Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Metafizik Olaylara Inanır Mısınız? Bu Tarz Bir Olay Yaşadınız Mı?

Alper Bahçebaşı

Venüs Yolcusu
Ben başımdan geçen ilginç olayları ve imkânsız denecek kadar düşük bir olasılığın başıma nasıl geldiğini anlatmak istiyorum.

1) Bundan bir kaç ay önce laptop üzerinden oyun oynuyordum. Mutfakta yalnızdım saat gece 11 civarıydı. Oyuna dalmıştım mutfağın kapısı kapalıydı. O an kafamı çevirince kapının yavaşça açıldığını gördüm. Sonra 3-4 saniye bekledim. Annemin beni kontrol edip gittiğini zannettim. Ama hiç ses yoktu. Anne diye bağırdım ses olmayınca bir an içim ürperdi eve hırsız girdiğini zannettim korkuyla koridoru falan kontrol ettim fakat odalare girmeye g*tüm yemedi annemi kaldırıp o an yaşananları anlattım o bana göz yanılması falan olduğunu söyledi fakat ben emin gibiydim bütün odaları kontrol ettik kimse yoktu... Benim olayı çözememe sebebim ise evde hiç bir cam açık değildi. Rüzgar olma ihtimali yoktu o olay beni o gün çok korkutmuştu maalesef...

2) rüyalarımda gördüğüm bazı şeylerin gerçek hayatta gerçekleşmesi... bundan yaklaşık 10 sene önce rüyamda Büyük dedemin vefatını hiçbir neden yokken gördüm. Hatta bunu aileme anlattım. Aradan çok geçmeden dedem vefat etti. Lise okurken ise üniversite tercihi yaptıktan sonra rüyamda bir binanın yanında denize bakarken gördüm daha sonra basamaklardan indim... Üniversitem Trabzon'a çıktı o an rüyamda gördüğüm yer ile okulun kampüsü tamamen aynıydı. Aynı bina, manzara ve basamaklar. Beynimden aşağı kaynar su dökülmüş gibi oldu oturup düşündüm acaba dejavumu oldu diye fakat rüyada ki yerdi emin gibiydim.... Bundan birkaç ay önce ise abimin kızının hastanede seruma bağlı olduğunu hasta bir şeklide yattığını rüyamda gördüm.. fazla takılmadım ilk başta fakat ta ki bir akşam abimi arayana kadar... Abim kızının çok hasta ve ateşinin olduğunu söyledi ve tam 1-2 hafta hastanede yoğun bakımda kaldı. Çok şükür iyileşti fakat bu durumların gerçekleşmesi beni psikolojik olarak çok yıpratıyor...

3) platonik aşk yaşadığım kızla imkânsız bir tesadüfle karşılaştım. Ben lisede maalesef bir kıza aşık oldum fakat bir türlü ona açılamadım. Ama aklımdan silinmedi. Kimseyi sevemiyordum hep ona keşke açılsaydım kafasıyla yaşıyordum. Bir gün üniversite 1. Sınıftayken sosyal medya üzerinden ona ulaştım. Fakat beni hatırlayamadığını söyledi. Nedenini bilmiyorum fakat o an yıkılmış gibi oldum benden fotoğraf isteyince ise atmadım. Öylece hesabı sildim. Biraz olsun adım atmak aslında beni rahatlatmıştı. Artık aklımdan silebilirdim yollarımız ayrılmıştı. Onun nerede yaşadığını bilmiyordum. Üniversitelrimiz ise kilometrelerce uzaktaydı. Ben tamamen ümidimi kesmiştim. Ta ki üniversitenin 2. Sınıfına kadar... Üniverstelerin tatil arası bitmişti 2. Sınıfın son dönemiydi. Otobüs biletimi kestim ve yolculuk başladı yaklaşık 6-7 saat sonra mola verdi otobüs terminal de bir kız ilgimi çekti nedense o kız aşık olduğum mız gibi hissettim. Hatta kendi kendime ben kafayı yiyorum diye düşünüyordum o an 5 dk bekledim kız bir anda benim ona donmuş gibi baktığımı görünce biraz ürktü evet oydu aşık olduğum kızdı. Kalp atışlarım hızlandı biraz otobüste soluklandım. Meğersem aynı otobüste 6 saattir yolculuk yapıyormuşuz. Bu ihtimal nasıl olurdu ? Aynı güzergah aynı otobüste aynı gün aynı saat ve dakika içerisinde karşılaştık... Muavine başka mola var mı diye sordum. Evet var dedi tek duam inmemesiydi... Bir şansım vardı ve kullanacaktım otobüs durdu. Kız indiği anda bende indim ve onu dürttüm ve herşeyi itiraf ettim... Kız ilk başta soğuk davransada molada yanıma geldi ve beni yanına davet etti. Hatta yanında oturan kadının biraz önce indiğini söyledi. İnanamıyordum bu kadar tesadüf yaşanamazdı. Sanki kaderin bir oyunuydu. Çekim yasası gerçekleşmişti. Çaktırmadan ona nerede okuduğunu sordum (biliyordum zaten ) Samsun'a değiştini duyunca güzergahlarımızın nasıl kesiştiğini fark ettim. 3 saat onunla sohbet ettik yanyana onu izleme ve dinleme fırsatım oldu fakat Kader bizi mutlu olalım diye değil aklımdaki o soru gitsin diye karşılaştırmış. Kız beni reddetti. Hatta birazda duygularımla oynadı diyebilirim.. onun gerçek yüzünü gördüm. Tek mutluluğum platonik takıntıdan artık kurtulmam oldu diyebilirim fakat bi ihtimalin gerçekleşmesi çok ilginçti....

4) Çocukken yaşadığım bir anı %100 gerçek olduğuna eminim fakat kanıtlamam mümkün değil. Çocukken 2 katlı bir evde yaşıyorduk bahçemiz falan vardı sabahları kapıyı açardık eve güneş değerdi oraya kahvaltı soframızı kurardık... Bir gün yine balkona çıkmıştım gökyüzüne baktığımda L şeklinde ilginç bakıra benzer birşey farkettim. Hiç hareket etmiyordu tamamen sabit bir şeklide duruyordu ben donup kaldım hareket edemiyordum. Bazı arkadaşlar helikopter olduğunu falan düşünebilir ama alakası yok maalesef annemi çağırdım anne görüyor musun diye annem görmedi sanki tek bana gözüküyor gibi hissetmek daha ürperticiydi. Bunu yazarken bile o an aklıma geliyor. O zamanlar kameralı telefon olmadığı için bunu asla kanıtlayamam fakat gerçek olduğuna adım gibi eminim.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın içimi dökmüş ğibi oldum buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim.
Vaay bee

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Rüyalar dediğiniz gibi benzer olay ve yaşanmış şeylerin karmaşıklığı ile bilinçaltında farklı bir şekilde ortaya çıkabiliyor. Çok takılmamak lazım aslında fakat kızla karşılaştığım olayın kaderin bir oyunu gibiydi. Çünkü lise bittikten sonra neredeyse hiç kimseyle karşılaşmadım ve kız benim 1 alt sınıfımdaydı üniversitelerin tatil araları bile denk olmuyor 1-2 hafta oynuyor otobüs firmaları olsun kalkış saatleri vb çok düşük bir ihtimaldi gerçekten bir de sürekli birşeyi ısrarla istemek düşünmekte iyi değil aslında çekim yasasına göre birşeyi çok düşünmek ve istemek o şeyin başına gelme ihtimalini arttırıyor evrendeki enerjiyi etkiliyor gibi bazı teoriler falan var. Ben belki de platonik olduğum için bir tesadüf gözümde çok büyümüş bile olabilir. Sonuç olarak kimseye platonik olmayı tavsiye etmiyorum ?
Platonik Aşk Sanrısı = Sahte Eti-Cin Sanrısı Görmek

ciddiyim, paranoyak ediyor adamı.

turkeyis

Ay Yolcusu
Gençler bunu yazarken uydurdum
Hatta sonuna paranormal olaylara inanmayın yazdım kurgu olduğunu anlayın diye.
Dostum yasamadigin icin inanmaman normal, hak veriyorum sana , eger yasamamis olsam asla inanmazdim ben de ama bu kadar buyuk konusma yok inanmayin bunlar tamamen yalan falan. Ozellikle cocukken cok fazla olurdu 2 3 saniye sonrasini hissetmek ve gerceklesmesi, online oyun oynarken (metin2) kestigim canavardan dusecek itemi ve parayi kurusu kurusuna hissetmek gibi seyler. Ama en unutamadigim olay şuydu, liseden bir arkadasim, gorusmeyeli en az 5 sene olmus telefon numarasi falan yok sosyal medya hesaplarimin hicbirinde ekli degil, yni yuzunu birak fotografini gormeyeli 5 sene olmus, lisedeyken yakin arkadastik lisenin sonlarina dogru kavga ettik ve bir daha konusmadik. Bir gun ruyamda bu arkadasi gorurken calan telefonun sesine uyandim telefonu actim ve konusan kisi bu arkadasimdi, o an yasadigim şoku anlatamam, 1 ay etkisinden cikamamistim

vahsideli

Ay Yolcusu
Benim de yaşadığım bir anı hâlâ aklımda. 7-8 yaşlarında inşaat halinde olan 6-7 katlı bir binaya sürekli çıkar oynardık. Çocuk aklı işte, ve o zamanlar gerçekten çok yaramaz birisiydim. Her neyse bir gün yine o binaya gittik ve oyun oynuyorduk 3. kattaydım ve iki boşluk arasında atlayıp duruyordum bunu heyecan olsun diye yapıyordum aslında iki boşluk arası çok az bir mesafe olduğu için oradan karşı karşıya atlamak çok zor değildi her neyse binaların uzun kolonunun iç kısmı vardı ve bu kısım çok inceydi ben oradan duvara yaslanarak geçmek istedim.İnce dediğim yer ayaklarınızı bastığınız kısım, enlemesine kısa bu yüzden oradan duvara yaslanarak düşmeden geçmek imkansıza yakındı ama çocuk aklıyla denemeye kalktım diğer arkadaşlarım başka katlarda oynuyordu her neyse tam ortalara gelmişken ayağım kaydı ve iki ayağımı da boşlukta hissettim o anı hâlâ unutmuyorum iki ayağımın da boşlukta olduğundan adım gibi eminim ama ne olduysa birşey beni pat diye ileri itti ve düşmekten kurtuldum. Düşmüş olsaydım büyük ihtimalle bugün hayatta değildim

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Açıkçası metafiziksel olaylara inanıp inanmama adı üstünde olduğu gibi bir inançtır ve kesin bir şey değildir. Ve fiziki ortam dışı oldukları kabul edildiği için ve dolayısıyla bilimsel olarak anlanamayacağı için sadece safsatadan ibarettir, kendi düşüncem bu yönde.

izleyici1

Yoda
bundan 5 sene evveline kadar
bu tür şeyleri saçmalık olarak değerlendirirdim
bunlar gerçek olsaydı tarih kitaplarında bilimsel yayınlarda olmalıydı derdim!
hayal şizofreni deli hayalperest sanı uyanıkken rüya hali olduğunu hep düşünmüştüm
zaten bu olaylar başına gelenlerin gördüğüm kadarıyla akıl sağlığı bozuktu!
fakat ne zaman rüyalarımda rahatsız edilmeye başladım
o zaman bu konunun üzerine gidip detaylara hakim oldum!

cinler görünmez varlıklardır
her ne kadar maddi olarak görünmeselerde duygu halisinasyon vesvese yansıma ya neden olmaktadırlar
genelde bilirsiniz pmo yaptıktan sonra karanlık ve pis rüyalar görürsünüz
ve onların alemine gidersiniz

benim başıma ise tahminimce 4 yaşlarındayken geldi
köyde tuvaletin önünden karanlık veya siyah çarşaflı bir gölge geçmişti
ve ben bunu kimse görmediği halde görmüştüm
şimdi 41 yaşındayım ve o gördüğümü yalanlamıyorum

hayata her zaman materyalist bakış açısıyla bakmıştım
benim için cinler sadece kuranda yazdığı için inandığım bir inançtı
sadece vesvese veriyorlardı ama artık kameraların yayılmasıyla
internetin ulaşımın iletişimin artmasıyla artık ispatlanıp görünebiliyorlar

genelde zayıf günahkar insanların üzerinde etki sahibiler
iyi olan cinler insanlara özel durum harici yaklaşmazlar
büyü kahve falı gibi araçlarda şeytanlar rol oynar

mavi

Hakikat yolcusu
İnsan kendini korkutabilir hatta zorlarsa halisünasyon bile görür. Ben hiç bir doğa üstü olaya inanmıyorum ya da inanamıyorum. Hiç birine şahit olmadım. Dün uykumda uzun bir uyku felci yasadim. Çünkü kendimi çok yokmuşum. Benim yerimde dindar biri olsaydı hemen duaya başlardı. Ben ise sadece bekledim ve geçti. Kendinizi korkutmayın ve başkalarının anlattıkları hiçbir fantastik olayı ciddiye almayın.

Ronaldocr7

Venüs Yolcusu
Arkadaşlar metafizik olaylar vardır, ben müslümanım diyen kimseler cinlere ve şeytana inanmak zorundadır çünkü kuran da yazıyordur. Ama görmezden gelinip korkulmaması gerekilen bir durumdur Allah bizi onlardan üstün yarattı. En değerli varlık Allah katında bizleriz.

benim abim dediğim bir insanın başına gelen bir olayı anlatmak istiyorum. Bir gün bunlar evde otururlarken sınav haftasında arkadaş ortamıyla beraber bu sınavlarımız güzel geçerse gidelim cin çağıralım makara yapalım diyorlar. Şöyle abim dediğim insanın da dini inancı yok inanmıyor ve çok uğraşan birisiydi cinlerle. Gece işte sıcak su dökmeler besmelesiz dışarıda işemeler falan filan neyse bunların sınav güzel geçiyor sınav güzel geçtikten sonra arkadaş ekibi ve kardeşiyle beraber oturup cin çağırıyorlar kitap kaynağı veremiyorum Allah korusun biriniz istersiniz falan diye kendi kafandan eyy cin diyerekten cin gelmiyor dostlarım bunu biliniz kitapta olan usullere göre hareket edilmelidir. Ve cin çağırıyorlar cin geliyor. İşte inanmıyorlar ilk başta sonrasında işte birazdan x isimli kişi sizin kapıya vurup sizden tuz isteyecek falan diyor aynısı oluyor bir kaç dakika sonra kadın gelip tuz istiyor sonra sorduklarını soruyorlar ve sonra fincanları kapatıyorlar ama cini göndermiyorlar cini göndermesini bilmiyorlar. Ertesi günün akşamında cin tuvalete girdiği zaman çarpıyor. Sonrası zaten delirme faslı filan salon ortasında kendi cesedini annesinin cesedini filan görmeler bıçak çekmeler kuran okundukça Allaha kitaba sövmeler gözler fal taşı gibi açık anlaşılıyor zaten Allahtan bir hoca vardı şimdi rahmetli oldu kurtuldu 5 vakit namazını eksik etmez şimdi kuran okur sürekli şuan daha iyi çok uzattım ama inanmak istemeyen inanmayabilir. Bunun psikolojiyle falan alakası yok dostlar bunu bilin sadece Rabbim böyle şeylerden de uzak etsin hepimizi. Girdiğin zaman çıkamazsın yalan olur gidersin.

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Arkadaşlar metafizik olaylar vardır, ben müslümanım diyen kimseler cinlere ve şeytana inanmak zorundadır çünkü kuran da yazıyordur. Ama görmezden gelinip korkulmaması gerekilen bir durumdur Allah bizi onlardan üstün yarattı. En değerli varlık Allah katında bizleriz.

benim abim dediğim bir insanın başına gelen bir olayı anlatmak istiyorum. Bir gün bunlar evde otururlarken sınav haftasında arkadaş ortamıyla beraber bu sınavlarımız güzel geçerse gidelim cin çağıralım makara yapalım diyorlar. Şöyle abim dediğim insanın da dini inancı yok inanmıyor ve çok uğraşan birisiydi cinlerle. Gece işte sıcak su dökmeler besmelesiz dışarıda işemeler falan filan neyse bunların sınav güzel geçiyor sınav güzel geçtikten sonra arkadaş ekibi ve kardeşiyle beraber oturup cin çağırıyorlar kitap kaynağı veremiyorum Allah korusun biriniz istersiniz falan diye kendi kafandan eyy cin diyerekten cin gelmiyor dostlarım bunu biliniz kitapta olan usullere göre hareket edilmelidir. Ve cin çağırıyorlar cin geliyor. İşte inanmıyorlar ilk başta sonrasında işte birazdan x isimli kişi sizin kapıya vurup sizden tuz isteyecek falan diyor aynısı oluyor bir kaç dakika sonra kadın gelip tuz istiyor sonra sorduklarını soruyorlar ve sonra fincanları kapatıyorlar ama cini göndermiyorlar cini göndermesini bilmiyorlar. Ertesi günün akşamında cin tuvalete girdiği zaman çarpıyor. Sonrası zaten delirme faslı filan salon ortasında kendi cesedini annesinin cesedini filan görmeler bıçak çekmeler kuran okundukça Allaha kitaba sövmeler gözler fal taşı gibi açık anlaşılıyor zaten Allahtan bir hoca vardı şimdi rahmetli oldu kurtuldu 5 vakit namazını eksik etmez şimdi kuran okur sürekli şuan daha iyi çok uzattım ama inanmak istemeyen inanmayabilir. Bunun psikolojiyle falan alakası yok dostlar bunu bilin sadece Rabbim böyle şeylerden de uzak etsin hepimizi. Girdiğin zaman çıkamazsın yalan olur gidersin.
Metafiziksel olaylar vardır sonucuna nasıl ulaştınız ? Kaynak belirtir misiniz lütfen? Ayrıca inanç farklı bir şeydir gerçekler farklı. Eğer dini inancınız gereği bunların olduğuna inanıyorsanız yine saygım sonsuz ama gerek bilimsel olarak kanıtlanamaması ( zaten kanıtlanması beklenmesi dahi saçma ve imkansız ) bu yaklaşımınızı biraz havada bırakıyor.

Son düzenleme:

Ronaldocr7

Venüs Yolcusu
Metafiziksel olaylar vardır sonucuna nasıl ulaştınız ? Kaynak belirtir misiniz lütfen? Ayrıca inanç farklı bir şeydir gerçekler farklı. Eğer dini inancınız gereği bunların olduğuna inanıyorsanız yine saygım sonsuz ama gerek bilimsel olarak kanıtlanamaması ( zaten kanıtlanması beklenmesi dahi saçma ve imkansız ) bu yaklaşımınızı biraz havada bırakıyor.
Dostum inanç gereği değil inanıyorum orası ayrı birşey ama abim dediğim insanın yaşadığı olayları görüp inanmamak aptallıktır kendi açımdan söylüyorum bilimsel olarak kanıtlanması şöyle dostum bugün bilim de hiçbirşey kanıtlanmadı metafizikte bir bilim dalına girer metafizik olarakta şuan çalışmalar yapıyor uzmanlar sana tasavvuf alimlerinin eserlerini mi vereyim kardeşim cin vardır ve kanıtlanmasını istiyorsan çağır falan mı diyeyim veya buradan sana cin mi gönderiyim havada falan kaldığı da yok görmüyorsun diye başına gelmedi diye bunu saçmalık görmen tuhaf. Dediğim gibi dini kaynakları araştırırsan bulursun illaki inanmana gerek yok islam alimleri cinler için neler yazmışlar ne söylemişler bunları araştırıp metodları varsa da uygulayabilirsin o zaman var mı yok mu buraya yazarsın tartışırız ama gönül ister ki bu tür toplara girme var olduğunu bilsen yeterli.

zerotohero

Yeni Fapstronot

Fena sallamıslar reis. Bir kere cinler gaybı bilemez.

Ronaldocr7

Venüs Yolcusu
Fena sallamıslar reis. Bir kere cinler gaybı bilemez.
Dostum zaten cinler gaybı bilemez yalancı varlıklardır menfaatleri uğruna herşeyi yaparlar ama olay şu belki yüksek ses ile söyledi ve cin arkadaşı o an onu duydu ve diğer cine iletti gelip kapıyı vurucak diye. Sizleri inandırmak zor inanmayabilirsin kardeşim ben inanıyorum. Dediğim gibi bilgi sahibi olmak istersen de İmam şıbli imam rabbani hazretlerinin yazmış oldukları eserlere bakabilirsin cinler ile alakalı.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6