Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Özgürlük İçin

JW15+1

Yeni Fapstronot
Selamlar,
Yüksek seviyede dopamine alışan beynimin en ufak işlerde bile harekete geçememesi üzerine, bu duruma bi son vermek gerektiğni düşündüm ve kendim için en uygun modun monk mode olduğna karar verdim. Bir süredir bu moda hazırlanıyorum yani modun içindeki şeyleri yavaş yavaş azalttım. Tam monk mode girmek istemedim çünkü sürece bir anlık hırsla baslayıp aradan bi kaç gün sonra patlayıp özgüvenimi kaybetmek istemedim. Bu mode da yaşayacaklarımı sizlerlede paylaşıp, hem kendi eksiklerimi görmek hemde sizlere faydam olması umuduyla yazacağım.

Liseden yeni mezun oldum ve geçen yılı istediğim şekilde götüremedim ama bu yıl, sadece kişisel gelişimime ve derslerime odaklanarak, geçen yıl verdiğim açığı kapatabileceğme inanıyorum. Zor olacak, sabır gerektirecek ama bunu özgürlük (zihnimdeki) için yapmalıyım.

Neverfapdeki en büyük amacım nefis (öz kontrol) hakimiyetini kazanmak.
Mutluluğun ancak öz kontrolle kazanabileceğni düşünüyorum.
Beynimin alfa dalgalarından kurtulup, olması gerektiği gibi beta dalgasında kalmasını, hayatıma zombi (alfa dalgasındaki bir beyin her şeyin etkisi altına girer) gibi devam etmek istemiyorum. Pmo aşırı dopamin salgılattığı için beyin o gün alacağnı aldığnı düşünüp az dopamin salgılatan şeylerde harekete geçmiyor ve asıl amacımıza ulaşmamızı sağlayacak görevlerimizi yapmamaya başlıyoruz. Sonucunda ise hayatımızın yolunda gitmemesi, sosyal çevreyle sorunlar vs. tüm bunların sonucu olaraksa depresyona giriyoruz, hayat kalitemiz düşüyor. Bu bağımlılıkların, zevklerin bir sınırının olamaması; bunu da denemeliyim, şunun da tadına bakmalıyım, bu kara günde de içmiyceksem ne zaman içcem vs. derken ömür bitiyor dostlar ve bu durum benim fazlasıyla canımı sıkıyor. Ben onlarca boş şeyin peşinden zevk için koşacağıma, artık bir tek amacın peşinden zevkle koşmak istiyorum.

_ okuyan dostlarıma not_
İlerde bir gün bu filmin sonuna geldiğmizde keşke bir kerede cesur olup amacımın peşinden gitseydim demektense, kendimizi tutup bizlere verilen şansı bir kere bile olsa deneyip değelendirmek istemez miydiniz?
Son olarak mükemmelliyetçi olmak yok, zaten mükemmel olsak kendimizde bi şeyleri değiştirmek istemezdik, sonuçta insanız illaki elde olmayan sebeplarden bazen planımızda eksiklerimiz olabilir.("Elde olmayan", eğer bile isteye eksik bıraktıysak zaten vicdanımız bizi rahat bırakmaz.)
Saat 12' yi geçtikten sonra monk mode' a tam olarak giriyorum, 1 Kasım bir dönüm noktası olur umarım.

JW15+1

Yeni Fapstronot
Selamlar,
Bugün saat 5 te kalktım ama 5 ten 7 ye kadar ki kısmı istediğim verimde geçiremedim ama bi önemi yok şi.dilik önemli olan 5 te kalkmayı şürdürebilmek bir süre. Tam 7 saat ders çalıştım. Gayet zihnim açıktı. Evde ders çalıştığım için bazen mast. aklıma gelsede ciddi bir kriz olmadı. Öğlen saat 1 gibi hafif bir yağmur eşliğinde yürüyüş yaptım. Akşam denemeye girdim ve ilk kez matematiği ve feni bitirdikten sonra türkçeye geçtiğimde odağımı ve dikkatimi kaybetmeden gidebildim. (Genelde mat ve fenden sonra sınavdan koparım.) Sınav pek istediğim kadar iyi gelmedi ama sınavdan sonra eve gelir gelmez ,saat 7.30 dan sonra bir şey yiyip içmek (su hariç) yasak olduğu için, biraz dinlendim ve sınavdaki tüm eksiklerimi ve hatalarımı çıkardım. PBKY kitabını not çıkararak okudum, sosyal medyayı ve televizyonu bırakmıştım zaten bir süredir. Yarın tüm bunların yanında, daha ciddi spor yapıp, blog yazılarını okuyup notlar almayı istiyorum.

JW15+1

Yeni Fapstronot
Selamlar,
Bugün istediğim saatlerde kalktim ve kalktıktan sonraki 2 saat gayet güzel ders çalıştım. Kahvaltı yaparken sabah haberlerinde iklim krizi tartışılıyordu, programda o kadar harikaydı ki Prof. un konuşması falan, ayırmam gereken zamandan biraz daha fazla vakit ayırdım. Sporu yapmadım, dersten çaldığım vakti kapatmak için spora ayırdığım vakitten aldım.
Blog yazılarını okudum.
Şeker zaten yok. Dizi, sosyal medya hiç aklıma bile gelmedi ancak şunun farkına vardım, mast isteği öğlen daha bi fazla geliyor, özellikle bugün aniden gelen mast. isteği yüzünden 2 saatim kişisel gelişim videoları ve psikolog konuşması dinleyerek geçti, bu da iyi bişey ama not almadan dinlediğimde boşa gitmiş gibi hissediyorum (15 gün kadar monk moda hazırlıkta not alarak gittiğimden dolayı).
Spor ve kitap okumayı yapamamanın bi pişmanlığı var onun dışında şimdilik fena değil gibi.

JW15+1

Yeni Fapstronot
Selamlar,
Açıkçası süreçteki en iyi günlerimden biriydi diye bilirim, sabah gene tam saatinde kalktım, öğlene kadar 2 saat çalışabildim - bi tadilat işi vardı evde- asla moralimi bozmadan iş biter bitmez yotubedan not çıkararak kişisel gelişim videoları izledim ( bu not çıkarma işi mükemmel ötesi, hem odağınızı arttırıyor hem de eski notlarınızdaki ortak konuları daha hızlı görüyorsunuz. Yani verim 10 kat artıyor.) Nerdeyse hiç mola vermeden soru çözdüm ve açığı kapattım.
Bu arada, dün öğlen mast. isteği geliyo demiştim bugün geldiği saatleri bildiğim için öncesinde soğuk duş aldım ve hiç hissetmedim istek falan, herhalde bundan olsa gerek bu kadar çalışmam.
Kardeşimin yazılıları için biraz konu anlattım ardından sporumu yaptım, PBKY kitabından notlar çıkarmaya devam. Şeker isteğide zerre gelmedi.
Kısaca bugün baya verimliydi. Sürece davam...

JW15+1

Yeni Fapstronot
Selamlar,
Biraz yorucu bir gündü nedeni planımda yapmam gereken çok fazla şey vardı ve ben ertelemek istemiyordum ama gün sonu hedeflerinizin büyük kısmı tamamlamış şekilde uykuya dalmak kadar hoş ve tamamlanmışlık hissi veren başka bir şey yok gibi günün her anında planlarına koştuğun için kriz arada bir geliyor, bazen sert geliyor ama iyi yanı önceden deftere notlar aldığın için ve her gün blog yazılarını okuyup videolar izlediğin için kriz anında yapman gerekenler anında zihnine geliyor (eskiden olsa blog yazısını olumaya giriyorum, bi anda kendimi haremde buluyordum).
Bugün 6 saat kadar ders çalıştım, hedefimin altında kaldım ama yinede zamanımı araya verdiğmi düşünmüyorum, vicdanım o konuda ziyadesiyle rahat.
Blogdan ve PBKY kitabından güzel notlar çıkardım, kişisel gelişim videoları, spor, yürüyüş ( diğer günlere nazaran az yürüdüm bugün, vücutta biraz yorgunluk vardı fazla kasmak istemedim), şeker ve sosyal medya bunların krizleri bile gelmiyor.
Geçen arkadaşım, "TDK' nin dergisi var" demişti, bugün o aklıma geldi bir kaç yazı da son sayısından okudum, böyle yavaş yavaş olacak gibi...

JW15+1

Yeni Fapstronot
Selamlar,
Dün mâlesef yazamadım, sebep; dün gece evde bazı tatsız olaylar oldu ama sürecimi bozacak herhangi bir şey yapmadım hatta planımın çoğunu tamamladım.
Sabah uyandığım da ise zannediyorum dün geceden sebep, aşırı derecede güçlü bi kriz geldi, hatta hakimiyeti bi an kaybedeceğmi düşündüren bi his oluştu içimde (dostlar bir şey fark ettim mesele tamamen beynimizin bize oynadığı oyunlardan ibaret, tek amacı var: sana düşündüklerini, bunu başaramayacağnı ya da henüz başlardaysan başka bi süreçte başaracağnı söyleyerek sizi kandırmaya çalışıyor - ve kendi adıma ne kadar fazla yemişim bu oyunları- ama bu sefer maymun gözünü açtı) o an dedim ki fazla takıntı yapıyorum ne başaramaması, ne kaybetmesi, bu iş olacak, şimdi kuruntu yapıp da sürecimi bozamam, en az 90 günlük süreç bitmeli ("en zorlandığmız işimiz, en ivedilikle bitirdiğmiz işimiz olmalı" - ben de eksiklerimi erteleme sürem arttıkça yapmama, erteleme sürem artıyor, bi yerden sonrada çığ gibi büyümüş halde yakalıyor") dedim ve direk soğuk duşa girdim, sonrasında kriz falan kalmadı zaten. Mode da uygulamam gereken ne varsa uygulamaya devam, planımında büyük kısmı bitti, sadece bir hedefimi yakalayamayacağım gibi ona da üzülmem, sonuç olarak istediğim verimi aldım. Bugün şunu kendime hatırlatmam gerek:
" 90 günü tamamladıktan sonra tekrar aynı bataklığa düşüp düşmeyeceğni düşünmektense, bu tamamlama fırsatını değerlendirememenin üzüntüsünü bir ömür çekceksin belkide, acaba bıraksaydım ne olurdu diyip durcaksın kendi kendine. Onun yerine sen dene olmazsa gene olmamış olsun" bırakmaya niyetim yok...

JW15+1

Yeni Fapstronot
Selamlar,
Bugün ders çalışma planımda yoktu ama 2 saat yinede çalıştım. Öğlen dışarı çıkıp biraz yürüdüm, arkadaş aradı biraz onlarla görüştüm, 3 saat onlarla geçti ( şimdi biride neverfap e başladı).
Saat 6 da eve geldim, günlük planımdaki eksikleri kapattım (spor, dergi, kişisel gelişim videoları...).
Geceye doğru gene bi kriz geldi, direk soğuk duşa ... Zaten soğuk duştan sonra kriz falan kalmıyor.
Genel olarak süreç güzel ilerliyor, baya bi not çıkardım, sporumu düzene oturttum, derslerden daha yüksek verim almaya başladım. Özellikle bu ders ve dikkat olarak baya zihnimdeki açılımı fark edebiliyorum.
Yarın ve sonraki iki gün kritik ama atlatacağım.
Sürece devam...

Son düzenleme:

JW15+1

Yeni Fapstronot
Selamlar,
Dostlar, mâlesef süreci bozdum. Gayet güzel gidiyodum aslında...
Lafı uzatmayim nasıl olduğunu anlatayim, arkadaş aradı morali bozuktu gelmen lazım falam dedi. Neyse, eski kız arkadaşı aklına gelmiş. Bi yandan sigara sarıyor bir yandan anlatıyor bir yandan Zeki Müren çalıyor... Baya bi konuştuk, boş bir şeyi dert ettiğni anlatmaya çalışıyorum ama o kaptırmış bi kere, neyse bunu kafası güzel bi halde eve bıraktım ben ama hiç bir şekilde mode u bozacak(o ortama rağmen) bir şey yapmadım. Eve geldim moral motivasyon çökmüş zaten, evde yaşananlara girmek istemiyorum zaten... En son saat gece 12, uyumaya çalışıyorum ama uyuyamıyorum bi yandan da kriz tuttu. Sabah olsa soğuk duşa falan dalcam direk ama soğuk duşa da giremem gece gece, evdekilerden dolayı. Yaklaşık 1 saat mücadele ettim ama en son dayanamadım, p' izlemeden mast yaptım. Gene başa dönmenin üzüntüsü ve pişmanlığı var, her şeyi hesap ettiğmi düşünüyordum...
Mode un diğer kurallarına hâla uyuyorum ama bu relaps olmasaydı daha iyi olurdu.
Bakalım ilerki günler ne gösterecek.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6