Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kıyas Teorisi

cgang

Yoda
Merhabalar.

Size İyilik, Kötülük, Güzellik, Zenginlik vs. kavramlar yok desem bana inanır mısınız ?

Size soruyorum Zenginlik nedir ?
Kimine göre zenginlik karnın tok olması, yatacak yeri falan olmasıdır
Şimdi spor araban olacak sonra villan olacak içi Rus kızları ile dolu olacak, o zaman zenginsin diyenler de az değil.
Ama bir Filozof (Sizden çok özür dilerim benim Bilim konusunda İsim hafızam 0 çoğu âlimlerin isimlerini ve ya Teori isimlerini unuturum)
"Kendine yetenden fazlası Zenginliktir." der.

Şimdi sizce hangi kişinin dediği "Zenginlik" kavramını anlatıyor ?

Hayatta her şey kıyasla ya da nazarandır. Türkçemin çok güzel olmamasından güzel bir söz bulamıyorum.
Yani bir şey kimine göre kötü kimine göre iyidir.
Mesela çok sevdiğiniz bir oyun var diyelim. Bayılıyorsunuz arkadaşlarınıza över durursunuz. Sonra biri gelip derki o çöp oyunumu oynuyorsun.
İşte herkesin zevki ayrıdır.
Bu yüzden Zenginlik, Güzellik, İyilik, Kötülük gibi kavramlar stabil bir kavram değildir.

Sonuç:

"Hayatta mükemmel bir şey yoktur çünkü her şey göreceli seveni de var sevmeyeni de var."
Milletin Gözüne Girmek için bir şeyler yapmayın.
En önemlisi başkaları ne der diye kafanızın içinde kendinizle tartışmayın.
Dışardan herkes illa bir kusur bulacaktır.
Kendi İSTEDİĞİNİZİ yapın.
(Kendi istediğiniz derken gidip Zorbalık, Tecavüz , Banka Soygunu , Adam Yaralama, İNTİHAR gibi şeyler yapmayın tabii. Çünkü her kaidede istisna vardır. İstisnalar kaideyi bozmaz.)

Moderatörün son düzenlenenleri:

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Zenginlik vardır ama herkesin kendi özelinde. Sınırları sen belirlersin. İbn-i Haldun'un çok güzel bir lafı var . "İnsanları öldüren açlık değil alışmış oldukları tokluktur. " Güzel yazı tebrikler

Targetlock

Deneyimli Üye
Milletin Gözüne Girmek için bir şeyler yapmayın

Herkes bilir herkesin birbirinden farklı olduğunu.
Milletin gözüne girmek için kendini harcamak en üst perdeden yapılmış saygısızlıktır.
Fakat insanlar köle de severler. Bu nedenle bir başkası için kendini harcayana saygı duyulmaz ama köle gibi kullanılabilir. Gördüğünüz sevgiyi ve ilgiyi size duyulan saygıdan dolayı zannetmek istersiniz çünkü bir başkası için kendinizi harcıyorsunuz ve bundan daha fazla elinizden de bir şey gelmiyor.
Kimse için bu duruma düşmemek lazım.

jesus tod

Ay Yolcusu
Algı göreceli bir şey.

Neyin önemli neyin önemsiz olduğuna kişinin kendisi karar verir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6