Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Psikoloğa Gitmeli Miyim?

B

Brock

Misafir
Sayısal ağırlıkta çalışman Türkçeyi yanlış kullanmana bahane olamaz.Başlarda ben de sinir oluyordum beni düzelten tiplere.Ancak farkına vardım ki bir insanın cahillik seviyesi kullandığı Türkçeyle doğru orantılı,cahilsin diye demiyorum yanlış anlama ama çok yanlış yapman birçok insanda önyargıya sebep olacaktır.
Cahillik seviyesiyle klavyede i ye basmaya üşenmek arasında bağ kurmak bi önyargı bence . Bende uyuz oluyordum hala da oluyorum beni uyaran kişilere ; ama birde farklı bir senaryo düşün ; adam senin hatanı gördüğü halde(senin gelişmen umrunda olmayarak) sana "çok güzel yazmışsın muhteşem" diye yalan söylüyor. Yani aslında ne kadar kendimi o adamın uyuz olduğuna şartlamış olsamda : esasında adam bana iyilik yapıyor. Hatama rağmen "sen muhteşemsin" diyen kişide kötülük yapıyor.

uçurtma avcısı

Ay Yolcusu
Sayısal ağırlıkta çalışman Türkçeyi yanlış kullanmana bahane olamaz.Başlarda ben de sinir oluyordum beni düzelten tiplere.Ancak farkına vardım ki bir insanın cahillik seviyesi kullandığı Türkçeyle doğru orantılı,cahilsin diye demiyorum yanlış anlama ama çok yanlış yapman birçok insanda önyargıya sebep olacaktır.
bahane olamaz biliyorum ama ilgimi çekmediği içinde olabilir çoğu insan sayısal çalışırken sıkılıyo ve uykusu geliyo benimse dil bilgisi çalışırken aynı olay başıma geliyo. kendimi cahil biri olarak görmüyorum aksine çok araştırmacı ve meraklı bi kişiliğim var ama her şeyden azar azar oda. peki sana bi soru soruyum yazı dilinde noktalama işaretlerini öğrensem yeter mi ? yoksa illa dil bilgisinide öğrenmem mi lazım ? fiil zarf gibi bunlar bi işe yaramıyo heralde yazı dilinde.

Kronzordo

Venüs Yolcusu
bahane olamaz biliyorum ama ilgimi çekmediği içinde olabilir çoğu insan sayısal çalışırken sıkılıyo ve uykusu geliyo benimse dil bilgisi çalışırken aynı olay başıma geliyo. kendimi cahil biri olarak görmüyorum aksine çok araştırmacı ve meraklı bi kişiliğim var ama her şeyden azar azar oda. peki sana bi soru soruyum yazı dilinde noktalama işaretlerini öğrensem yeter mi ? yoksa illa dil bilgisinide öğrenmem mi lazım ? fiil zarf gibi bunlar bi işe yaramıyo heralde yazı dilinde.
Hocam dil bilgisi olarak düşünme.En basitinden “yaramıyo” yerine “yaramıyor” demen lazım bunlar çok temel yazım kuralları.Onun dışında -de -da yazımını da öğrenmen senin için iyi olur.Yazım kurallarına uyman şöyle önemli:Şimdi WhatsApp’dan biriyle iş gibi önemli şeyleri konuşurken yazım tarzın karşı taraf hakkında iyi veya kötü dönütler oluşturur,herkes için oluşturmaz ama çoğu kişi için oluşturur.Bunun için dil bilgisi yerine temel kuralları öğrenmen lazım.Noktalama işaretlerine pek takılmaya gerek yok olmasa da olur.Kullanacaksan da doğru yerde kullan.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6