Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neden Böyleyim

Kadir Durgun

Yeni Fapstronot
Bir türlü anlayamıyorum neden böyleyim ben, aileme sorunlarımı anlatırken gözlerim doluyor ağlamaktan konuşamıyorum, aileme karşı imajım kalmadı ağlak bebeler gibiyim bir psikolog ailene karşı çok dolu olabilirsin dedi doğrudur küçükken çok fazla kötü davrandılar babam döverdi ama büyüdüm şimdide sözlü tartışıyoruz çekilmez biri ve bazen aileme karşı kin nefret ile doluyorum bazen de düşünüyorum ailem bana baktı şunları sağladı diyerek ağlıyorum ve kendimi suçluyorum onlara kötü davrandım vs.. çok fazla savruluyorum bağımlı olduğumu da unutmayın ayrıca çalışması stresli bir YKS sınavına hazırlanıyorum, sormak istediğim neden böyleyim ve eskiden kavga ederken direk ağlıyorum ama şuan kavga etmediğim için onu bilemiyorum neden böyleyim.

Denk mi geldi bilmiyorum ama tam pmo yaptıktan sonraki döneme denk geliyor bunlar. Ek olarak ben küçüklükten beridir epeyce ezildim bazen yapmadığım şey için dayak yedim kendimi ifade etmeye çalışsam da inanmadılar daha sonra çok uzun seneler özellikle lise yıllarımın tamamı utangaçlıktan kendi işlerimi yapamaz haldeydim babama söylerdim kırtasiyeden marketten gidip kendi ihtiyacımı karşılayamayacak kadar, kendimi çok aşağılık biri olarak görüyordum herkes benden üstün gibiydi ve biliyor musunuz ben bunu 18 yaşımda atlattım herkesin insan olduğunu benimde onlar gibi yada onlarında üstüne çıkabileceğimi fark ettim şuan gözümden yaşlar akıyor eskileri düşündükçe ağlıyorum ben ailemi affettim ama bir türlü geçmiyor şuan benim psikolojimin bozuk olduğunu düşünüyorlar umrumda değil ancak ben onlara çok doluyum bunu nasıl düzeltirim psikolog demeyin çok bir şey yaptığı yok sizlerin ayrı insanların görüşlerine ihtiyacım var moralim de epey bozuk çünkü bugünde bir konuda patladım ve yine ağlamaktan tam ifade edemedim yine beni deli sandılar.

Kadir Durgun

Yeni Fapstronot
Arkadaşlar unuttum bunu bir aralar amcam beni yapmadığım birşey için suçladı çok basit birşey için ben yapmadım desem adam inanacak ancak ben yine gözlerim doldu kendimi zor tuttum ama anladılar, yine teyzemin yanında kalıyordum ayrı şehirde ordan gitme zamanım geldi ve ben ordan girerken ağlıyordum gerçekten zor durumda kalıyorum.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Bu duygularını açığa çıkartman gerekiyor içinde birikmesi ağlamana sebep oluyor. Duygusal tepki veriyorsun, içinde öfke ve nefret varken sağlıklı bir şekilde tartışamazsın. Bu yüzden kimseyle tartışma bir süre. İyileşmen gerekiyor. Şuan duyguların ortaya çıkmış. Yara kanıyor gibi düşün. Psikoloğa gitmen uzun ve sabır gerektiren bir süreç ama daha iyi yol alabilirsin. Eğer onu beğenmiyorsan başka birini deneyebilirsin. Şuan hiçbir şey yapamıyorsan günlük yazmaya başla içindekileri dök,ağla. sonra kapat defteri. Her gün yap bunu.

bu videolara bi bakmanı öneririm

Kadir Durgun

Yeni Fapstronot
Bu duygularını açığa çıkartman gerekiyor içinde birikmesi ağlamana sebep oluyor. Duygusal tepki veriyorsun, içinde öfke ve nefret varken sağlıklı bir şekilde tartışamazsın. Bu yüzden kimseyle tartışma bir süre. İyileşmen gerekiyor. Şuan duyguların ortaya çıkmış. Yara kanıyor gibi düşün. Psikoloğa gitmen uzun ve sabır gerektiren bir süreç ama daha iyi yol alabilirsin. Eğer onu beğenmiyorsan başka birini deneyebilirsin. Şuan hiçbir şey yapamıyorsan günlük yazmaya başla içindekileri dök,ağla. sonra kapat defteri. Her gün yap bunu.

bu videolara bi bakmanı öneririm
Evet sorun bu fakat çok defa ağladım, ağlamaktan nefes alamadığım zamanlar oldu uçsuz bucaksız meraya gidip bağırıp çağırıp haykırdım ancak halen durumlar aynı bitmeyen bir öfkem var bazen bir kaşık suda boğasım geliyor daha sonrada böyle düşündüğüm için kendime kızıyorum çok fazla üzüntüm var belkide birçok şey aynı zamanda buluştu ve üzerime geliyor ama ileride bu hallerime güleceğimi biliyorum ancak ben şimdiki zamandayim.
Bu arada teşekkür ederim sağolun.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Yapmacık geliyor daha öncede gitmiştim antidepresan ve uyku ilacını elime tutuşturdu yolladı daha iyi birine gittim pek sevmedim soğuk duruyordu belkide ben önyargılıyım.
Psikiyatriste gitmişsin. Psikologlar ilaç yazamıyor. İlaçla da toparlarsın. Burda tercih senin oluyor biraz. Çünkü durumunu tam bilemiyoruz. Psikoloğa gitmeyeceksen ilaç kullan. İlaç kullanmayacaksan kendini iyi etmek senin görevin oluyor. Videolar izleyip kitap okuyarak da iyi olabilirsin. Hızlı bir tedavi yok malesef.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Evet sorun bu fakat çok defa ağladım, ağlamaktan nefes alamadığım zamanlar oldu uçsuz bucaksız meraya gidip bağırıp çağırıp haykırdım ancak halen durumlar aynı bitmeyen bir öfkem var bazen bir kaşık suda boğasım geliyor daha sonrada böyle düşündüğüm için kendime kızıyorum çok fazla üzüntüm var belkide birçok şey aynı zamanda buluştu ve üzerime geliyor ama ileride bu hallerime güleceğimi biliyorum ancak ben şimdiki zamandayim.
Bu arada teşekkür ederim sağolun.
Ağlamak kötü bir şey değil tam tersi rahatlatır. Ama fazla ağlama strese sokuyor. Duyguların bu kadar yoğunken herhangi bir davranışta bulunmamalısın. Sakin ol. Sakin olduğunda sorunlarına çözüm ara.

N

neurosoft

Misafir
Gelişimsabırister zaten çoğu noktayı özetlemiş... Ben de bu aşırı duygusallıktan kurtulmak için duygularını sağlıklı şekilde dışarı vurman taraftarıyım. Bu kişiden kişiye göre değişir... Mesela seni ne duygusal açıdan boşaltıp nötrler? bunun üzerine gidebilirsin. Bende öfke problemi vardı ben spor + ilaç la hallediyorum... Tabii senin durumun baya vahim duruyor. O yüzden bir an önce harekete geçsen iyi olur.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Çok yardımcı oldun teşekürler kendine iyi bak ?️
Rica ederim çocukluğuna inmemizi beklediğin için burdan ancak bu kadar yardımcı olabildim. Sen de kendine iyi bak. Forumlarda anlat dur bir işe yaramayacak profesyonel birinden yardım alman daha iyi. Önyargılıysan önyargını yık. İlaca önyargı ona önyargı buna önyargı. O zaman son çare olarak her şeyi boşver böyle devam et. Ağlaya ağlaya doğruyu bulursun.

Kadir Durgun

Yeni Fapstronot
Rica ederim çocukluğuna inmemizi beklediğin için burdan ancak bu kadar yardımcı olabildim. Sen de kendine iyi bak. Forumlarda anlat dur bir işe yaramayacak profesyonel birinden yardım alman daha iyi. Önyargılıysan önyargını yık. İlaca önyargı ona önyargı buna önyargı. O zaman son çare olarak her şeyi boşver böyle devam et. Ağlaya ağlaya doğruyu bulursun.
Çok doğru hayat zaten dayak ata ata olgunlaştırıyor, uzman birini bulurum artık birdaha denerim.

Kadir Durgun

Yeni Fapstronot
Gelişimsabırister zaten çoğu noktayı özetlemiş... Ben de bu aşırı duygusallıktan kurtulmak için duygularını sağlıklı şekilde dışarı vurman taraftarıyım. Bu kişiden kişiye göre değişir... Mesela seni ne duygusal açıdan boşaltıp nötrler? bunun üzerine gidebilirsin. Bende öfke problemi vardı ben spor + ilaç la hallediyorum... Tabii senin durumun baya vahim duruyor. O yüzden bir an önce harekete geçsen iyi olur.
Fitness yapıyorum herşeyi halledicem ilk önce ailemden biraz uzaklaşmam gerek, bu gece kaçış planı yapıyorum ?

Kadir Durgun

Yeni Fapstronot
Konuyu psikoloğa git diyip kapatmak istemem. Konuşmaya ihtiyacın var gibi duruyor. Samimi olduğun biriyle buluşup konuşabilirsin.

İçimi okudun sanırım samimi arkadaşlarımın olduğu gurup var onların yanına gidiyorum yarın erkenden çıkarım tatil gibi birşey olacak yazlık kiralamışlar gidip tepelerine çökmem lazım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6