Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Rahatlatıcı Hobi Konusu

• Konuyu başlatan Brock
  • Başlangıç tarihi
B

Brock

Misafir
Resim yapıyorum, masama mumumu koyup kahvemi alıp ortam hazırlayıp yazı yazdığım oluyor. Kitap okuyorum, kardeşimle bir film beğenip izliyorum, müze geziyorum, çantama termosuma kahve alıp sandviç yapıp parkta kitap okuduğum oluyor. Böyle genel olarak
Resm bende yapıyorum yazı kitap. Film bayadır izlemiyorum. Parkta kitap okumayı istiyorum ama yapamıyorum

B

Brock

Misafir
Ben kişisel gelişimin büyük bir scam olduğunu düşünüyorum. Ha tabi ki olabileceğin en iyi versiyon olabilirsin. Bunu da izlediğin filmler, oynadığın oyunlar, dinlediğin müzikler, rutinin ve kişiliğin şekillendirir. O yüzden çok takma bence kişisel gelişim diye şöyle olmalıyım, böyle olmalıyım diye. Oyun da oyna, filmini de izle, dışarı da çık, tak kulaklığı dinle müziğini. Tetikleyicilerden uzak kal, gelse bile onu enerjine dönüştür. Krizlere dayanıp, enerjiye dönüştürmek sana yardımcı olacaktır. Eninde sonunda her şey olacağına varır. Benim hayattaki tek sorunum sosyal becerilerim yok ve insanları sevemiyorum. Ama bu da eninde sonunda geçecek çünkü seçiciyim. İyi insanları elbet bulacağım.
Haklısın öyle bişeyde var hocam yapcağımız şey kalitelisini seçmek seçenekler arasnda .umarım umduğunuz olur ben inanıyorum.

B

Brock

Misafir
Film olmaz. YouTube'da, internette araştırsan, seni geliştirecek o kadar film var. Oyun olarak da herhalde bilgisayar değil, diğer oyunları kastetmiştir arkadaş
Haklısınz hocam önyargıyla bakmamak lazım. Birşeyleri hatırlatıyor film geçmişe götürüyor oyunlarda öyle aslında

B

Brock

Misafir
Zevklidir, ayrıca analitik zekanı geliştirir. Youtubeda nasıl oynandığını anlatan tonla video vardır öğrenmek isteyen yol çok..
Doğru diyorsun işte malesef izlenimlerin etkisinde kalıyoruz kitabın kapağına bakıp alan kişi gibi aynı halbuki eminim tek oynanan birçok bilgisayar oyunundan daha zor daha gelişmiş daha elit birşeydir. Burdan çıkmak lazım aslında

B

Brock

Misafir
İlgimizin isteğimizin yönünü kendimiz belirlediğimiz andan itibaren özgür oluyoruz sanırım. Düşünsene hocam sırf işime yaricağı için beni geliştirceği için buna ilgi göstersem ve alakasızken sadece kendi irademin yönetimiyle alakalı hale gelsem , daha sonra dışardan bakan biride gözlüklü orta yaşlı gazte kağıdına bakan bi adam görüp "iyiki bunun gibi değilim ne kadar şanslıyım cod15 oynadığım için" dese

B

Brock

Misafir
Tabi o biri aslında sinek bulutu. Gece gece özgür bir adamı bulunca çok çenem açıldı kbakma

strongenough

Curious
Hocam sudokuyu bi türlü anlayamadım nası olduğnu çokta sade geliyor
Evet, sade. Şöyle 9 hane var. 9 sıra, 9 satır. 1-den 9-a kadar rakamlar var. Bu rakamları öyle yerleştirmelisin ki, ne olduğu hanede, ne olduğu sırada, ne de satırda tekrarlanmasın. Google Play'de sudoku var. İndirip oynayabilirsin. Ama en iyisi gazetede çözülendir

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Evet, sade. Şöyle 9 hane var. 9 sıra, 9 satır. 1-den 9-a kadar rakamlar var. Bu rakamları öyle yerleştirmelisin ki, ne olduğu hanede, ne olduğu sırada, ne de satırda tekrarlanmasın. Google Play'de sudoku var. İndirip oynayabilirsin. Ama en iyisi gazetede çözülendir
Telefonda sudoku uygulaması var. Özellikle yemek yerken, metrodayken falan harika gidiyor.

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Satranç, sudoku, spor, kitap okuma ve ve belgesel izleme, film izleme, sinemaya tiyatroya gitme yani sosyal aktiviteler içinde bulunma, uzun yürüyüşler vb.

B

Brock

Misafir
Satranç, sudoku, spor, kitap okuma ve ve belgesel izleme, film izleme, sinemaya tiyatroya gitme yani sosyal aktiviteler içinde bulunma, uzun yürüyüşler vb.
Satranç bayadır oynamıyorum eşli oyunlar... spor a gitmek için girişimlerim var özellikle bazı akşamlar uyumadan önce ihtiyaç duyuyorum. Kitap okuma için kafam dolu diye bahane üretiyorum buara (hatta kitap okuma faydasıza kadar bile varıyor bu düşnce kitapların çok faydasını görmüş biri olarak) ama storytell üyeliği ile bunu yenme çabasındayım ;belgesel için hususi olarak film sitesi üyeliği alcam , filmi en son sinemada izlemişimdir heralde şu marvel serisiydi sanırım , tiyatroya hayatımda hiç gitmedim sanırım hocam ama gitmeli heralde düşünsenize 100 yıl öncesine kadarki binlerce yıl sinema yokmuş atalarımız hep tiyatroya gitmiş ata sporu derler ya ata sanatı buda aslında

Eff

Yoda
Film izleyebilirsin, sporu zaten yazmış herkes, oyun oynayabilirsin. Müzik dinleyebilirsin, dua edebilirsin inancın varsa eğer. Zaten az çok ne yapacağını bilirsin. Bol şans.
bunlar bir şeyler üretmediğin şeyler.
Dr redpill diyor ki hobi diyebilmek için bir şey üretmelisin.
Müzik dinlemek hobi olamaz, müzik yapmak hobidir.
Video izlemek hobi olamaz, video yapmak hobidir.
Bunların dışında her türlü spor faaliyeti hobidir.
Bence de hobilerinde bir şeyler yapmaya, üretmeye odaklanmalısın. Resim yapmak mesela.
Kafiyeli bir şiir yazmak olabilir.
Tabii üretmek için öncelikle tüketmek zorundasın ama iş sadece tüketim aşamasında kalıyorsa o hobi değildir.

B

Brock

Misafir
bunlar bir şeyler üretmediğin şeyler.
Dr redpill diyor ki hobi diyebilmek için bir şey üretmelisin.
Müzik dinlemek hobi olamaz, müzik yapmak hobidir.
Video izlemek hobi olamaz, video yapmak hobidir.
Bunların dışında her türlü spor faaliyeti hobidir.
Bence de hobilerinde bir şeyler yapmaya, üretmeye odaklanmalısın. Resim yapmak mesela.
Kafiyeli bir şiir yazmak olabilir.
Tabii üretmek için öncelikle tüketmek zorundasın ama iş sadece tüketim aşamasında kalıyorsa o hobi değildir.
Dr redpili tanımam ama benim akıl yürütmeme benzer şey söylemiş dışımıza verdiğimiz bizden çıkan şeyleri hobi olarak değerlendiriyorum bende.ama istisnai bi nokta var benim düşnce yürtmemle :Aslında müzik dinlemek kitap okumak (tabi roman gibi hafızaya yönelik) insanda o kadar bir girdi etkisi yaratmıyor ; sonuç olarak o kitabı okurken müziği dinlerken zihninde bir dünya üretiyorsun boyuyorsun yani dışarı veriyorsun üreten taraf daha çok ben oluyorum yine

B

Brock

Misafir
Hatta aslında resim müzik vs yaparken aslında kafandaki resme ulaşmaya , kafandaki sen e varmaya çalıştığımıza göre aslında bu üretkenlik türü ; tüm hobilerinde özü olabilir belki

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6