Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Neverfap Sürecinde 4. Yıl Soru Cevap

Umut Bural

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
www.neverfapakademi.com
4. yıl için uzun bir yazı yazmayı çok isterdim ancak yoğunluğum nedeniyle bunu ileriki bir tarihe erteleyeceğim. Boş geçmemek adına sizlerin süreçteki zorluklara, gelişime ve diğer konulara dair sorularınızı cevaplayacağım.
Merak ettiğiniz aklınızdaki soruları sorabilirsiniz.

Umut Bural

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
www.neverfapakademi.com
1.Özellikle internet sitelerinde mastürbasyonun yararlı olduğuna veya yapılmasında bir sakınca olmadığına dair görüşlerin çoğunlukta olması hatta neredeyse karşıt görüşün olmaması senin psikolojik olarak yalnız hissetmene sebep oldu mu?

2. Son zamanlarda forumda üyeleri ikiye bölen bir konu gündeme geldi: Fiziksel özellikleri yüzünden toplumun yok saydığı ve karşı cinsin ilgi göstermediği erkeklerin nofap yapsa da asla gerçek hayatta cinsellik duygusunu yaşayamayacağı ve bu yüzden pmo yla yalandan da olsa kendisini tatmin etmesinde bir sakınca olmaz, diye bir söylem... Sen bu konu hakkında neler düşünüyorsun? Evrimsel cinsel çekicilik standartlarına fiziksel özellikleri yüzünden uymayan ve asla gerçek birliktelik yaşayamayacak erkeklerin nofap yapması ne kadar mantıklıdır?
NOT: Bu soruyu şu ana kadar hiç düşünmemiştim Umut Bural. Ama forumda bu soruyu soran arkadaşın konusu üste çıkınca tecrübeli biri olduğun için sana sormak istedim gerçekten...

Mastürbasyonun yararı şeklinde verilen rahatlama, stresi azaltma gibi etkiler sigara, alkol ve uyuşturucu maddeler için de geçerli. Bir şeyin rahatlatıyor olması onu yapacağımız anlamına gelmiyor. Genç yaşta sık mastürbasyon yapmanın prostat kanseri riskini arttırdığına dair bir çalışma da mevcut. Ayrıca mastürbasyonu bu etkileri için yapmak susandığı için deniz suyu içmeye benziyor. Mastürbasyon susuzluğu gidermez, daha da susatır.

İkinci mesaj bana epey gülünç geldi. Kabullenilmiş çaresizliğe girip bunu anlamlandırmış birkaç arkadaşımız atıp tutmuş. Her insan değişir, güçlenir, beceriler kazanır ve karşı cinsi etkileyecek hale gelir. İnsanların büyük bir kısmı zaten reddedilme korkusunu bastırmak için pmo yapıyor. Neverfap kendinizi uyuşturmayı bırakıp mücadele etme cesareti kazanmanızı sağlıyor. Korkak olup öğrenilmiş çaresizliğe kapılmayın, cesur olun ve kendinizi geliştirin.

Mast-ın bilimsel olarak kanıtlanmış bazı faydaları vardır maalesef ama zararları daha çoktur

Yukarıda belirttiğim gibi bu etkiler tamamen sağlıklı olduğu anlamına gelmiyor.

vazgeçmeyeceğim1

Jüpiter Yolcusu
4. yıl için uzun bir yazı yazmayı çok isterdim ancak yoğunluğum nedeniyle bunu ileriki bir tarihe erteleyeceğim. Boş geçmemek adına sizlerin süreçteki zorluklara, gelişime ve diğer konulara dair sorularınızı cevaplayacağım.
Merak ettiğiniz aklınızdaki soruları sorabilirsi
Kızlara obje olarak bakma isteğini nasıl kırabilirim ?

Lazkopat

Emektar Üye
2. Son zamanlarda forumda üyeleri ikiye bölen bir konu gündeme geldi: Fiziksel özellikleri yüzünden toplumun yok saydığı ve karşı cinsin ilgi göstermediği erkeklerin nofap yapsa da asla gerçek hayatta cinsellik duygusunu yaşayamayacağı ve bu yüzden pmo yla yalandan da olsa kendisini tatmin etmesinde bir sakınca olmaz, diye bir söylem...
Bence öyle bir şey olmayacaktır. Kişi nofap ile yükselecek ve zengin olacaktır. Şimdi bir şey daha söylerdim. Ama forumdayız diyemiyorum. Paraya para demedikten sonra bu adam nasıl seçilmesin?

N

neurosoft

Misafir
Bence öyle bir şey olmayacaktır. Kişi nofap ile yükselecek ve zengin olacaktır. Şimdi bir şey daha söylerdim. Ama forumdayız diyemiyorum. Paraya para demedikten sonra bu adam nasıl seçilmesin?
olabilir hocam. Ama o zamanda parası sayesinde tercih edilmiş olmuyor mu peki? Bu soruları normalde ben sormuyordum zaten. Ama forumda konuyu okuyunca baya bi çıkmaz geldi ve merak ettim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6