Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Krizleri nasıl atlatıyorsunuz ?

kovabalıksatranc

Mars Yolcusu
Evet beyler sorum yukarıdaki gibi , ben genellikle ilk krizden gidiyorum bunu nasıl atlatıyorsunuz taktiğiniz falan var mı yoksa sadece irade mi ?

Eff

Yoda
5. günden sonra küçük krizler 14. günden sonra büyük krizler geliyor. Genelde atlatamıyorum. İrade ile odluğunu sanmıyorum. Madem iraden o kadar gelişmiş o zaman kolayca bırakırsın. Bir kaç denemede bırakan çok az kişi var. İrade şu yönden etkiliyor. Bana 1 sene önce deseydin nofap yap. 1 hafta dayanamazdım büyük ihtimalle. Zamanla bunu 2 haftaya çıkardım. İnşallah aşıcam barajımı.

Bana kalırsa en iyi yöntem ortam değiştirmek. Dışarıya çıkmak iyi geliyor ama dışarıdan eve geldikten sonra da iraden baş gösteriyor. İlk anda pek düşünemiyorum. Aklıma meniyi dışarı atmak ve kalp atışımın hızlanması hariç bir şey gelmiyor. Kalkıp dolaşırsam diyorum yapma çünkü beynine verdiği zararı biliyorsun.

MR.NO FAP

Deneyimli Üye
Anketinle ilgili şunu demek istiyorum genellikle kaçıncı günde süreci bbozuyorsan o zaman kriz gelir Mesela ben no fapi bilmeden önce 2 gün yapmayınca bile cilgina dönerdim nerden nereye

Noneverrrr+impasıbıl

Deneyimli Üye
Ben şunu denemeyi düşünüyorum kriz geldi diyelim başka bir dopamin kaynağından, büyük ihtimal şekerli gıda, faydalanıp beş saniye içinde yiyip bitirecem bozunca da beş saniye buda beş saniye sürecek işte bu kadarazmış diyeceğim hemde vücut dopamine kanmış olur az da olsa

MR.NO FAP

Deneyimli Üye
Ben şunu denemeyi düşünüyorum kriz geldi diyelim başka bir dopamin kaynağından, büyük ihtimal şekerli gıda, faydalanıp beş saniye içinde yiyip bitirecem bozunca da beş saniye buda beş saniye sürecek işte bu kadarazmış diyeceğim hemde vücut dopamine kanmış olur az da olsa
Ilginç bi fikir etkili olursa haber ver :D

N

neurosoft

Misafir
vallahi denemekten zarar gelmez de kriz esnasında ne kadar plan yapmış olduysan ol. Bir şey farketmiyor genelde. O an sanki elektrik akımına kapılmış birisi gibi oluyorsun. Laptop vs. varsa direkt son irade enerjimle bataryasını çıkarıp p. dan uzak kalmaya çalışıyorum. O an seri bir manevrayla yapabileceğinin en iyisini yapıp kaçmak lazım aslında. Mazallah evde o gün şeker kaynağı yoktur. Yada beyin şekerli şeylere karşı tolerans geliştirmiştir o an aldığın enerjiyi pmo için bile kullanabilir.

8erk

Ay Yolcusu
başka şeylerle ilgilenmeye başla o an ama sadece vücudunla yapacağın şeyler değil dikkat ve odaklanma gerektiren işler yap nefes alışverişine odaklanmak etraftaki nesnelerin sayısını saymak gibi şeyler yani beynin o an o şeyi düşünmekten çıkıp başka bir işle uğraşsın 131. gündeyim gayet işe yarıyor ve krizlerin gelmemesini istiyosan fazla enerji verici şeyler tüketme ben kendi deneyimimi paylaşıyorum şekerli her hangi bir şey yedikten sonraki gün kesinlikle kriz yaşıyordum

hukuk

Yeni Fapstronot
  • Kriz yaşamak doğaldır.
  • Kriz yaşamayanın erkeklik hormonlarıyla ilgili bir sorun dahi olabilir. Sağlık sorunu olmayan herkes er ya da geç kriz yaşayacaktır, yaşamaya devam edecektir.
  • Her kriz insanı gelişimsel olarak bir üst seviyeye update etme potansiyeline sahiptir. Krizler birer sıçrama rampası veya trambolin görevi görürler. O trampolin seni üst kata da sıçratabilir veya yere çakılıp bir yerlerini kırmana da sebep olabilir. Üçüncü bir şık yok. Bile bile sebep olmamak şartıyla krizleri bu anlamda pozitif görmek lazım.
  • Önemli olan krizlerin gelme sıklığının ve şiddetlerinin minumuma indirilmesidir.
  • Krizlerden tamamen kurtulmak diye bir olgu insan için tehlikelidir. Krizler noktasında güvende olduğunu hissetme yenilmenin ilk basamağıdır. Mücadele azmi ve enerjisi insanın içinde sürekli olmalıdır.
  • Durağanlıktan uzak durmak gerekir. Bu yolda pasif olarak bekleyip hiçbir şey yapmamak, negatif şeyler yapmanın önünü açar.

Son düzenleme:

captanhero

Mars Yolcusu
Arkadaşlar nerdeyse 2 yıl oldu bu nofaple ugrasali 165 gün 60 gün gibi süreçler gördüm. Yapılacak şey ders yaparken kriz mi geldi derse devam et derin derin nefes al asla seni pmoya yönlendirecek şeylere bakma ve çevrende seni pmoya yönlendirecek şey bulundurma
He sen çok mu biliyon derseniz hayir o yüzden 4. gundeyim :)
Ama bu 4 gündür bunu uyguluyorum. Beyniniz biraz acilayabilir

Noneverrrr+impasıbıl

Deneyimli Üye
vallahi denemekten zarar gelmez de kriz esnasında ne kadar plan yapmış olduysan ol. Bir şey farketmiyor genelde. O an sanki elektrik akımına kapılmış birisi gibi oluyorsun. Laptop vs. varsa direkt son irade enerjimle bataryasını çıkarıp p. dan uzak kalmaya çalışıyorum. O an seri bir manevrayla yapabileceğinin en iyisini yapıp kaçmak lazım aslında. Mazallah evde o gün şeker kaynağı yoktur. Yada beyin şekerli şeylere karşı tolerans geliştirmiştir o an aldığın enerjiyi pmo için bile kullanabilir.
Bunu aslında dışarı çıkıp markettrn çikolata almakla yapmıştım böyle düzeltebilirim birde kış geldi ayazı yeriz relapse çok zorlaşır :)

black.man

Ay Yolcusu
tetikleyici : kriz. bunu bildikten sonra işin kolay. bu sigara gören tiryakisinin sigara içmesine benzer.
hayatından sosyal medyayı çıkarırsan ya da azaltirsan kriz anların azalir..

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6