Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

PMO'yu bırakmak fiziksel gücü arttırır mı?

promanskins

Mars Yolcusu
Şu videoda Özgür hoca diyor ki ''Salonumdan bir öğrencimle olan diyaloğumu sizlerle paylaşayım, bir öğrencim bana çok fazla güçsüz olduğunu, antrenmana gelmek istemediğini ve kramplarında girdiğini söyledi. İlk olarak aklıma yeterli vitamin mineral almadığı geldi, sorduğumda ise ekstra herhangi bir vitamin takviyesi almadığını söyledi, daha sonra birkaç gün geçtikten sonra usulca mastürbasyon olayını sordum ve düşündüğüm gibi bir cevap aldım. Bir deneme yapalım dedik ve 1 ay boyunca herhangi bir mastürbasyon ve cinsel ilişki yaşamayacağını ve beslenmesinede dikkat etmesi gerektiğini söyledim. Önceden 30 kilo bench press yapan adam, 1 ay sonra tam 2 katı bench press yapacak konuma geldi. Bunun üzerine bir ay sonrada multivitamin takviyesi yaptık, bir ayda öyle geçti, üçüncü ayın başında 70-80 kilo bench press yapabilecek konuma geldi öğrencim.''

Gerçekten PMO dan uzaklaştıktan sonra böyle bir fiziksel güç artışı yaşanıyor mu? Yani PMO yaparken spor yapıpta, PMO yu bıraktıktan sonra yaptığı sporda gerçekten bir fark gören var mı? Bende spor yapıyorum, şınav sayılarımın zor artması gibi bir durumum var.

promanskins

Mars Yolcusu
Aynı etkiler bende de olur umarım, çok ihtiyacım var cidden. Tekrar sayıları acayip yavaş artıyor, tabi 114 kilo olmamında etkisi var. 70 kilo adam benden daha fazla ve çok şınav yapıyor. Kardiyoları arttırmak lazım galiba...

Targetlock

Deneyimli Üye
Aynı etkiler bende de olur umarım, çok ihtiyacım var cidden. Tekrar sayıları acayip yavaş artıyor, tabi 114 kilo olmamında etkisi var. 70 kilo adam benden daha fazla ve çok şınav yapıyor. Kardiyoları arttırmak lazım galiba...

Şınavın kilo ile alakası yok. Şöyle yok. Eğer kaslarının vücuduna dengesi optimum düzeydeyse yani sen 114 kg ama yüzde 10 yağ oranındaysan şınav çekersin. Giderek de artırırsın. Kasın vücuda optimum dağılmıştır yani. Şınav sana zulüm gelmez. Bu 50 kg 70 kg için de geçerlidir.

None

Emekli Moderatör
Spora gittiğim son zamanlarda aşırı derecede relaps olmaya başlayınca ağırlıklarım git gide üşmeye başlamıştı hatta spora gitmeme rağmen yağ oranım bile arttı.Bu konuyu paylaştığın çok iyi olmuş,masturbasyonun zararı yok faydası var diyen arkadaşlar için masturbasyonun zararlarına değinen bu tür konular tek bir konu başlığı altında toplanabilir.Video için teşekkürler

promanskins

Mars Yolcusu
Şınavın kilo ile alakası yok. Şöyle yok. Eğer kaslarının vücuduna dengesi optimum düzeydeyse yani sen 114 kg ama yüzde 10 yağ oranındaysan şınav çekersin. Giderek de artırırsın. Kasın vücuda optimum dağılmıştır yani. Şınav sana zulüm gelmez. Bu 50 kg 70 kg için de geçerlidir.
Bence var ya, zayıf insanlar spor yapmamış olsa bile çok şınav çekebiliyorlar tek seferde yani. 70 kilo skinny fat arkadaşım 36 şınav çekiyor 1 dakikada. Dediğiniz gibi 10 yağ oranında olsam, kilomun çoğunu kas oluştursa haklısınız da, bende kastan çok yağ var şimdilik :d

None

Emekli Moderatör
Bence var ya, zayıf insanlar spor yapmamış olsa bile çok şınav çekebiliyorlar tek seferde yani. 70 kilo skinny fat arkadaşım 36 şınav çekiyor 1 dakikada. Dediğiniz gibi 10 yağ oranında olsam, kilomun çoğunu kas oluştursa haklısınız da, bende kastan çok yağ var şimdilik :d
Önemli olan ne kadar şınav çektiğin değil kaslarını doğru formda ne kadar zorlayabildiğin ondan şınav sayısına takılmayın

None

Emekli Moderatör

Mental Boom

Yeni Fapstronot
Şu videoda Özgür hoca diyor ki ''Salonumdan bir öğrencimle olan diyaloğumu sizlerle paylaşayım, bir öğrencim bana çok fazla güçsüz olduğunu, antrenmana gelmek istemediğini ve kramplarında girdiğini söyledi. İlk olarak aklıma yeterli vitamin mineral almadığı geldi, sorduğumda ise ekstra herhangi bir vitamin takviyesi almadığını söyledi, daha sonra birkaç gün geçtikten sonra usulca mastürbasyon olayını sordum ve düşündüğüm gibi bir cevap aldım. Bir deneme yapalım dedik ve 1 ay boyunca herhangi bir mastürbasyon ve cinsel ilişki yaşamayacağını ve beslenmesinede dikkat etmesi gerektiğini söyledim. Önceden 30 kilo bench press yapan adam, 1 ay sonra tam 2 katı bench press yapacak konuma geldi. Bunun üzerine bir ay sonrada multivitamin takviyesi yaptık, bir ayda öyle geçti, üçüncü ayın başında 70-80 kilo bench press yapabilecek konuma geldi öğrencim.''

Gerçekten PMO dan uzaklaştıktan sonra böyle bir fiziksel güç artışı yaşanıyor mu? Yani PMO yaparken spor yapıpta, PMO yu bıraktıktan sonra yaptığı sporda gerçekten bir fark gören var mı? Bende spor yapıyorum, şınav sayılarımın zor artması gibi bir durumum var.

Bu adam deadlifte de zararlı diyordu

promanskins

Mars Yolcusu
Deadlifti yanlış yaparsan yararı yerine zaten zararını görürsün. Deadlifti çok dikkatli ve doğru pozisyonda yapmalısın ki yararını göresin. Eğer adamın dedikleri doğruysa yani PMO bırakmayla bu kadar güç artışı yaşanıyorsa efsane birşey. Doğal doping gibi...

masculin

Yeni Üye
üst üste asıldığınız günlerde özellikle, performans ve kilo açısından zorlayıcı durumalara sokuyor 8*5 hacim programı yapıyorum 70-80 kg beach kaldırabilecekken o gün öncesinde asılırsanız 60 kiloya düştüğümü kendim gözlemledim.

promanskins

Mars Yolcusu
Neverfapte 8.günde sürecimi bozdum, ama 8 günde bile ufak bir enerji artışı yaşadım sanki. Belkide psikolojiktir .p

promanskins

Mars Yolcusu
Uzun bir zamandan sonra neverfapte uzun bir yol katettim ve 22.güne kadar geldim. Spor yaparken enerjim PMO yaptığım zamana göre daha yerinde, gün geçtikçe artar umarım.

Walter Bishop

Jüpiter Yolcusu

yaklaşık 2 gün önce relapse yaşadım ve bugün spor yaptığımda güçsüz olduğumu ve enerjimin olmadığını hissettim.

Benim takılmam lazım mecbur, msü mülakatlarına hazırlanıyorum. 5 ayda 30 şınavı her türlü geçerim ya.
Dostum, öncelikle msü’ye hazırlanıyorsan sana kolay gelsin. Gerçekten sağlam çalışman gerekir. Her hareketi nizami çalış. Çoğu insan barfiks ve mekikte kaybediyor.Çünkü nizami olmayan hareketleri saymıyorlar .Koşuya gelirsek; ayda 20-23 gün falan koşu antrenmanı yapman gerekir . YouTube’da Fatih Ökten diye bir adam var. Eski komando. Spor videoları çekiyor ve msü için çalışma programı var. Tabii ben mülakatlardan sonra onun programını bulmuştum. Ama kendi çabalarımla 400m koşuyu 1:30’dan 1:08’e çekmeyi başardım.

Bu arada önceden doktora gitmeni tavsiye ederim. Elenenlerin çoğu sağlıktan eleniyor. Elenme nedenleri skolyoz, ayakta düz tabanlık, göz bozukluğu, kan değerlerinde sorun, vücutta büyük yara izleri, dövme vb. şeylerden eleniyorlar.

Eğer 1 derece bile skolyozun varsa elerler. Normalde 0-9 derece arası sadece eğiklik olarak geçiyor ve 10 ve üstü skolyoz olarak kabul ediliyor. Ama msü 0 derece istiyor. Ben bu yüzden elenmiştim. O yüzden sağlığına şimdiden dikkat et. Spor ve sözlü mülakat sağlıktan daha kolay.

promanskins

Mars Yolcusu
Dostum, öncelikle msü’ye hazırlanıyorsan sana kolay gelsin. Gerçekten sağlam çalışman gerekir. Her hareketi nizami çalış. Çoğu insan barfiks ve mekikte kaybediyor.Çünkü nizami olmayan hareketleri saymıyorlar .Koşuya gelirsek; ayda 20-23 gün falan koşu antrenmanı yapman gerekir . YouTube’da Fatih Ökten diye bir adam var. Eski komando. Spor videoları çekiyor ve msü için çalışma programı var. Tabii ben mülakatlardan sonra onun programını bulmuştum. Ama kendi çabalarımla 400m koşuyu 1:30’dan 1:08’e çekmeyi başardım.

Bu arada önceden doktora gitmeni tavsiye ederim. Elenenlerin çoğu sağlıktan eleniyor. Elenme nedenleri skolyoz, ayakta düz tabanlık, göz bozukluğu, kan değerlerinde sorun, vücutta büyük yara izleri, dövme vb. şeylerden eleniyorlar.

Eğer 1 derece bile skolyozun varsa elerler. Normalde 0-9 derece arası sadece eğiklik olarak geçiyor ve 10 ve üstü skolyoz olarak kabul ediliyor. Ama msü 0 derece istiyor. Ben bu yüzden elenmiştim. O yüzden sağlığına şimdiden dikkat et. Spor ve sözlü mülakat sağlıktan daha kolay.
Benimde tek endişem sağlık, sağlıktan elenmezsem kesinlikle elenmeyeceğimi düşünüyorum. Ya bende önceden bir sağlık testine gireyim dedimde onun içinde check up yaptırmak lazım, onada maalesef şimdilik para yok, artık haziran ayında öğrenicez olup olmayacağını başka çarem yok.

Sıkı çalışıyorum tabii hocam, şimdilik şınava yoğunlaştım, yakın zamanda mekiğe de geçiş yapacağım. Barfiks nihayet kaldırıldı yerine şınav getirildi, zaten zor baya barfiks çoğu kişi 1-2 tane çekiyor. Koşuyuda kardiyo niyetine yapıyorum ama hiç süre tutmadım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6