Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nitrik Oksit (NO) ve Etkileri

MrZssZ

Yeni Üye
Selamun aleykum arkadaslar. NO yani Nitrik Oksit, azot ile oksijen atomlarinin birlesmesi sonucu olusan ve canlilarin hayatina onemli olcude katki saglayan bir gazdir.
Bu gazin en onemli ozelligi, damar genisletici (vazodilatasyon) etkiye sahip olmasidir. genisleyen damar, kanin vucutta daha rahat ve etkili sekilde dolasmasini saglatarak tansiyonu uygun seviyeye ulastirir. bu sayede kalp krizi riskini azaltmaktadir.
tansiyon hastalarinin yani sira sporcular da NO bilesimine ihtiyac duyar cunku damarlari genisleten bu molekul, hucrelere daha cok kan doldurup kisinin dayanikliligini arttiriyor. Ayrica yine bu ozelliginden dolayi penise daha cok kan goturerek sertlesmeyi arttiriyor.
Bu molekulu vucudumuzun saglikli sekilde uretmesi icin, nitrat iceren besinleri dengeli sekilde tuketmeliyiz.
iste onemli besinler:

78Uz1u.jpg

+++YUKSEK+++

Roka
İspanak
Marul
Turp
Pancar/Pancar kökü
Çin Lahanası

+++ORTA+++

Turp
Lahana
Yeşil Bezelye
Pırasa
Yesil Soğan
Salatalik
Havuc
Patates
Sarimsak
Tatli Biber
Yesil Biber

+++DUSUK+++

Sogan
Domates

+++

Ayrıca Nar da onemli miktarda Nitrat iceriyor.
Hepinize saglikli gunler dilerim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Eff

Yoda
Otlar bana tatsız tuzsuz geliyor. Yine de yemeye çalışıyorum.

admin

Admin
Topluluk Yöneticisi
Turkiye meyve sebve açısından şanslı bir ülke.Orta seviyedeki ürünleri bolca tüketiyoruz ama böyle bir etkisinin olduğunu daha önce duymamıştım.

demirtawa

Yeni Fapstronot
Zaten genel Türk mutfağında ya da akşamları meyve sebze atıştırırken havuç salatalık turp patates tüketmekteyiz.

Roverandom

Yeni Fapstronot
Yakında salata tarifleri de paylaşmaya başlarız :D Şaka bir yana, doğal, iyi temizlenmiş çeşiti bol bir salata çoğu öğünden daha lezzetli geliyor bana.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6