Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofap’in Sağladığı Güç Ve Patlayıcılık

The King

Deneyimli Üye
Katılım
7 Eki 2020
Mesajlar
303
Tepki puanı
777
Puanları
160
2 sene kadar önce düzenli spor salonuna gidiyordum. Tabii o dönemlerde düzenli PMO da yapmaktaydım. Spor salonunda her şeye dikkat etsem dahi 3-4 antrenman kadar sonra bitik bir evre başlıyordu. Hatta kimi zaman 1-2 antrenman sonrasında bile bu oluyordu. Sebebi hiçbir zaman benim için PMO değildi. Beslenmede, uykuda ve naturel seviyede bunların normal olduğuna dair inancım yüzünden 1-2 antrenman iyi olsa 3’ü verimsizdi.

Bu sene yeniden döndüm. Uzun nofap süreçleri yapamıyorum. Daha doğrusu uzun süreçlerin bozulması beni bu duruma sevk etti. Yeteri kadar inançla bu konuda çabalamadığım için 15-20’de gelen dayanılmaz isteğe karşı koymaktan kaçınıyorum. Yani süreçler son 1-2 aydır 15-20 gün sürüyor. Süreçte 10.günden sonra gerçekten farkına vardığım bir güç/patlayıcılık geliyor. Formum daha canlı ve kaslarım daha bir belirginleşiyor aynada bakarken. Ama 15.günün sonunda eğer boşalma gerçekleşirse, 1-2 antrenman gene iyi gidiyor ama 3.de kesinlikle o çöküşü hissediyorum. Salondayken ben ne yapıyorum hissi, güçsüzlük, ağırlıklarda bir iki kilo düşüş... Geriye kalan tüm faktörler (beslenme, uyku) aynı kalsa bile PM başlı başına antrenman verimini zedeliyor.
 
N

neurosoft

Misafir
Geriye kalan tüm faktörler (beslenme, uyku) aynı kalsa bile PM başlı başına antrenman verimini zedeliyor.
Zamanında beynin sistemlerine zarar verdiğimden olsa gerek ki şimdi bazı zamanlar pc oyunlarını bile oynamak istemiyordum mesela... Bir şeylere karşı zihinsel yönüm hassaslaşıyor. Sürekli ben ne yapıyorum? Neden bunu yapıyorum? gibi sorularla anksiyete yaratıyordum kendime... Çok şükür ki beyni pmodan uzak tutmak kendini zorlamayı, yeni şeylerle uğraşmayı kolaylaştırırken var olan alışkanlıklarda da ciddi performans artışı sağlıyor. Artık zihinsel tarafımın bana söylediği şeyler çok ta umrumda değil...
 

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Katılım
15 May 2021
Mesajlar
836
Tepki puanı
1,928
Puanları
160
Uzun vadeli uğraşlardan zevk almayı öğrenmek için kesinlikle etkisi çok fazla. Sigarayı ve alkolü bırakmak da aynı şekilde büyük bir farkındalık oluşturuyor. Böyle düzelmelerin en başında bunu fark ettim.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst