Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Neverfap'in Etkisini Göremiyorum

talha

Yeni Üye
Katılım
31 Tem 2021
Mesajlar
1
Tepki puanı
5
Puanları
0
Selamlar özgüven sorunum ve çeşitli sebepler yüzünden yaklaşık 1 yıldır PMO bağımlılığından kurtulmaya çalışıyorum ve 6 aydır aktif olarak kendimi ciddi anlamda bu işe odakladım. Fakat bu 6 aylık süreçte ortalama en fazla 2,5 hafta kadar dayanabildim. Çoğu zaman 2 haftanın sonlarına doğru inanılmaz bir özgüven patlaması yaşıyordum ve bu beni neverfap'in işe yaradığına inanmamı sağlıyordu fakat 2 haftanın sonunda süreci kriz geçirip bozuyordum.

Ama şimdi yeni bir taktik geliştirdim ve bu taktikle 3, 4 haftadır bozmadım, sadece ilk hafta içinde 2 defa rüyalandım ve ufak krizlerde geliştirdiğim taktiği uyguladım bundan dolayı hiç isteğim oluşmadı. Günleri saymayı da bıraktım. Fakat sorun da şu ki önceden yaptığım 2 haftalık süreçte olan özgüven patlaması bu süreçte gelmedi. Bunun belli bir sebebinin olup olmadığı veya bir şeyi yanlış mı yapıyorum diye konu açmak istedim.


Geliştirdiğim taktiği merak edenler için:

Şimdiye kadar ne zaman mastürbasyon yapsam çok pişman oluyordum çünkü özgüven sorunumun bundan kaynaklandığını biliyordum. Akrabalarımla, arkadaşlarımla ve diğer sosyal ortamlarda bu özgüven sorunum yüzünden bir şekilde insanların bana olan saygısını kaybedip dışlanıyordum. Ve her dışlandığımda kendime mastürbasyon yapmayacağıma dair söz veriyordum. Fakat kriz geçirdiğimde yaşadığım bu dışlanma olayları ve kendime verdiğim sözü her zaman unutuyordum ve neverfap'i bozuyordum. Ben de aklıma kazınmış anılarımı, beni dışlayan kişileri ve olayları not uygulamama yazdım. Ne zaman kriz geçirsem açıp okuyorum ve direkt vazgeçiyorum.

Biraz uzun yazı oldu okuyup zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
 

Samurai of USSR

Orgeneral
Moderatör
Katılım
15 May 2021
Mesajlar
444
Tepki puanı
1,026
Puanları
160
Neverfap yapmak tek başına yapıldığında tamamen zaman kaybına dönüşebilir, amaç bu olmamalı. Bunu araçlarından biri haline getirmen lazım ki etki göresin. Gerçek hayatta insanlara baktığın zaman aralarında fap yapmalarına rağmen özgüvenli ve güçlü kişilikler görebiliyoruz, olay sadece fap olsaydı durum böyle olmazdı. Ancak sen o insanların yaptıklarını nofap ile beraber ilerletirsen daha da ilerlersin mesela, bir çeşit enerji kaynağı gibi düşün. Mesela spor yap, ağırlık kaldır, beynini yoracak etkinliklere daha fazla zaman ayır. Böyle böyle etkileri görürsün.
 

kendine nofabır

Yeni Fapstronot
Katılım
9 Kas 2020
Mesajlar
30
Tepki puanı
33
Puanları
19
Çok fazla anlam yüklüyorsunuz neverfap'a bu yüzden üzülüyor sürecinizi sekteye uğratıyorsunuz. Mesela sıgarayı bıraktıkların da insanlar sadece daha sağlıklı olmak ve maddiyat yönün de beklenti de olurlar. Ama nofap yapanlar süpermen olmak istiyor bu beklenti de sürece başlıyorlar. Bu biraz da nofap akımını çıkaranların ve tanıtanların pazarlayanların suçu oraya hiç girmeyelim. Dediğim gibi beklentilerini gerçekçi tut örneğin ben sadece daha , fazla enerji, libido, vb şeyler için sürece başlardım.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst