Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Müzikte Aşırıya Kaçıyorum

Limitsiz

Yeni Fapstronot
Ben müzik dinlememe sürecine girdiğimde veya Başka bi süreçte genellikle aşırıya kaçıyorum hatanın farkına varmama rağmen o an onu tercih ediyorum .ve pişman oluyorum mesela müzik dinliyorum 15-20 dk dinleyeceksem ya da bırakmak istiyorsam çeşitli bahaneler üretiyorum atıyorum bu müzik çok güzel bir tane daha dinliyim gibisinden ve o Asla 15-20 dk olmuyor süre uzuyor erteledikçe erteliyorum .bu konu hakkında tavsiyeleriniz nelerdir ?

B

Blue_Ocean

Misafir
En sevdiğin müziklerden oluşan bir müzik listesi yap. Daha sonra onların arasından azalta azalta git. Mesela 20 tane müzik varsa 15 e indir. 15 ten sonra 10 a indir. Bu şekilde hem seçiciliğin artacak, hem kendini daha iyi taniyacaksin( sevdigin türler ve hoşuna gidenler vs. ) hem de zamanla daha az dinleyip daha çok doyum alacaksin. İkinci yolda sadece sevdiğin türlerden dinlemek. Her türden dinlemek yerine belli türlere yogunlaşmak ve onlar hakkında bütün muzikleri dinlemek. Daha sonra sevdiğin türler hakkında başka muzik kalmıyor veya hepsi aynı geliyor. Neticede ikiside aynı kapıya çıkıyor.

LossZetass

Yeni Fapstronot
Ben müzik dinlememe sürecine girdiğimde veya Başka bi süreçte genellikle aşırıya kaçıyorum hatanın farkına varmama rağmen o an onu tercih ediyorum .ve pişman oluyorum mesela müzik dinliyorum 15-20 dk dinleyeceksem ya da bırakmak istiyorsam çeşitli bahaneler üretiyorum atıyorum bu müzik çok güzel bir tane daha dinliyim gibisinden ve o Asla 15-20 dk olmuyor süre uzuyor erteledikçe erteliyorum .bu konu hakkında tavsiyeleriniz nelerdir ?
Kardeşim anladığım kadarıyla çoğu yaptığın işte böylesin. Bu genel bir sorun kimi farkında kimi farkında bile değil. Sen şanslısın farkındasın ve araştıyorsun. Bende sana bi tavsiye kitap önermek isterim 'prokrastineyşın' isimli kitap. Sıkıntılarımız çoğu insanın yaşadığı problemler. Youtube da bile ertelemeyle ilgili bir sürü video bulabilirsin.

PHONEİX

Merkür Yolcusu
Müziklerde kullanılan frekansı araştır bırakırsın
A=440 HERTZ zehirli frekans diye geçiyor, bunları söyleyince de deli muamelesi görüyorum da işte..

İnsan bedeninin çoğu sudan oluşur. Bazı frekanslar bu su moleküllerin ahenge sokar, bazıları ise dağıtır örneğin 440 HERTZ.

Belki bir detaylı bir yazı paylaşırım

izleyici1

Yoda
müzikte azaltma az dinleme diye bir şey olmaz
parmağını verirsen kolunu kaptırırsın
direkt hayatından çıkaracaksın
bitti gitti.

N

neurosoft

Misafir
müzikte azaltma az dinleme diye bir şey olmaz
parmağını verirsen kolunu kaptırırsın
direkt hayatından çıkaracaksın
bitti gitti.
Hocam ben playlist(oynatma listesi) oluşturup kendime yalnızca o playlistteki şarkıları dinleyeceğimi tembihlediğim zaman gayet iyi sonuç alıyorum. Bence müzik bu şekilde dinlenilmeli. Öğle yürüyüşü için ayrı, gece park salıncağında dinlenecekler farklı bir playlist oluşturuyor telefonumda mesela...

Hayalsizkarakter

Ay Yolcusu
Bi anda hepsini bırakman daha iyi olabilir bi anda tüm listeyi sil ve youtube gibi yerlerden de dinleme bi yerde rastgele denk gelirse dinlersin zaten örneğin bi kafede veya spor salonunda

JayWalker

Yeni Fapstronot
A=440 HERTZ zehirli frekans diye geçiyor, bunları söyleyince de deli muamelesi görüyorum da işte..

İnsan bedeninin çoğu sudan oluşur. Bazı frekanslar bu su moleküllerin ahenge sokar, bazıları ise dağıtır örneğin 440 HERTZ.

Söylediğin çok hoşuma gitti mutlaka yazı paylaş dostum

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör

Ben uzun müziklerimi internetteki bir siteden 432, 520, 963 hertz gibi frekanslara çevirdim. 440 Hertz daha çok farkındalığı arttırıyor ancak düzensizliğe yol açıyor. 440 hertz özellikle 432 ile birlikte kullanıldığında sadece düzensizliğe değil, tamamen dağılmaya sebep oluyor. Yan, frekansları karıştırıp şifrelemeleri bozuyor. Fiziksel bir hasar şu ana kadar bildirilmese de çok yüksek bir şekilde bağımlılık yaptığını, insanlarda agresifliğe yol açtığını biliyoruz. Hatta bu kötü tekniği uygulayan sanatçıların konserlerinde ön sıralara baktığın zaman insanlar çok daha farklı davranıyorlar.

Toplum henüz yeni dünya düzenine hazır değil. Neredeyse herkesin farkındalığı siyasetten ibaret. Ben de bu konuda bilgili ve görüşlere açık kişiler görünce heyecanlanıyorum, nadirsiniz çünkü. Nadiriz.

masuaku

Venüs Yolcusu
Bırakmak için en kararlı anı dogru zamanda seçmek gerekiyor. Ben de senin gibi bahane üretiyordum, müzik uygulamasını silip aynı gün içinde tekrar yüklüyordum, yaklaşık 2-3 hafta böyle sürdü. Geçen hafta iç sinir yaşayıp aniden sildim uygulamayı ve hâla yüklemedim. Başka şeylerle ugraşıp unuttum müziği. Kulaklıkla dinliyorsan kulaklığının kablosunu keserek başlayabilirsin :)

wou

Venüs Yolcusu
Ya aga müzik dinle ama hayallere daliyosan dinlerken veya bi is yapicaksin ama muzige konsatre olup o iste seni verimsizlestirdigini dusunuyosan müzik san zarar veriyor demekki bildigin bagimlilik o.

Dinlemeyeceksin o zaman azaltma degil mevzu

Fazla deger veriyosun muzige demekki verdigin degeri dusursen zaten dinlemezsin bile belki.

Sen şuan deger veriyosun muzige direk birak demek zor.

Veya azalta azalta birakamazsin yine başa donersin.

Muzik denen seyi dinlemeye fazla deger verme yani.

Gozundeki degerini dusurmen gerekli.
Bak pek muzik dinlemeyen adam muzigi pek tinlamaz.He guzelmis der gecer cok baglanmaz

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6