Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nefret ve Bıkmışlık

Whiplash

Satürn Yolcusu
Mekanı cennet olsun. Çok üzüldüm hayatlarımızın içinde dalıyoruz hastanelerde ne dramlar yaşanıyor. Sizi bu mücadelenizden dolayı tebrik ederim. Çok zor. 😥 İzmir’deki olay akıl almaz bir durum bir tıp öğrencisi ve bir müzisyen hiç uğruna ebediyete gittiler. Buradaki arkadaşımız belki gerçekten zihinsel anlamda sağlıklı düşünemez hale gelmiş olabilir bazen bir kişinin ne yaşadığını anlamlandırmakta zor hele beyin kimyasıyla ilgili bir durumsa.
Çok teşekkür ederim. Arkadaşımız veya bu tip insanlar "siz benim kafa yapımı anlamıyorsunuz ki? Zaten Nilgün Marmara ve Ernest Hemingway gibi insanlarda yazarlıkla uğraşan insanlardı ve toplumun geri kalanından daha zeki insanlardı ve içsel bunalımları o kadar büyüktü ki en sonunda da intihar yolunu seçtiler" tarzı bir bunalım havası verirler kendine ve kendi sorunları ne hikmetse hep dünyanın en önemli sorunu olmuştur. Bugün asgari ücretle çalışıp, kirada oturup, kara kara çocuğunu nasıl okutacağını düşünen bir babanın hayat hikayesini irdelersen aslında senin sorunlarının ne kadar önemsiz olduğunu da idrak etmiş olursun ama şu an bunu anlayacak seviyede değil ne yazıkki.

Çok teşekkür ederim. Arkadaşımız veya bu tip insanlar "siz benim kafa yapımı anlamıyorsunuz ki? Zaten Nilgün Marmara ve Ernest Hemingway gibi insanlarda yazarlıkla uğraşan insanlardı ve toplumun geri kalanından daha zeki insanlardı en sonunda da intihar yolunu seçtiler" tarzı bir bunalım havası verirler kendine ve kendi sorunları ne hikmetse hep dünyanın en önemli sorunu olmuştur. Bugün asgari ücretle çalışıp, kirada oturup, kara kara çocuğunu nasıl okutacağını düşünen bir babanın hayat hikayesini irdelersen aslında senin sorunlarının ne kadar önemsiz olduğunu da idrak etmiş olursun ama şu an bunu anlayacak seviyede değil ne yazıkki.
Bazen oluyor ya gerçek anlamda kişi psikolojik bir atak geçiriyor müdahale edilmesi gerekiyor ben bir an aklıma o durumları getirdim. Özellikle büyükşehirlerde klinik tedavi merkezlerinde yatan çok kötü konumda insanlar oluyor. İnşallah öyle bir durum değildir çünkü beyin sistemi bitiyor ama arkadaş buraya yazıyorsa otokontrolü sağlama şansı yüksek olabilir. Günümüz şartlarından bende ilk mesajda bahsettim. Katılıyorum size ülkenin %53 ü asgari ücretle çalışıyor kimi karın tokluğuna çalışıyor. Kyk kredisi hariç harçlık alamayan öğrenciler var. Temel besin maddelerini alamıyor insanlar.

Gaucho

Mars Yolcusu
Whiplash Kral çok zeki biri olduğumu işte dünyanın gerçeğini anlayıp insanların ne kadar aptal olduğunu düşünüp intihar kanısına varmadım. Dediğin gizem katıyorsun mevzusu beni üzdü gerçekten anlaşılmadığımı düşünüyorum. Yani bu düşünceleri buraya yazmam gerçekten hiç etik değil. Ahlaki sınırlarımızın çok daha ötesinde olan şeyler. Başka ne diyebilirim. Yani en uç noktalar. Gerçekten bir insanı şeytani hissettirebilecek şeyler. 2 seneyi aşkındır hayatımın her yerinde bana mutluluk yüzü göstermediler. Yoksa ben kendime eziyet eder miyim bu kadar.

Whiplash

Satürn Yolcusu
Bazen oluyor ya gerçek anlamda kişi psikolojik bir atak geçiriyor müdahale edilmesi gerekiyor ben bir an aklıma o durumları getirdim. Özellikle büyükşehirlerde klinik tedavi merkezlerinde yatan çok kötü konumda insanlar oluyor. İnşallah öyle bir durum değildir çünkü beyin sistemi bitiyor ama arkadaş buraya yazıyorsa otokontrolü sağlama şansı yüksek olabilir. Günümüz şartlarından bende ilk mesajda bahsettim. Katılıyorum size ülkenin %53 ü asgari ücretle çalışıyor kimi karın tokluğuna çalışıyor. Kyk kredisi hariç harçlık alamayan öğrenciler var. Temel besin maddelerini alamıyor insanlar.
Tamam da hayatta neden-sonuç ilişkisi diye bir şey vardır. Adam sıkıntısının sebebini açıklayamıyor daha? O klinikte yatan adamların birçoğuna sorarsan sana "şundan dolayı bu haldeyim başımdan şu şu geçti" der adamın sıkıntısı İrem Derici denen leş kadının bir zaman twitter'da yazdığı "çok sıkıldım kafama sıkacağım" tweeti gibi bir şey. Onu anlatmaya çalışıyorum.

Whiplash

Satürn Yolcusu
Whiplash Kral çok zeki biri olduğumu işte dünyanın gerçeğini anlayıp insanların ne kadar aptal olduğunu düşünüp intihar kanısına varmadım. Dediğin gizem katıyorsun mevzusu beni üzdü gerçekten anlaşılmadığımı düşünüyorum. Yani bu düşünceleri buraya yazmam gerçekten hiç etik değil. Ahlaki sınırlarımızın çok daha ötesinde olan şeyler. Başka ne diyebilirim. Yani en uç noktalar. Gerçekten bir insanı şeytani hissettirebilecek şeyler. 2 seneyi aşkındır hayatımın her yerinde bana mutluluk yüzü göstermediler. Yoksa ben kendime eziyet eder miyim bu kadar.
Güzel dostum amacım seni aşağılamak, üzmek falan değil kesinlikle tam aksine maddi, manevi yapabileceğim bir şey varsa lütfen yaz bana elimden gelen neyse sonuna kadar yapmaya hazırım. Ama lütfen biraz daha açık ol ki sana yardımcı olalım elimizden geldiğince. Ben sadece bu yaşta insanların bu durumda olmasına üzülüyorum, bu yaşta gerçekten bu kadar pesimist olman çok üzücü.

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Ya arkadaşım hayatında belli ki bir kere düşünce ve takıntı bozukluğu yaşamamışsın kurban olayım ne diye hala laf gevezeliyorsun şurda şu zor şartlarda buradan birbirimize yardım etmeye çalışıyoruz gereksiz yersiz cümleler sarfetmenin ne anlamı var ya ?

Gaucho

Mars Yolcusu
Tamam da hayatta neden-sonuç ilişkisi diye bir şey vardır. Adam sıkıntısının sebebini açıklayamıyor daha? O klinikte yatan adamların birçoğuna sorarsan sana "şundan dolayı başımdan şu şu geçti" der adamın sıkıntısı İrem Derici denen leş kadının bir zaman twitter'da yazdığı "çok sıkıldım kafama sıkacağım" tweeti gibi bir şey. Onu anlatmaya çalışıyorum.
LÜTFEN BAŞTAN SONA YAZIYI OKUYUN. Sıkıntımın sebeplerini biliyorum bir neden sonuç bağıntım var. Yaşanmış travmaların tetiklediği durumlar ile başladı. İlk zamanlar obsesif bozukluk gibiydi. Zamanla bu doğal olarak sürekli engelleyici düşünceler çıkarmaya çalıştığım için daha da arttı. Bu sefer daha fazla beni zorlayan daha fazla korkutan düşünceler olmaya başladı. Bundan tam 2 sene öncesinde bu durum iyice alevlendi. Mesela cinsel obsesyonlardı en başlarda işte ya ben bir sapıksam gibi basit düşüncelerdi. Bunlar büyüdü büyüdü onunda daha şeytani düşüncelerine evrildi. Daha iğrenç şeyler yani. Ondan sonrasında bu zamanla benim bütün hayatımı esir aldı. İlk başlarda gerçekten anksiyete atakları gibiydi. Sonrasında ne oldu bilmiyorum mastürbasyon yaparken felan sürekli istemeden kafama bu düşünceler geliyordu kovmaya çalışıyprdum suçluluk hissi vardı. Buraya kadar her şey basit. Zaman ile daha da ileri seviyelere çıktı önce. Tabii beynimde küçüklükten beri bir kaygı merkezi var. Yaşadığım taciz bunda etkili olabilir. Ardından beynim zamanla bütün kontrolü kendi eline aldı ahlakımı bir köşeye atıp. Beyin süper güçlü bir yapı. İsterse insanı istediği kadar korkutabilir. Tam da bu zamanlarda kafam dağılsın diye sanayiye girdim günde 14 saati bulduğum oluyordu. Fakat halen kafamdalardı. Gün geçtikçe bu korku artık paranoyak edicek gibiydi beni. Vucudum tepki veriyordu sanki ben gerçekten şeytanileşiyordum... En sevdiğim gönülden bağlı olduğum insanlara artık korkumdan sarılamıyordum. Bunun ilerisindekileri isim olarak yazmıyorum ama onun da ileri seviyelerini yaşadım. Bir insanı şeytandan farksız kılan şeyler iğrenç durumlar. Daha korkunç konular. Çığ gibi büyüdü bunlar sanki gerçeğe dönüşüyorlardı. Ben bu değildim halbuki ? Nerede o eski ahlaklı çocuk. Kendi kendimi dövüyordum geceleri ağlamaktan uyuyamaz oldum. O kadar vicdani olarak beni yok edecek şeyler yaşattı ki bana hayatım boyunca aklımdan çıkaramam. Bunlardan sonra garip durumlarım oldu. O pisliklerin hepsi sanki bende oluşuyordu. Çok korkuyordum. Ve bunların üstüne 1 sene daha ilerlediler şuanki noktaya geldim. Anlatamadığım anlatmaya dilimin varmadığı başka şeyler de yaşandı. O kadar paranoya etti ki beni artık ailemden birine sarılırken vücudum titriyor ve terliyordu. Zamanla o kadar arttı ki insanların gözlerine bakamaz oldum. Kimseye anlatamam ki beni korkutan şeyleri bir daha asla bana eskisi gibi bakmaz kimse ancak bu durumu deneyimlemiş olması gerekli. Bir zaman sonra artık insanları görünce titremeye nefesim kesilmeye başladı. O sıralar kaygım o kadar büyüdü ki yıllardır canım ciğerim olan evcil hayvanımın öldüğü gün ona üzülemedim bile. Bilmiyorum bunu tetikleyen şey olan yaşadığım taciz durumu (tecavüz değil) Kendi yaşıtım tarafından uğruyordum annem görmüştü ona ben istemiyorum zorla yapıyor dediğimi annemin de sadece babam duymadığı sürece sorun yok tavrı tutunduğunu hatırlıyorum. Önemsemedi belkide bilmiyorum ama defalarca kez oldu bu. İşte orada ilk temelleri atıldı bunların. Başka konularla başladı basit konulardı ama benim hep olumsuz bakmamı sağladı. Asla ben dertliyim depresyondayım felan o kafalarda değilim.

Son düzenleme:

NeverMoreFap

Mars Yolcusu
Sıkıntımın sebeplerini biliyorum bir neden sonuç bağıntım var. Yaşanmış travmaların tetiklediği durumlar ile başladı. İlk zamanlar obsesif bozukluk gibiydi. Zamanla bu doğal olarak sürekli engelleyici düşünceler çıkarmaya çalıştığım için daha da arttı. Bu sefer daha fazla beni zorlayan daha fazla korkutan düşünceler olmaya başladı. Bundan tam 2 sene öncesinde bu durum iyice alevlendi. Mesela cinsel obsesyonlardı en başlarda işte ya ben bir sapıksam gibi basit düşüncelerdi. Bunlar büyüdü büyüdü onunda daha şeytani düşüncelerine evrildi. Daha iğrenç şeyler yani. Ondan sonrasında bu zamanla benim bütün hayatımı esir aldı. İlk başlarda gerçekten anksiyete atakları gibiydi. Sonrasında ne oldu bilmiyorum mastürbasyon yaparken felan sürekli istemeden kafama bu düşünceler geliyordu kovmaya çalışıyprdum suçluluk hissi vardı. Buraya kadar her şey basit. Zaman ile daha da ileri seviyelere çıktı önce. Tabii beynimde küçüklükten beri bir kaygı merkezi var. Yaşadığım taciz bunda etkili olabilir. Ardından beynim zamanla bütün kontrolü kendi eline aldı ahlakımı bir köşeye atıp. Beyin süper güçlü bir yapı. İsterse insanı istediği kadar korkutabilir. Tam da bu zamanlarda kafam dağılsın diye sanayiye girdim günde 14 saati bulduğum oluyordu. Fakat halen kafamdalardı. Gün geçtikçe bu korku artık paranoyak edicek gibiydi beni. Vucudum tepki veriyordu sanki ben gerçekten şeytanileşiyordum... En sevdiğim gönülden bağlı olduğum insanlara artık korkumdan sarılamıyordum. Bunun ilerisindekileri isim olarak yazmıyorum ama onun da ileri seviyelerini yaşadım. Daha korkunç konular. Çığ gibi büyüdü bunlar sanki gerçeğe dönüşüyorlardı. Ben bu değildim halbuki ? Nerede o eski ahlaklı çocuk. Kendi kendimi dövüyordum geceleri ağlamaktan uyuyamaz oldum. O kadar vicdani olarak beni yok edecek şeyler yaşattı ki bana hayatım boyunca aklımdan çıkaramam. Bunlardan sonra garip durumlarım oldu. O pisliklerin hepsi sanki bende oluşuyordu. Çok korkuyordum. Ve bunların üstüne 1 sene daha ilerlediler şuanki noktaya geldim. Anlatamadığım anlatmaya dilimin varmadığı başka şeyler de yaşandı. Her gün bunların atakları o kadar yoğun oluyor ki. Yaşadığım her saniye acı veriyor bana.
Bunları psikolağa bahsettin ve sana yardımcı olamadılar öyle mi o zaman burdakilerden bir umut bekleme derim eğitim almış kişiler sana yardım edemiyorsa (ki illahaki bir çözümü vardır) burdaki sıradan insanların yardım etmesini bekleme

Whiplash

Satürn Yolcusu
Sıkıntımın sebeplerini biliyorum bir neden sonuç bağıntım var. Yaşanmış travmaların tetiklediği durumlar ile başladı. İlk zamanlar obsesif bozukluk gibiydi. Zamanla bu doğal olarak sürekli engelleyici düşünceler çıkarmaya çalıştığım için daha da arttı. Bu sefer daha fazla beni zorlayan daha fazla korkutan düşünceler olmaya başladı. Bundan tam 2 sene öncesinde bu durum iyice alevlendi. Mesela cinsel obsesyonlardı en başlarda işte ya ben bir sapıksam gibi basit düşüncelerdi. Bunlar büyüdü büyüdü onunda daha şeytani düşüncelerine evrildi. Daha iğrenç şeyler yani. Ondan sonrasında bu zamanla benim bütün hayatımı esir aldı. İlk başlarda gerçekten anksiyete atakları gibiydi. Sonrasında ne oldu bilmiyorum mastürbasyon yaparken felan sürekli istemeden kafama bu düşünceler geliyordu kovmaya çalışıyprdum suçluluk hissi vardı. Buraya kadar her şey basit. Zaman ile daha da ileri seviyelere çıktı önce. Tabii beynimde küçüklükten beri bir kaygı merkezi var. Yaşadığım taciz bunda etkili olabilir. Ardından beynim zamanla bütün kontrolü kendi eline aldı ahlakımı bir köşeye atıp. Beyin süper güçlü bir yapı. İsterse insanı istediği kadar korkutabilir. Tam da bu zamanlarda kafam dağılsın diye sanayiye girdim günde 14 saati bulduğum oluyordu. Fakat halen kafamdalardı. Gün geçtikçe bu korku artık paranoyak edicek gibiydi beni. Vucudum tepki veriyordu sanki ben gerçekten şeytanileşiyordum... En sevdiğim gönülden bağlı olduğum insanlara artık korkumdan sarılamıyordum. Bunun ilerisindekileri isim olarak yazmıyorum ama onun da ileri seviyelerini yaşadım. Daha korkunç konular. Çığ gibi büyüdü bunlar sanki gerçeğe dönüşüyorlardı. Ben bu değildim halbuki ? Nerede o eski ahlaklı çocuk. Kendi kendimi dövüyordum geceleri ağlamaktan uyuyamaz oldum. O kadar vicdani olarak beni yok edecek şeyler yaşattı ki bana hayatım boyunca aklımdan çıkaramam. Bunlardan sonra garip durumlarım oldu. O pisliklerin hepsi sanki bende oluşuyordu. Çok korkuyordum. Ve bunların üstüne 1 sene daha ilerlediler şuanki noktaya geldim. Anlatamadığım anlatmaya dilimin varmadığı başka şeyler de yaşandı. Her gün bunların atakları o kadar yoğun oluyor ki. Yaşadığım her saniye acı veriyor bana.
Teşekkür ederim bu açıklama için. Benim çözümlemem zaman zaman hepimiz daha önce yaptığımız veya yapmadığımız veya yaşamak istemediğimiz bir şeyi bir süre takıntı haline getiririz hayatta ve bir süre sonra ister istemez önümüze bakarız ancak sende gördüğüm yaşadığın şey her ne ise hayatının merkezi haline gelmiş ve ondan kurtulamadığın veya kurtulamayacağını düşündüğün için kendini çok mutsuz hissediyorsun ve hayatta geri kalan her şey sana anlamsız geliyor. Bir de yanlış anlama lütfen ama bazı yerlerde biraz wattpad yazarları gibi yazıyorsun ben epeyce realist biriyim o yüzden yazdıklarını pek aklımda konumlandıramıyorum. Ama iyi bir psikologla görüşmeni ve geçmişinle yaşamak yerine geleceğe yönelmeni ve hayatı daha doğru yorumlayabilmek için yapmıyorsan kitap okumanı mutlaka öneririm.

Gaucho

Mars Yolcusu
Teşekkür ederim bu açıklama için. Benim çözümlemem zaman zaman hepimiz daha önce yaptığımız veya yapmadığımız veya yaşamak istemediğimiz bir şeyi bir süre takıntı haline getiririz hayatta ve bir süre sonra ister istemez önümüze bakarız ancak sende gördüğüm yaşadığın şey her ne ise hayatının merkezi haline gelmiş ve ondan kurtulamadığın veya kurtulamayacağını düşündüğün için kendini çok mutsuz hissediyorsun ve hayatta geri kalan her şey sana anlamsız geliyor. Bir de yanlış anlama lütfen ama bazı yerlerde biraz wattpad yazarları gibi yazıyorsun ben epeyce realist biriyim o yüzden yazdıklarını pek aklımda konumlandıramıyorum. Ama iyi bir psikologla görüşmeni ve geçmişinle yaşamak yerine geleceğe yönelmeni ve hayatı daha doğru yorumlayabilmek için yapmıyorsan kitap okumanı mutlaka öneririm.
Hocam takıntı durumundan maalesef daha ileri noktalara gelmiş olması beni çok yıprattı. Öneriler için teşekkür ederim.

Gaucho

Mars Yolcusu
Senin gibileri mod yapmışlar birde kim bilir seni mod yapanlar nasıldır neyse anlamamanız normal kapasite meselesi çocuk gibi kendinizi kandırmaya devam edin
Tamam kanka sen dünyanın sırrını çözdün biz kapasitesiz sığ insanlarız sen bu düzenin farkına vardın bravo sana. Bu forumda halen senin gibi insanların barınması üzücü.

Mete Han

Yeni Fapstronot
Git bir daha oku kafa ütüleme burada. Paragrafı oku kafanda canlanır o iki kelimenin ne anlama geldği.
Bendede vardi ruyalarimda cok vahsi seyler goruyodum sonra anime izlemeye basladim orda da dusununce cok vahsi cizimler var ama cizim oldugu icin hic korkunc gelmiyo oyle oyle alistim

Mete Han

Yeni Fapstronot

Gaucho

Mars Yolcusu
Anladım dostum beyin bir zaman sonra bunların korkulacak değil sıradan şeyler olduğunu algılasın diyorsun sanırım. Eyvallah.

Mete Han

Yeni Fapstronot

Ronaldocr7

Venüs Yolcusu
Ateş düştüğü yeri yakar kesinlikle ama bu kadar ağır ve vahşi ne yaşadın merak ettim? Kendimden örnek vereyim; askerden geldim, askerde bir sürü insanla bir sürü sıkıntılar yaşadım birçok sebepten ötürü artık kurtuldum dedim geldiğim gün hayatta en sevdiğim insanın (annem) kanser olduğunu öğrendim bununla da kalmadı doktora gittik beraber belki son evre değildir bir umut vardır, "kalbim temizdir kötü bir şey çıkmayacak bundan" diye düşündüm son evrede olduğunu öğrendim bir kere daha yıkıldım, 18 ay annem kemoterapilerle(bir süre akıllı ilaç kullandı) gözümün önünde eridi, kaç gece hastanede yattım annemin yanında, annem'in ağrılarını, üzüntülerini iliklerime kadar hissettim onunla birlikte ve sonunda kaybettim. Kaç gün ağlayarak uyandım, onu gördüğüm için mutlu olarak uyandım, o olmadığı için kendimi yalnız hissettim. O sırf mutlu olsun diye hayatta en son yaşayacağım yere taşınmak zorunda kaldım ve daha neler neler. Bunu kendimi öne çıkarmak için yazmıyorum tabiki de ve şu yazılanları görünce insan bu kadar bencil olmamalı diye düşünüyorum üzülerek. Senin derdin yine senin için hayattaki en önemli sorun olsun ama bir çevrene bak ve kendi üzüntünün(kendin bile neden kaynaklandığını tam olarak açıklayamazken) o kadar da önemli olmadığını kavra. Ben geçen hafta izmirde yaşanan elektrik faciası olayına kahroldum mesela iki insan pisi pisine gitti, sen, ben, bizler çok şükür hayattayız bu kadar karamsar olacak ne yaşadınız acaba vallahi çok merak ediyorum. Çocuğun bir gofret istedi de gidip alamadın mı? Ailecek sokağa mı atıldınız? Nedir yani. Vallahi birçoğunuzun bu çırpınışları şımarıklıktan başka bir şey değil kusura bakmasın kimse.

Edit: Bunu özellikle ekleme gereği duydum. Annem'i ilk kemoterapisi için hastaneye götürdüğümüzde, maksimum 20-25 yaşlarındaki kanser hastası bir kızı kemoterapi alırken gördüm. Kemoterapi tedavisinde bildiğiniz gibi kanser hücrelerini öldürmek esastır ve bu şekilde vücutta metastaz(yayılma) engellenmek amaçlanır ancak bunu yaparken ne yazıkki iyi hücreler de ölür ve insanın hayatta başına gelebilecek en kötü şeylerden biridir, ölmekten beterdir yani. Neyse Kız sanki kemoterapi tedavisi almıyor, hayat enerjisi, gençliği, canı ne varsa onu çekiyorlardı bedeninden. Şimdi böyle arkadaşlarımız şu an bu tarz bir şey başlarından geçmediğinden (allah esirgesin) hayatın ne kadar kıymetli olduğunun ve böyle salak salak intihar fikirlerine kapılmanın ne kadar aptalca olduğunun farkında değiller. Burada yazınca tırıvırı geliyor ama gerçek hayatta inanın öyle değil.
Yemin ediyorum bi yorum bu kadar mı kıymetli güzel olur eline sağlık dostum. Yaşı büyük ihtimalle arkadaşın 19-20 ve senin dediğin gibi şımarıklıktan başka birşey yapmıyor. Her insanın aklına olumsuz salak saçma vesvese geliyor kardeşini camdan aşağı at gibi veya lavabodayken manevi düşünceler gibi vesvese var kardeşim bunu ister kabul et ister etme 70-80 yaşına gelsen bile o dehşet verici salak saçma düşünceler gelicek. Ama buradaki önemli husus buna yüklemiş olduğun anlam bizler düşünen varlıklarız her zaman iyiyi düşünemezsin kötüyü de düşünürsün durduramazsın kendini o yüzden düşüncelerine bu kadar anlam yükleme burada kimse vesvese yemiyorum demesin kendini kandırır ancak insan. Her zaman şuna bakıcaksın ki iyi birşey düşünüyorsan rahmani kötü birşey düşünüyorsan şeytani, şeytani boyuttaki düşünceler dediğim gibi hep olucak ama üstünde düşünürsen bu okb olur çok çok düşünürsün sonra böyle şımarırsın. Gerçekten hayatta çok önemli şeyler var yapmamız gereken biz kendimizi paramparça ediyoruz düşüncelerimizle yediklerimizle içtiklerimizle sosyal çevre ile kendine gel. Büyük ihtimalle evde boş boş yatıyorsun sanayide 12 saat çalışsan hiçbirşeyin kalmaz. Sorumluluklarında yok diye tahmin ediyorum biraz sorumlulukta yüklenirse sana kişisel gelişim açısından biraz iyi gelicektir.

Aphelion

Ay Yolcusu
Bu durumları kendini zorlayıp atlattığını düşün. İleride kendine normal insan olarak bakar mısın , bakmazsın. Bir kere sen bunu atlatmışsın . Diğerlerine hissetmediğin şeyi kendine hissedersin yani özsaygını. Forumda her kardeşimizin farklı hayat hikayeleri var. Kanaatimce evde çok zaman harcıyorsun. Günün kafanın içindeki şeyleri dinlemekle veya kaydırmak gibi boş şeylerle geçiyor OLABİLİR. Olamayacak şey değil. Sadece kendimden bir tüyo vermek istiyorum. Yanına çok bi miktar almana gerek yok. Kahve ya da çay içebilecek meblağda para al. Yanına sana en yakın dostunu arkadaşını çağırabilirsin. Yoksa tek başına çıkabilirsin bende böyle yapıyorum. Bir yere otur. Söyle kahveni çayını ya da aç isen yemeğini. Sadece etrafı izle. Hayat ne çabuk , insanlar ne çabuk akıp gidiyor farkına var. Herkes bir koşuşturmaca içinde. 'Everyone wants to be Michael Jordan one day, but I have to be Michael Jordan every day.' bu yazdığın sözden bile kendini geliştirmek isteyen bir birey olduğunu az çok anlıyorum. Diğer üyelerimiz de çok güzel tavsiyeler vermiş. En güzeli kendine gerçekten uğraşlar bulmak ciddi anlamda. Yani kendi kendine kıymana gerektirecek bir şey yok. Tamam aklına gelebilir bunun üzerine yoğun düşünebilirsin. Dersin ki sen nereden bileceksin yaşadıklarımı. Haklısın gerçekten bir şey bilemem belki hayal ettiğimden çok çok daha fazla azap çekmişsindir (filistini hayal ettim belki onlardan daha çok acı çekiyosundur?). Ama kendini salmana gerek yok bence çok büyük bir boşluktasın.

Gaucho

Mars Yolcusu
Yemin ediyorum bi yorum bu kadar mı kıymetli güzel olur eline sağlık dostum. Yaşı büyük ihtimalle arkadaşın 19-20 ve senin dediğin gibi şımarıklıktan başka birşey yapmıyor. Her insanın aklına olumsuz salak saçma vesvese geliyor kardeşini camdan aşağı at gibi veya lavabodayken manevi düşünceler gibi vesvese var kardeşim bunu ister kabul et ister etme 70-80 yaşına gelsen bile o dehşet verici salak saçma düşünceler gelicek. Ama buradaki önemli husus buna yüklemiş olduğun anlam bizler düşünen varlıklarız her zaman iyiyi düşünemezsin kötüyü de düşünürsün durduramazsın kendini o yüzden düşüncelerine bu kadar anlam yükleme burada kimse vesvese yemiyorum demesin kendini kandırır ancak insan. Her zaman şuna bakıcaksın ki iyi birşey düşünüyorsan rahmani kötü birşey düşünüyorsan şeytani, şeytani boyuttaki düşünceler dediğim gibi hep olucak ama üstünde düşünürsen bu okb olur çok çok düşünürsün sonra böyle şımarırsın. Gerçekten hayatta çok önemli şeyler var yapmamız gereken biz kendimizi paramparça ediyoruz düşüncelerimizle yediklerimizle içtiklerimizle sosyal çevre ile kendine gel. Büyük ihtimalle evde boş boş yatıyorsun sanayide 12 saat çalışsan hiçbirşeyin kalmaz. Sorumluluklarında yok diye tahmin ediyorum biraz sorumlulukta yüklenirse sana kişisel gelişim açısından biraz iyi gelicektir.
Öncelikle teşekkür ederim .Kafama gelen kardeşimi camdan atmak gibi basit şeyler değil. Bunlar sadece beyinde dönen değil vücudun tepki verdiği durumlar. Sanayi kısmını yazmıştım günde 14 saat çalıştığım zamanlarda aynı durumlar aynı kaygı seviyeleri dolaşıyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6