Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Küçük Kardeşi İzlerken Yakalamak

vazgeçmeyeceğim1

Jüpiter Yolcusu
Merhaba arkadaşlar biraz değişik bir konuyu konuşacağım . Erkek kardeşim 9.sınıfa gidiyor ve sanırım mast***** a başlamış , tv den cinsel içerikli ( çok ileri seviyelerde değil) şeyler izlerken gördüm ama o bunun farkında değil. Sorum şu ben kardeşimi bataklıktan nasıl çıkarabilirim , nasıl yanlış yolda olduğunun ona anlatabilirim ?

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Açık bir sözle, uygun zamanda uygun yerde, yanlış bir şey yaptığını, bir bataklığa düşmek üzere olduğunu buradan da öğrendiğin şeylerle destekleyerek anlatarak. Ardından forumu ve akademiyi gösterir üye olmasını sağlarsın.

Kardeşinle aran iyi değilse seni de ifşa edebilir bunu göze al.

Luxx

Merkür Yolcusu
Kardeşine 3.dil ağzıyla anlatabilirsin olayı.Yani şöyle:Benim bir arkadaşım vardı işte böyle şeyler yaptı hayatı mahvoldu vs diyebilirsin.Anlatırken de kendi tecrübelerinle süsle.Böylelikle kendini de ifşa etmek riskini almazsın.

MR.NO FAP

Deneyimli Üye
Merhaba arkadaşlar biraz değişik bir konuyu konuşacağım . Erkek kardeşim 9.sınıfa gidiyor ve sanırım mast***** a başlamış , tv den cinsel içerikli ( çok ileri seviyelerde değil) şeyler izlerken gördüm ama o bunun farkında değil. Sorum şu ben kardeşimi bataklıktan nasıl çıkarabilirim , nasıl yanlış yolda olduğunun ona anlatabilirim ?
Eğer aranız bu konularda iyiyse bırak o gelsin doğru anı bekle

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Kardeşin seni örnek alıyor mu hiç iyi konularda? Eğer sana özendiği oluyorsa sen bıraktığını belli et ona, özenip bu da neymiş der. Eğer seni örnek almıyorsa, bağımsızsa o zaman birkaç yol denemek lazım. Ona anlat. Sen yapıyor musun bilmem ama yapıyorsan her zaman bir şans var, de. Mesela şu hayatınızı kökten değiştirecek olay gibi yazıları okumasını sağla önerip, ciddiye almasa bile illa ki bir postadan sonra utanç duygusu duyup okumak isteyecektir anlık olarak. Yaptıktan sonraki o utançla bırak yazıyı, forumda joda olur :D Kötü bir his tabi illa ki utandığı oluyordur.

SDG

Yoda
Seçtiğin birkaç başarı hikayesini kopyala yapıştır yapıp ona atar, psikoloji okuyan bir arkadaşının tavsiye ettiğini söylersin. Konusunun da cinsel perhizin kişiye mental ve fiziksel etkilerine olduğunu eklersin. Bir araştırma imiş de sonucu da gösterdiklerinmiş gibi.

Biraz dolaylı ama iş görür muhtemelen

B

Brock

Misafir
Önce dua etmen lazım Allah'a ; çünkü birşeyi ne kadar çok kalpten istersek o kadar çok Allah önem verir duamıza. Kalbin isteyince zaten öneriye gerek kalmaz ne diceğin için

srjhda

Ay Yolcusu
Ben daha önceden sürekli uyarmama rağmen benim kardeşim de başlamış.Telefon geçmişine girdiğimde şok olmuştum.Şimdi bir bahane ile telefonunu aldım.En azından mast yapmadığını biliyorum,yapsaydı illaki fark ederdim

SirHungry

Yeni Fapstronot
Kardeşini bu konularda sıkarsan iyi olmaz gibi , kendi başarılarınla örnek ol , o da merak etsin. Merak ettiği zaman , nasıl başardığını anlat.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6