Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nefret ve Bıkmışlık

Gaucho

Mars Yolcusu
Bu durumları kendini zorlayıp atlattığını düşün. İleride kendine normal insan olarak bakar mısın , bakmazsın. Bir kere sen bunu atlatmışsın . Diğerlerine hissetmediğin şeyi kendine hissedersin yani özsaygını. Forumda her kardeşimizin farklı hayat hikayeleri var. Kanaatimce evde çok zaman harcıyorsun. Günün kafanın içindeki şeyleri dinlemekle veya kaydırmak gibi boş şeylerle geçiyor OLABİLİR. Olamayacak şey değil. Sadece kendimden bir tüyo vermek istiyorum. Yanına çok bi miktar almana gerek yok. Kahve ya da çay içebilecek meblağda para al. Yanına sana en yakın dostunu arkadaşını çağırabilirsin. Yoksa tek başına çıkabilirsin bende böyle yapıyorum. Bir yere otur. Söyle kahveni çayını ya da aç isen yemeğini. Sadece etrafı izle. Hayat ne çabuk , insanlar ne çabuk akıp gidiyor farkına var. Herkes bir koşuşturmaca içinde. 'Everyone wants to be Michael Jordan one day, but I have to be Michael Jordan every day.' bu yazdığın sözden bile kendini geliştirmek isteyen bir birey olduğunu az çok anlıyorum. Diğer üyelerimiz de çok güzel tavsiyeler vermiş. En güzeli kendine gerçekten uğraşlar bulmak ciddi anlamda. Yani kendi kendine kıymana gerektirecek bir şey yok. Tamam aklına gelebilir bunun üzerine yoğun düşünebilirsin. Dersin ki sen nereden bileceksin yaşadıklarımı. Haklısın gerçekten bir şey bilemem belki hayal ettiğimden çok çok daha fazla azap çekmişsindir (filistini hayal ettim belki onlardan daha çok acı çekiyosundur?). Ama kendini salmana gerek yok bence çok büyük bir boşluktasın.
Hocam fiziki olarak gün boyu doluyum ama kafa bomboş. Sınava çalışmak ve spor yapmak dışında pek vaktim yok. Dediğin hayatı izleme durumu çok mantıklı geldi. Bu tavsiyeleri içselleştirmeye çalışacağım. Teşekkürler.

Aphelion

Ay Yolcusu
Hocam fiziki olarak gün boyu doluyum ama kafa bomboş. Sınava çalışmak ve spor yapmak dışında pek vaktim yok. Dediğin hayatı izleme durumu çok mantıklı geldi. Bu tavsiyeleri içselleştirmeye çalışacağım. Teşekkürler.
Tavsiyemin işe yaramasına sevindim kardeşim. :))

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6