Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nasıl Çok Çalışılır ?

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Selam baylar derse odaklanma sürem 2 saatten yukarı çıkmıyor. 2 saat ders 30 dk mola şeklinde çalışıyorum. Hatta kimi zaman sıkılıyorum dersteyken video dakikasına bakıyorum ne zaman bitecek diye ama ara vermiyorum kendimi zorluyorum. 20 saat ameliyat yapan cerrahlar var onlar gibi nasıl odaklanılır? 20 saat demiyorum ama aralıksız odaklı bir şekilde 5 6 saat çalışılabilir mi ? Bu nasıl mümkün olur

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Kas gibi geliştirerek. Bir anda yüklensen yaparsın 1-2 gün ama bir ay içerisine yayarsan daha kalıcı olur. Her gün 15-30dk artır.

Skirmisher

Jüpiter Yolcusu
Kas gibi geliştirerek. Bir anda yüklensen yaparsın 1-2 gün ama bir ay içerisine yayarsan daha kalıcı olur. Her gün 15-30dk artır.
Kas kısmı doğru hocam fakat her gün değil de her hafta arttırsa daha mantıklı. Yüklenirse günde 10 saat ilk seferde bir hafta çalışmak istemeyecek.

mete

Venüs Yolcusu
Selam baylar derse odaklanma sürem 2 saatten yukarı çıkmıyor. 2 saat ders 30 dk mola şeklinde çalışıyorum. Hatta kimi zaman sıkılıyorum dersteyken video dakikasına bakıyorum ne zaman bitecek diye ama ara vermiyorum kendimi zorluyorum. 20 saat ameliyat yapan cerrahlar var onlar gibi nasıl odaklanılır? 20 saat demiyorum ama aralıksız odaklı bir şekilde 5 6 saat çalışılabilir mi ? Bu nasıl mümkün olur
Zamanla alışıyor insanlar

G

gordon

Misafir
2 saat e 10 dk ekleye ekleye haftada 1 saat arttırmaya alışılır mi ustam?
Merdiven tekniği var bunu kullanarak ilerlemeni tavsiye ederim. 11 22 33 44 55 66 77... olarak gidiyor ve sen bu süreyi giderek artırabilirsin. İlk hafta 11+22+33+44 çalışırsan 110 dakika yani 1 saat 50 dakika çalışmış olacaksın ve daha sonra bunu 11+22+33+44+55 olarak değiştirip 165 dakika(2 saat 45 dk) çalışmış olacaksın. Bunu hafta hafta artırmanı tavsiye ederim. Bu pazara kadar 4 set çalış haftaya pazartesiden pazara kadar 5 set...

Zaten sınava kadar en az 165 dakika masa başında efor harcayabilecek düzeyde olman lazım ki sınavda alışmadığın durumla karşılaşmayasın.

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Merdiven tekniği var bunu kullanarak ilerlemeni tavsiye ederim. 11 22 33 44 55 66 77... olarak gidiyor ve sen bu süreyi giderek artırabilirsin. İlk hafta 11+22+33+44 çalışırsan 110 dakika yani 1 saat 50 dakika çalışmış olacaksın ve daha sonra bunu 11+22+33+44+55 olarak değiştirip 165 dakika(2 saat 45 dk) çalışmış olacaksın. Bunu hafta hafta artırmanı tavsiye ederim. Bu pazara kadar 4 set çalış haftaya pazartesiden pazara kadar 5 set...

Zaten sınava kadar en az 165 dakika masa başında efor harcayabilecek düzeyde olman lazım ki sınavda alışmadığın durumla karşılaşmayasın.
Teşekkürler knk deneyeceğim bunu

2 saat çalışıp 30dk mola güzel bu zamanla artar x11 metodunu deneyebilirsin. Bende 5-6 saat aralıksız çalışıyorum bi yerden sonra yoruluyor insan. Ama bence molalarda çok önemli.

Güneş

Göklerde Parıldayan
2 Saat bir yerde, 2 saat başka bir yerde 2 saat başka bir yerde çalış. Mekan değişirse beyin çok çalıştığını düşünmez ve hareket ettiğin için kendine gelirsin. Okulda, cafede, dershanede, evde başka odalarda falan sürekli dağıt yani çalışma şeyini. Aynı masa aynı oda çok sıkar.

eVldm_Æl

Yeni Fapstronot
20 saat ameliyat biraz uç bir örnek.Orada hiperkonsantrasyon durumu var mecburen yapıyorlar ve aşırı odaklılar.Kendi tecrübeme dayanarak daha fazla ders çalışmak için az ile başlamak ve istek gerek.Gerçekten istiyorsan bu gün 2 saat yarın 2 saat 10 dk şeklinde artış yapmalısın.Sınav döneminde ister istemez bu süre artacak,tek odağın bu olucak düzenli olsan yeter

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6