diye birşey yok, bir bağımlıysan herzaman tekrar o bağımlılığa dönme ihtimalin vardır. Bizim de yapmamız gereken hobi edinip, spor yaparak, vaktimizi dolu dolu değerlendirerek, gerektiğinde oruç tutup gerektiğinde yeterli miktar beslenip aşırıya kaçmayarak bu ihtimali en aza indirmeye çalışmaktır.

Rynox

Yeni Üye
Sürekli Neverfap sürecinde olduğunu hatırlarsan ve de seni krize sokabilecek düşünce - görüntülerden uzak durursan, sürec daha kolay olur. Neverfap yapmak cambazlığa benziyor, düşersen yaralanırsın ve korkmaya başlarsın?. Sürecinde başarılar halattan atlamamaya çalış:giggle:
giphy.gif

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6