Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Monk modla güzel bir başlangıç v2

Noneverrrr+impasıbıl

Deneyimli Üye
Yeni yıla 55. Günde girecektin ama bozmayı tercih ettin, eğer şimdi başlamayı tercih edersen yeni yıla 36. Günde girebilirsin...

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
7. Günden selamlar, bugün altı bardakta dünya tarihi adlı kitabı bitirdim. Cidden güzel bir kitaptı tavsiye ederim. Ders çalışma saatlerim artık 6 7 saatleri buluyor (her an ne kadar son 2 gün pek verimli olmasada .d neyse onu da halledeceğim ;) )
Süreç iyi gidiyor, gereksiz yere youtube a oraya buraya girme alışkanlığım baya azaldı. Son günlerde kitap okumayı boşlamıştım ona da devam edeceğim. Önceki raporlardaki müzik kuralını artık aktif ediyorum (sadece ders ve spor). Şimdilik bu kadar, sonraki raporda görüşmek üzere.

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
13. Gündeyim. Bu aralar buhran dönemindeyim. Ebada işlenen konulardan geriyim, gece 2.30 3 ta yatıp 12 de kalkıyorum. Performans ödevlerim var gereksiz yere stres oluyorum, sanki çok zor bir şeymiş gibi gereksiz yere kasıntıya giriyorum. Gelecekte hangi mesleği istiyorum, hangi üniversite hedefim en ufak bir fikrim yok. Günlerim kötü geçiyor, kitap okumayı saldım. Tek düzenli, severek yaptığım şey ağırlık kaldırmak.
Elbet bir gün bu ruh halinden sıyrılacağım. Ama ne zaman?

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
Hiç ders çalışma isteğim yok, hiç bir şey yapmak istemiyorum. tamamen uyuşmak için çabalıyorum resmen. Beynim duygularınla değil mantığınla hareket et diyor ama nafile. Hiç bu kadar isteksizlik, acı çekmemiştim..

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
Dün gece 12 sularında, 18. gündeyken bozdum. Belki de bir kırılma noktasında iken, bazı şeyler artık değişmeye başlıyorken sürecimi bozdum.
Yarın, 16 Aralıkda 126 günlük sürecimi bozuşumun üzerinden tam 1 yıl geçmiş olacak ve ertesi günlerde de ard arda relaps geliyor olacak.. Bu 1 yıllık süre boyunca benim max günüm 25 veya 27.
Geçen sene, okulların açıldığı zamanlar 30 küsür günlerdeydim ve o güzel günleri cidden çok özlüyorum. Hayatımın belkide en keyifli günleriydi. Her şey yolundaydı; özgüven yerinde, iletişim desen çok iyi, göz kontağı 10 numara vs vs
Bunlardan ayrı olarak da bir şey farkettim. Geçmişte şeker tükettiğim, bilgisayar oyunu oynadığım, pmo yapıp nofap dan bihaber olduğum, youtubedan boş boş içerikleri tükettiğim yılları nedense özlüyorum, vay be diyorum. O günlerdeki o rahatlığı, konfor alanının verdiği gevşemeyi özlüyorum herhalde.
Eğer nofap i ve kırmızı hap ı tesadüf veya isteyerek öğrenmesem, tahminimce ağır bir mavi haplı vakası olurdum. Kısacası bir ormanda yaşasak orada sürünenlerden olurdum açık ve net. Gerçi bunca şeye rağmen hala öyle miyim değil miyim tartışılır :)

Ama tek gerçek şu ki hayat sızlanmak veya ağlamak için çok kısa.

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
9 Aralık raporunda da dediğim gibi, ne zamandan beri gece 2.30 3 ta yatıp 12 de kalkıyorum. Arada bir sabah 9 10 gibi uyansamda gece 2 3 ü garanti buluyorum. İşin kötü tarafı bu saatte kadar ders çalışmıyorum, youtube da dopamin eksikliğini gideriyorum. Resmen dopamin almak için gözüm acısada video izliyorum. Madem gece kendimi alıkoyamıyorum farklı yollardan yapalım :)
Bu "düzen bozukluğuna" son vermek adına kahvemi alıp sabahlıyorum ve bir sonraki raporda başardım diye yazmayı umut ediyorum..

Eff

Yoda
Sabahlamak pek mantıklı bir çözüm değil. Benim de böyle olmuştu sabahlamayı denemiştim. 10 a kadar durdum sonra dayanamadım uyudum. Aynı düzen değişmedi. Sen de bir dene tabii belki sende tutar.

Tavsiye ettiğim çözüm ise kendine karanlık ve sessiz bir ortam yarat. Mesela 12 de yat. Burada kesinlikle telefon bilgisayar televizyon açmaman gerekiyor. Sabah 8'e de alarmını kur. Kaçta uyursan uyu önemli değil. Gözünü kapat istersen 3 saat uyuyama ama sakın telefonu eline alma uyuyamıyorum diye. Bir anda kendini sabah 8 de uyanmış bulacaksın. Ertesi gün de yatarken 1'i geçirme 8 e kur erken kalk. Böyle yapınca çok daha kolay kuruluyor.
Sürecinde bol şans.

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
9 Aralık raporunda da dediğim gibi, ne zamandan beri gece 2.30 3 ta yatıp 12 de kalkıyorum. Arada bir sabah 9 10 gibi uyansamda gece 2 3 ü garanti buluyorum. İşin kötü tarafı bu saatte kadar ders çalışmıyorum, youtube da dopamin eksikliğini gideriyorum. Resmen dopamin almak için gözüm acısada video izliyorum. Madem gece kendimi alıkoyamıyorum farklı yollardan yapalım :)
Bu "düzen bozukluğuna" son vermek adına kahvemi alıp sabahlıyorum ve bir sonraki raporda başardım diye yazmayı umut ediyorum..
Gece benimde uykum gelmiyordu daha sonra bir arkadaşın tavsiyesi ile magnezyum takviyesi almaya başladım. O günden beridir mışıl mışıl uyuyorum sanada öneririm dostum

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
+Başarmadık abi
-Neyi başaramadın a..

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
Sabahlamak pek mantıklı bir çözüm değil. Benim de böyle olmuştu sabahlamayı denemiştim. 10 a kadar durdum sonra dayanamadım uyudum. Aynı düzen değişmedi. Sen de bir dene tabii belki sende tutar.

Tavsiye ettiğim çözüm ise kendine karanlık ve sessiz bir ortam yarat. Mesela 12 de yat. Burada kesinlikle telefon bilgisayar televizyon açmaman gerekiyor. Sabah 8'e de alarmını kur. Kaçta uyursan uyu önemli değil. Gözünü kapat istersen 3 saat uyuyama ama sakın telefonu eline alma uyuyamıyorum diye. Bir anda kendini sabah 8 de uyanmış bulacaksın. Ertesi gün de yatarken 1'i geçirme 8 e kur erken kalk. Böyle yapınca çok daha kolay kuruluyor.
Sürecinde bol şans.
Gece benimde uykum gelmiyordu daha sonra bir arkadaşın tavsiyesi ile magnezyum takviyesi almaya başladım. O günden beridir mışıl mışıl uyuyorum sanada öneririm dostum
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Ben genellikle telefona bakmaktan patlıyorum, artık daha dikkatli olacağım

Daria

Mezun
Günlüğünü okudum, geç yatmakta benim de problemim var 3'te yatıp sabah 10'da uyanıyorum. Bunun çaresini telefonu farklı bir odaya koymakta buldum, tetikleyicilere çok maruz kaldığını yazmışsın sana tavsiyem instagram hesabın açıksa öncelikle kapatman ve tetikleyiciye maruz kaldığın her şeyi kesmen.

Bu arada, hiçbir zaman dip yoktur dip denilen şey sonsuz bir çukurdur ve kendimiz dur demezsek buna (veyahut çıkmamıza yardım edecek birisi olmazsa) sonsuza kadar düşmeye devam ederiz. Sorunun farkındasın, bu sefer başaracağına inanıyorum. Bu arada dijital denge uygulamasıyla YouTube'a süre kısıtı koy, işine yarayacaktır.

Sürecinde tekrardan başarılar

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
Öncelikle bu video içimdeki monk mod ateşini ateşledi ve nedense bu sürecimde inanılmaz bir motivasyon sağladı.
Yaklaşık 1 yıldır (tam 1 yıl olmasına 2 3 hafta kaldı ) bu ''monk mod'' denen sürecin içindeyim ve şu geçirdiğim 2 gün, belki bu 1 yıllık süre içerisinde gün olarak %90 - %95 inden daha verimli, daha özkontrol sahibi olduğum 2 gündü. Ders çalışmak kitap okumak bi kenara, onlarda yeteri kadar iyi değildim. Peki özkontrol lü olmaktan kastım ne, neyi başardım bu sefer? 7 8 saat telefonda vakit öldürdüğüm süreyi 3 4 saate çektim, son zamanlarda sabah uyanır uyanmaz youtube a oraya buraya bakıyordum (sözde monk moddayım .d) artık kendime hakim olup telefona bakmadan direk yataktan çıkıyorum, gün içinde discord a, youtube a çok fazla gir - çık yapıp zaman öldürüyordum. Bu son 2 günde bunları (kötü alışkanlıkları) yok denecek kadar az yaptım desem yeridir. Cidden kontrol bende, bu sefer başardım :d Şu bir gerçek ki sürecin ilk 2 3 günü kolay geçiyor, başlamanın vermiş olduğu gaz ile. Ama ilerleyen günlerde şartlar zorlaşıyor, motivasyon bitip her şey disipline bakıyor. Ve bunların başıma geleceğine, olayların bu şekilde işleyeceğini biliyorum kaç defa başıma geldi. şimdiden hazırlıklı olmam lazım

Son düzenleme:

AR474

Yeni Üye
beyler buraya 'bozdum' 'bozdum' diye yazıyosunuz ya inanın ki bir çok kişiyi olumsuz etkiliyor.çünkü bilinçaltına işleniyo bi şekilde.zaten zor bi süreç bu günlükleri okuyanlar da muhtemelen aynı tarihlerde zorlanacaklar ve beyin yine sinsi sinsi işleyecek..'aa bak şuda bozmuştu zaten sen de boz ne var' gibisinden.benim tavsiyem pc ye flan not alın günlük olarak , mesela 30 gün tamamlanınca copy-paste yaparsınız

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
Günlüğünü okudum, geç yatmakta benim de problemim var 3'te yatıp sabah 10'da uyanıyorum. Bunun çaresini telefonu farklı bir odaya koymakta buldum, tetikleyicilere çok maruz kaldığını yazmışsın sana tavsiyem instagram hesabın açıksa öncelikle kapatman ve tetikleyiciye maruz kaldığın her şeyi kesmen.

Bu arada, hiçbir zaman dip yoktur dip denilen şey sonsuz bir çukurdur ve kendimiz dur demezsek buna (veyahut çıkmamıza yardım edecek birisi olmazsa) sonsuza kadar düşmeye devam ederiz. Sorunun farkındasın, bu sefer başaracağına inanıyorum. Bu arada dijital denge uygulamasıyla YouTube'a süre kısıtı koy, işine yarayacaktır.

Sürecinde tekrardan başarılar
Aslında şöyle bir şey var ben bu monk mod a başladığımdan beri instayı telefonumdan sildim sadece işim olduğu zaman girip çıkıyorum onda da tetikleyiciler aklımın ucundan geçmiyor. Tetiklenme olayını ise youtube ve google da kendim aratarak yapıyordum kısacası kendi topuğuma sıkıyordum.
Desteğin için teşekkürler

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
5 Günlük monk mod serüveni;

Gün 1
Dün süreci bozduğumdan dolayı antrenmanda performans düşüşü, antrenman sonrası olması gerekenden çok daha fazla yorgunluk hissettim nefret ediyorum bu durumdan. Dopamin kısma kısmında dediğim gibi başarılı bir gündü. kitap okuyamadım, gece 2 mind. egzersizi 1 farkındalık meditasyonu 2 podcast gömdüm. Normalde aklımda bir plan vardı onun yapıp yarın sürece 1. Gün olarak başlarım, hemde aklımdakini yapmış olurum diyordum. Yapmadım ha uygun ortam olmadı mı, oldu ama ben yapmadım kontrol bendeydi kısacası. Antrenman konusuna geri dönersek antrenmanı saat 16.00 gibi yaptığımdan geri kalan saatlerde performansım düşüktü, istediğim gibi çalışamadım sağlık olsun.

Gün 2
Dün çok yorulduğumdan sabah çok uykuluydum kalkamadım, uyudum da uyudum. Özkontrol kısmında gece biraz sıkıntıya düştüm arkadaşla 40 - 50dk konuştuk konuşma olmasa iyiydi neyse olan oldu, dersimizi çıkardık. bugün kitap okuyamadım dersime çalıştım, performans ödevleri var onları hallediyorum, halledeceğim. Birazdan da 1 podcast 1 meditasyon 2 mindfulness yapıp uyuyacağım, inşallah yatakta debelenmem

3. Günün sabahı
Dün gece geç yattığımdan sabah erken uyanamadım. bugün de dahil olmak üzere artık telefonu "ihtiyaçlarım" için kullanacağım kısacası hapishaneye geçiş yapıyorum. Birazdan perfo ödevini yapıp, kitap okuyacağım günün geri kalanında da ders + spor. Akşam ki raporda görüşmek üzere.

3.Günün akşamı
Geldik bir günün sonuna daha bugün niyet performanslardan tekini bitirdim, kitabımı okudum, kendime koyduğum kısıtlamalara uydum. Normalde süreci bozduktan sonra 2 3 gün depresif oluyordum ama bu sefer nedense depresiflik bir yana gayet iyiyim bunda yaptığım sporların meyvesini yavaş yavaş alıyor olmam, sürecimin hakkını vermem, biraz alakasız ama traş olduktan sonra kendimi oldukça yakışıklı bulmam sebep olabilir. Yarın bomba gibi bir gün beni bekliyor, paso ders çalışmayı düşünüyorum bakalım kaç saatte ulaşacağım.. Birazdan gece rutini olan podcast- mind. - meditasyon yapıp uyuyacağım. sonraki rapora kadar, esen kalın..

4. Günün sabahı
16 aralıkdan bu yana sabah 7.30 dan önce kalktığım ilk ve son gün. 2020 ye girmeden 1 2 gün önce barış özcanın "zinciri kırma" resmini veya şeklini ne derseniz deyin a4 e bastırmıştım, kitap ve uyku düzeni için. Ne yazık ki uyku zinciri oluşturamadım en fazla 2 gün ard arda uyanabilmişim sonrasında hep tek tük işaretlemeler var. 2021de de bu düzensizliğe son vermek adına artık uykuma dikkat edeceğim gerek boy uzama, gerek spor da performans artışı için kaliteli dinlenme, gerek ders için "makul saatlerde" uyumuş bir kafa.
Neyse konumuza dönelim, dün gece rutini tamamlayıp yattıktan sonra bir önceki gün 12 civarı kalkmamla gece 3 e kadar döndüm durdum, gereksiz yere kafamda olaylar kurdum. Fakat olayın iyi yanı şu ki; bu gece süresince of uyayamadım gidim youtubeda takılayım demedim. Ha aklıma geldi fakat geçmişte böyle yapıp, gözlerim yana yana 4 te yattığım aklıma gelince, kendime hakim olup yatmaya devam ettim. Dün gece geç yatmamdan olsa gerek sabah kalktığımda sol gözüm çok acıyordu bu acıyla beraber kalkıp kendime kahve yaptım. Bugün sporum yok, güzelcene dersimi çalışıp kitap okuyacağım. İlerleyen saatlerde de ev boşalacak, uygun ortamı bulursam geceleyin beni meşgul eden kaygı ve düşünceleri kağıda dökeceğim belki de 1 tane mind. patlatırım. Akşam ki raporda görüşmek üzere

4. Günün akşamı
Bugün malumunuz yılın son günü, geçen yıl yaptığım gibi bu yılda 2 tane zinciri kırma 1 tane de büyük yıllık takvim bastırdım. Bu sene zinciri kırmamak istiyorum. Bugün kitap ve gece rutinini yapamadım, yapmadım. Dışarı çıktım pazar alışverişi yaptım. 6.30 saat civarı da ders çalıştım ne zamandır ertelediğim bir iki konu vardı bugün onları hallettim. Ne yazık ki sabah ki planımı gerçekleştiremedim, ev dolu zannediyordum, meğerse boşmuş farkedinceye dek iş işten geçmiş oldu. Gün içinde 1 2 defa kontrolu kaybedip boşa vakit geçirdiğimi farkedince direk kontrolu ele alıp işe koyuldum.

5. Günün sabahı
Yılın ilk gününden günaydın bugün beni sağlam, güzel bir gün bekliyor. Dün akşam yatmadan önce ajandamı ayarladım planımı yaptım kafam rahat. Size tavsiyem eğer yapabiliyorsanız akşamdan planlarınızı, programlarınızı yapın. Ertesi günde şunu mu yapsam bunu mu yapsam diye karar verme döngüsünden kurtulursunuz artı gün içinde daha az karar aldığınızdan kafanız daha rahat olur denendi, onaylandı. Açıkçası bugünde uyanabilmem işime geldi, uyku adına zinciri kırmamada ilk karem boş olmayacak (geçen yıl boştu çünkü gerçi o zaman 22.30 - 4.30 uyku deniyordum)

5. Günün akşamı
Doğru söylemek gerekirse bazı yerlerde zaman kaybettim, bazı şeylere gereksiz zaman harcadım bu da günümün verimsiz geçmesine yol açtı. Ayrıyetten bitmek bilmeyen 2 2.30 saat süren biyoloji performansı da ilallah dedirtti. Gece rutini şarj olmadığı için olmadı, kitapı da gece yatmadan okudum. Ne yazık ki alarm kurup erken kalkmadım aslında 7.15 de uyandım (alarmsız ) fakat kas ağrısı olduğunda ve 1 2 gündür 5 6 saat civarı uyuduğumdan yine 5 6 saat uyursam günümün verimsiz geçme olasılığı vardı bu da istemediğim bir şey.

5 günü böyle devirdim, artık günlük rapor vermeyi düşünmüyorum belki 5 10 günde bir gelişmeleri detayları bildirmek için rapor yazarım (artık soru çözerken müzik yok sadece spor için var). Diyeceklerim bu kadar, süreciniz daim olsun

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
Bilmiyorum kaçıncı gündeyim, bugün kitap almaya gittim ve diksiyonumu beğenmedim. Bunun için zamanında bulduğum bir Diksiyon pdf inden antrenman yapacağım. Ayrıyetten okulun verdiği garip performanslar yüzünden günüm heba oldu. Yarın bunun acısını çıkartmak istiyorum : )

cici panpa

Satürn Yolcusu
Web Sitesi
www.neverfapturkiye.com
Bilmiyorum kaçıncı gündeyim, bugün kitap almaya gittim ve diksiyonumu beğenmedim. Bunun için zamanında bulduğum bir Diksiyon pdf inden antrenman yapacağım. Ayrıyetten okulun verdiği garip performanslar yüzünden günüm heba oldu. Yarın bunun acısını çıkartmak istiyorum : )
Küçük bir diksiyon sırrı ;evdeyken u - x harflerini ağzınla tam canlandırırsan yani kaslarını tam o harfe göre uyarlarsan çok faydası olur : ) (denendi)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6