Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kişisel Gelişim Önerisi

Ahmed-

Jüpiter Yolcusu
Selamün aleyküm arkadaşlar. Bana verebileceğiniz tavsiye veya öneriniz varmı. Mesela ben bunu hayatımda yaptım çok yararını gördüm. İyi ki hayatımda... Alışkanlığım var gibisinden. Şimdiden teşekkür ederim ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Pbky kitabını okumanı tavsiye ederim. Süreçte sana çok yardımcı olacaktır.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Umudun tükendiğinde veya krizi düşündüğünde diğer bağımlıları dışarıdan gözlemleyip farkındalığını arttırabilirsin. Mesela “Bu adam neden sigara içiyor ki? Acaba neden bağımlı? Ben böyle mi görünüyorum dışarıdan?” gibi düşünmek o an için isteğini azaltabilir. Tetikleyiciyi değil, bağımlı olan kişiyi sorgulamak bence bilincimizi arttırır.

Skull

Venüs Yolcusu
Selamün aleyküm arkadaşlar. Bana verebileceğiniz tavsiye veya öneriniz varmı. Mesela ben bunu hayatımda yaptım çok yararını gördüm. İyi ki hayatımda... Alışkanlığım var gibisinden. Şimdiden teşekkür ederim ?
Kendini Geliştir.
Genel kültür ve ya Sosyal beceri çok işine yarar.
Spor ve Giyim Kişisel Bakım da.
Mitoloji araştır güzel bir ya da başka dinleri.

SDG

Yoda
Gün içinde yola harcadığım vakitlerde her gün az da olsa English Throught Story dinliyorum bi 10 gündür.
Onun dışında kişisel gelişim tavsiyesi sayılır mı bilmiyorum ama siir-defteri sitesinden lisedeyken ezberlediğimiz şair isimlerinden yola çıkarak şiir okuması yapıyorum bi 3-4 yıldır. Bana iç zenginliği ve iyi de şiir birikimi kattı. Birini üzdüm mü, şak bir şiir bulup üstüne de özür yazımı yazıp yolluyorum, bir dostuma yahut yakınıma bende değerli olduğunu mu anlatmak istiyorum konuyla alakalı şiir bulup üstüne duygu aktarımı yapıyorum.

Alışkanlık değil ama bir de merak edip İncil'i (Matta İncili idi sanırım) bitirmiştim, ilgi çekiciydi.

SDG

Yoda
Gün içinde yola harcadığım vakitlerde her gün az da olsa English Throught Story dinliyorum bi 10 gündür.
Onun dışında kişisel gelişim tavsiyesi sayılır mı bilmiyorum ama siir-defteri sitesinden lisedeyken ezberlediğimiz şair isimlerinden yola çıkarak şiir okuması yapıyorum bi 3-4 yıldır. Bana iç zenginliği ve iyi de şiir birikimi kattı. Birini üzdüm mü, şak bir şiir bulup üstüne de özür yazımı yazıp yolluyorum, bir dostuma yahut yakınıma bende değerli olduğunu mu anlatmak istiyorum konuyla alakalı şiir bulup üstüne duygu aktarımı yapıyorum.

Alışkanlık değil ama bir de merak edip İncil'i (Matta İncili idi sanırım) bitirmiştim, ilgi çekiciydi.
Bir de müze gezmeni tavsiye ederim

jesus tod

Ay Yolcusu
Spor, kitap, ders fazlasıyla yeter.
Farklılık arıyorsan sanata, bir şeyler üretmeye yönelebilirsin.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Kitap okumak . Biliyorum çok klasik ama yapılabilecek en iyi şeydir. 2 yıldır nofap terimini biliyorum ve 80 kitap okudum. 2 tanesi hayatımı değiştirdi. Düşünsene geçmişten biriyle sohbet etmek gibi bir şey bu yani. Özellikle roman tercih ediyorum çünkü dönemi yansıtıyor. Bazı yazarlar var ki roman mi yazmış kişisel gelişim kitabı mi , tarih mi , biyografi mi , belli değil. Dostoyevski üstadım bu konuda mükemmel mesela. Bana sorgulama yeteneği kazandırdı kendisi . 1800 lu yıllardan birisi bana sorgulama yeteneği kazandırdı evet. Kitaplar bir sığınak gibi kimsen yoksa bile onlar var. Başka bir hayat var işte başucunda , yanında , seni davet ediyor hadi diyor gel beraber yaşayalım . Bir hayat daha yaşamak ister misin? O zaman kitap oku. Hatta yüzlerce hayat yaşayacaksın. Hepimiz hayatımızın kısalığından şikayet ediyoruz ama lüzumsuz işler yapmaktan da geri durmuyoruz. (Saatleri ayarlama enstitüsü) Velhasıl kelam , oku be kardeşim. Bu arada arkadaşların verdikleri diğer tavsiyeleri direk yapmaya kalkma . İlk once kendini analiz et gelecegi öngör ardına en uygun bicimde başla. Mesela hiç kitap okumayan birine 50 sayfa günlük kitap ağır gelir.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
1-Dövüş sporuna Başlamanı tavsiye ederim özellikle boks güreş özgüvenine çok büyük katkısı olur bi erkek olarak kavga etmeyi gerektiğinde hakkını savunmayı bilmen lazım bu konuda dövüş sanatları çok faydalı olur
2-RedPill Öğretisini İçselleştirmen kadın erkek ilişkilerinde kadın erkek doğasını öğrenmene ve ilişkilerde başarılı olmanı sağlar

3- Sesli kitap Okumanı tavsiye ederim Diksiyonun için çok faydalı hem daha iyi anlıyorsun alıştığında

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6