Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Rahatlatıcı Hobi Konusu

• Konuyu başlatan Brock
  • Başlangıç tarihi
B

Brock

Misafir
Neverfaptan doğan boşluğu veya başka bi tabirle bolluğu yararlı birşeye dönüştürmek lazım kişisel gelişim yani.Kişisel gelişim için kurs okul kitap video vs kaynak bulmak ne kadar önemliyse rahatlatıcı hobinin de o kadar önemli olduğunu farkettim. Dengeli çalışmak için. Ben bu konuda sorun yaşıyorum. Bu konuda benim yaptığım yararlı şeyler

1-duygu düşünce ve günü yazmak düzenli
2-konuşmak derdimi açmak bazen
3-okumak sesli ve hafızaya yönelik

Yapmayı düşündüklerim :
1-vücut geliştirme - yüzme gibi bir spor
2-enstruman
3-bir günü tamamen ıssız biryerde boş hiçbirşey yapmadan geçirmek

Sizinde bu konuda neler yaptığınızı ve gelecek için tasarılarınızı öğrenebilirim. Alalım sıradan

JW15+1

ICJ
Hafta da 5 gün spora gidiyorum, gün de 1 saat tüm stresimi alıyor. Onun dışında doğa yürüyüşleri her hafta zaman buldukça, aslında imkan olsa hocam ben de sizin gibi böyle orman, sahil, nehir kıyısı, şehirden uzak bağ bahçe bulsam; bi çadır, hamak, köz de çay süper gider ama şimdilik imkanlar yürüyüşe yetiyor.
Eskiden zamanımı edebiyata-tarihe ayırırdım ama uzun bi zamandır onlarıda boşladık. O şekil de hocam, belki yaptığım hobinin mesleğime de faydası olsun diyip işinizle bağlantılı hobiler edinebilirsiniz.

B

Brock

Misafir
Spor yapmak beni çok rahatlatır. Onun dışında da hoşlandığım aktiviteler var ancak şu an tamamen düzenli yaptığım şey spor. (Vücut geliştirme.)
Saolun hocam benim ne zaman müsait olcağım pek belli olmuyor spor salonlarıda aylık üyelik olduğu için belli bir rutin gerektiriyor. İnternet cafe gibi girip günlük ücret ödenen yerlerde bana biraz uzak kalıyor. Yani bahaneler bunlar şimdilik gitmemek için ama bahaneleri aşıp bir adım atıcam inşallah gidip sorcam etrafımdaki salonlara günlük üyeliği müsait bi zamanda :)

B

Brock

Misafir
Hafta da 5 gün spora gidiyorum, gün de 1 saat tüm stresimi alıyor. Onun dışında doğa yürüyüşleri her hafta zaman buldukça, aslında imkan olsa hocam ben de sizin gibi böyle orman, sahil, nehir kıyısı, şehirden uzak bağ bahçe bulsam; bi çadır, hamak, köz de çay süper gider ama şimdilik imkanlar yürüyüşe yetiyor.
Eskiden zamanımı edebiyata-tarihe ayırırdım ama uzun bi zamandır onlarıda boşladık. O şekil de hocam, belki yaptığım hobinin mesleğime de faydası olsun diyip işinizle bağlantılı hobiler edinebilirsiniz.
Tarihe bende ilgi duyuyorum hatta armutta geçen özel ders ilanı bile açtım :) yürüyüşü uzun zamandır boşladım işe giderken vs yürüyom bahanesiyle ama kafa boş spor amaçlı yürümek apayrı birşey. Saolun cevap için

izleyici1

Yoda
3 günde bir uzun yürüyüşler yaparım 3-6 saat kadar
bilgisayarda age of empires 2 oynamayı severim ama aşırıya kaçınca oyun bağımlılığıda beni biraz rahatsız ediyor
onun haricinde youtubede yararlı videolar izlerim siyasi dini tarihi ekonomi teknoloji gibi

G

gordon

Misafir
3 günde bir uzun yürüyüşler yaparım 3-6 saat kadar
Ben de yürüyüş yapmayı severim ama 5 kilometreyi 30-45 dakika arasında aldığını varsayarsam 25-30 km arası yürüyüş yaptığını çıkartırım, helal olsun bisikletle bile yoruyor. Onun yerine günde 1-2 saat yürüsen daha iyi olur.

izleyici1

Yoda
Ben de yürüyüş yapmayı severim ama 5 kilometreyi 30-45 dakika arasında aldığını varsayarsam 25-30 km arası yürüyüş yaptığını çıkartırım, helal olsun bisikletle bile yoruyor. Onun yerine günde 1-2 saat yürüsen daha iyi olur.
saatte 4km yürüyorum
her saatte 15 dk dinleniyorum
yani 6 saatte 24km yapıyorum
bir çok defada bunu hesap ettim
eğer eğer abartırsan çok yorarsan bir hafta ağrı olabilir
36km rekor denemeside yapmıştım 12 saat sürmüştü
ama tabi 1 hafta ayaklarım ağırdı
tabi ortalamaya vurunca günlük 2 saate geliyor
sonrasında eve gelince soğuk duş alırım

izleyici1

Yoda
ama tabi vücudun alışırsa ayak ağrısı olmuyor
ayakta durmaya alışmamış ve kilolu biri 2 saat bile yürüse yorulur
birde tavsiyem sandalet veya yumuşak ayakkabı giyilmesi
ve güneşten korunmak gerekiyor
birde terlememelisin
mutlaka her saat başı 15 dakika oturman gerekiyor
yürürken bazen dini siyasi bir kanal açıp dinlemekte güzel oluyor
kesinlikle müzik dinlenmemeli
psikolojik olarak sorun olur

SDG

Yoda
Neverfaptan doğan boşluğu veya başka bi tabirle bolluğu yararlı birşeye dönüştürmek lazım kişisel gelişim yani.Kişisel gelişim için kurs okul kitap video vs kaynak bulmak ne kadar önemliyse rahatlatıcı hobinin de o kadar önemli olduğunu farkettim. Dengeli çalışmak için. Ben bu konuda sorun yaşıyorum. Bu konuda benim yaptığım yararlı şeyler

1-duygu düşünce ve günü yazmak düzenli
2-konuşmak derdimi açmak bazen
3-okumak sesli ve hafızaya yönelik

Yapmayı düşündüklerim :
1-vücut geliştirme - yüzme gibi bir spor
2-enstruman
3-bir günü tamamen ıssız biryerde boş hiçbirşey yapmadan geçirmek

Sizinde bu konuda neler yaptığınızı ve gelecek için tasarılarınızı öğrenebilirim. Alalım sıradan
Resim yapıyorum, masama mumumu koyup kahvemi alıp ortam hazırlayıp yazı yazdığım oluyor. Kitap okuyorum, kardeşimle bir film beğenip izliyorum, müze geziyorum, çantama termosuma kahve alıp sandviç yapıp parkta kitap okuduğum oluyor. Böyle genel olarak

netherim

Merkür Yolcusu
Film izleyebilirsin, sporu zaten yazmış herkes, oyun oynayabilirsin. Müzik dinleyebilirsin, dua edebilirsin inancın varsa eğer. Zaten az çok ne yapacağını bilirsin. Bol şans.

netherim

Merkür Yolcusu
Ben kişisel gelişimin büyük bir scam olduğunu düşünüyorum. Ha tabi ki olabileceğin en iyi versiyon olabilirsin. Bunu da izlediğin filmler, oynadığın oyunlar, dinlediğin müzikler, rutinin ve kişiliğin şekillendirir. O yüzden çok takma bence kişisel gelişim diye şöyle olmalıyım, böyle olmalıyım diye. Oyun da oyna, filmini de izle, dışarı da çık, tak kulaklığı dinle müziğini. Tetikleyicilerden uzak kal, gelse bile onu enerjine dönüştür. Krizlere dayanıp, enerjiye dönüştürmek sana yardımcı olacaktır. Eninde sonunda her şey olacağına varır. Benim hayattaki tek sorunum sosyal becerilerim yok ve insanları sevemiyorum. Ama bu da eninde sonunda geçecek çünkü seçiciyim. İyi insanları elbet bulacağım.

B

Brock

Misafir
ama tabi vücudun alışırsa ayak ağrısı olmuyor
ayakta durmaya alışmamış ve kilolu biri 2 saat bile yürüse yorulur
birde tavsiyem sandalet veya yumuşak ayakkabı giyilmesi
ve güneşten korunmak gerekiyor
birde terlememelisin
mutlaka her saat başı 15 dakika oturman gerekiyor
yürürken bazen dini siyasi bir kanal açıp dinlemekte güzel oluyor
kesinlikle müzik dinlenmemeli
psikolojik olarak sorun olur
Hocam maşAllah iyi yürüyormuşsunuz. Hususi olarak yapmak lazım aslında bugün sabah yaptımda anladım bunu

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6