Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neverfapten Erken Yaşta Haberdarım, Fakat İlerleyemiyorum

BaranBen

Yeni Fapstronot
Dostlar selam ben baran 15 yaşındayım. 7 8 aydır neverfapten haberderim ve bu süre zarfında süreci defalarca bozdum. Hatta şöyle soylim en uzun sürecim sadece 8 gündü benim bağımlılığım 2 3 yıl sadece. Ama buna rağmen yok abi yapamıyorum basaramiyorum arkadaşlar, bu illetten hiç kurtalamayacak gibiyim lütfen bana birkaç tavsiye verini yardımcı olun ne yapmam lazım ? Bu durum iyice sinirimi bozmaya başladi max 3 gün falan dayananabiliyorum ne yapmam lazım? Kendinize iyi bakın esenlikler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

BaranBen

Yeni Fapstronot
Biraz hızlı yazdım bu yüzden birtakım imla hataları olabilir dostlar hepinizden özür diliyorum.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Bağımlılık krizi geldiğinde squat şınav mekik tarzı egzersizlerle tükenesiye kadar zorla soğuk duş bu kış ayında pek tavsiye etmem ama alabilirsin dışarı çık insanlarla sohbet et dışarı çıkmak gibi imkanın yoksa balkona çıkıp 1dk boyunca nefesini tut(meditasyon tekniğidir)

Dot

Merkür Yolcusu
Normalde foruma yazmayacaktım ama kararımdan vazgeçtim, yazacağım.
Bir fedakarlık yaptın diyelim. Kendini bir zevkten mahrum bırakıyorsun. Karşılığında bir şeyler beklersin değil mi? Neverfap sürecinde oturursan o bir şeyler asla gelmeyecek. Yani önünde iki seçeneğin var. Ya süreçte sürekli çalışarak kazanımlar elde edeceksin, ya da fap yapmamayı fedakarlık yapıp karşılık beklenecek bir şey olarak görmeyi bırakacaksın. Mantığın her ne kadar bu şeyin zararlı olduğunu söylese de, istek geldiği zaman senin için diğer yüzlerce fap gibi sadece bir fap daha olacak. Hem herkes yapıyor zaten bir fap en fazla ne kadar zararlı olabilir. Bu seni bir sonraki fape taşır, o da diğerine. Tuzak sen bozana kadar ömür boyu devam eder.

BaranBen

Yeni Fapstronot
Normalde foruma yazmayacaktım ama kararımdan vazgeçtim, yazacağım.
Bir fedakarlık yaptın diyelim. Kendini bir zevkten mahrum bırakıyorsun. Karşılığında bir şeyler beklersin değil mi? Neverfap sürecinde oturursan o bir şeyler asla gelmeyecek. Yani önünde iki seçeneğin var. Ya süreçte sürekli çalışarak kazanımlar elde edeceksin, ya da fap yapmamayı fedakarlık yapıp karşılık beklenecek bir şey olarak görmeyi bırakacaksın. Mantığın her ne kadar bu şeyin zararlı olduğunu söylese de, istek geldiği zaman senin için diğer yüzlerce fap gibi sadece bir fap daha olacak. Hem herkes yapıyor zaten bir fap en fazla ne kadar zararlı olabilir. Bu seni bir sonraki fape taşır, o da diğerine. Tuzak sen bozana kadar ömür boyu devam eder.
Kişisel gelişimle devam et diyorsun değil mi.abi? Birkaç tavsiye daha verir misin çok ihtiyacım var

Yusufz

Ay Yolcusu
Ben kriz anında kendimi zorlamanın hiçbirşey ifade etmediğini düşünüyorum(en azından benim için öyle). Zaten o an baskı altındayım düşünmekte zorlanıyorum, stresliyim. Madem öyle neden kendim için yararlı olan ama zor, irade isteyen bir işe gireyim ki ? Bir sorundan kaynalı olarak bu durumları yaşıyorum önceliğim bu sorunları çözmek olmalı. Ben daraldığım ve sıkıldığım zamanlarda krize girdiğimi farkettim ve hep içimden şöyle bir düşünce geçerdi. "Krizden kurtulmam için rahat olmaya kaygılarımın azalmasına ihtiyacım var ama rahat, huzurlu, mutlu olmam için de PMO'dan kurtulmaya ihtiyacım var. Allah'ım neden bu kadar sıkıcı bir hayat yaşıyorum ve bir sürü derdim var bu kadar zor olmak zorunda mı ?" Ama zamanla şikayetin değil de sorunu kabul edip çözüm üretmenin, acizliğimi kabul edip teslim olmanın bana yararlı olduğunu fark ettim. Bu düşünceden beri şükürü arttırdım ve elimde ne varsa onlar ile mutlu olmam gerektiğini keşfettim. Hatta annemin örgü ördüğünü biliyordum ve bende onunla örgü örmeye başladım çünkü gerçekten ufak şeyler ile mutlu olmaya ihtiyacım vardı. Bilgisayar oynamak veya kendime zararı dokunacak zevklerin peşinden koşmak yerine bu minik zevkim bana daha hoş gelmeye başladı. Bir yerden başlamam gerekiyordu en nihayetinde ve böyle daha çok sorunlarımın olduğunu farkettim şimdi onları sürekli çözmek için dua ediyorum çabalıyorum. Kendimi sürekli zorlamıyorum kriz anındaysa hiç.

Dot

Merkür Yolcusu
Kişisel gelişimle devam et diyorsun değil mi.abi? Birkaç tavsiye daha verir misin çok ihtiyacım var
Biraz uzun oldu düzeltmem gerekiyor. Evet devam etmelisin. Hayatında başarılar. Alttaki yazı biraz kafa karıştırıcı sanırım. Umursamana o kadar gerek yok.

Son düzenleme:

BaranBen

Yeni Fapstronot
Hayır. Düşündüğünün aksine öyle söylemiyorum. Herkes sana gelip günde şu kadar kitap oku şu kadar ders çalış spor yap sosyalleş falan diyebilir. Bunları sen benden daha iyi biliyorsundur zaten. Bildiğin bir şeyi neden tekrar söyleyeyim. Olay şu. Bir şeyler seni neverfap yapmaktan, oturup çalışmaktan alıkoyuyor. Ve bu şey sanıldığının aksine tembellik değil. Hiçbir tembellik insanı hiçbir şey yapmayacak ve huzursuz edecek atalete itmez çünkü. Tembel adam ders çalışmayı zor bulup oturup bilgisayarın başına sabah akşam eğlenebilir. O an mutlu hisseder ve eğer hayatı çok da umursamıyorsa ilerisi için de pek endişeleneceği söylenemez. Yapman gereken şey bu sorunu bulmak. Herkesin sorunu kendine özeldir hayatını masaya yatırman gerekiyor. Beni neverfap yapmaktan alıkoyan şey ne? Neden kendimi onun zevkine kaptırıyorum. Hayatını fap yapmayacak kadar değerli hissettiğin zaman bırakması daha kolay olacak. Yine de her kapı birşeyler için çalışmaya çıkıyor ama. Bu da dediğin gibi kişisel gelişim için çalış demektir belki de. Ulaşacağın sonuç belli ama söyleyeyim daha çok zaman israfına gerek yok. Aradan seneler de geçse eninde sonunda kafandaki amaç için çalışmaya başlayacaksın.
Ekleme yapayım nihayetinde süreci bozmaktan sıkılıp ilerlemeye karar vereceksin zannımca. Esas mesele yüksek günlere ulaştığın zaman geri mi döneceksin yoksa ebediyen bırakmaya kararlı mısın?
Ben ebediyen bırakmak istiyorum sonsuza dek bu illetten kurtulmak istiyorum ve şuan hayatımın ne kadar önemli olduğuna karar verdim buna göre hareket edeceğim yarın yazdıkların hakkında bolca düşüneceğim.Cok iyisiniz

Dot

Merkür Yolcusu
Ben ebediyen bırakmak istiyorum sonsuza dek bu illetten kurtulmak istiyorum ve şuan hayatımın ne kadar önemli olduğuna karar verdim buna göre hareket edeceğim yarın yazdıkların hakkında bolca düşüneceğim.Cok iyisiniz
Bu forumdaki her insanın görüşlerini dinlersen, bu konu hakkında bazı kitapları okursan kafanda bazı şeyler şekillenmeye başlar. Aylar önce bu konular hakkında hiçbir fikrim yoktu. Buradaki insanlardan çok şey öğrendim. Keza Allen Carr gibi bu konu hakkında yazıları olan insanlardan da. Umarım faydalı olmuştur.

Luxx

Merkür Yolcusu
Neden (ilk PMO) başladığını bulmaya çalış.Neden süreçleri bozduğunu da...Bunların üzerine git

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6