Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Reseptörler Ve Oyunlar

Kemal K.

Mars Yolcusu
corona muhabbeti var ya evden çıkamıyoruz ondan dolayı zaman öldürmek için giriyorum akşamları , azaltırım artık

biinsan

Yeni Fapstronot
Dostum bende senin gibi eskiden lol bağımlısıydım.Eskiden günde5-6 saatlere varan oyun süreçlerim oluyordu.Ama nitekim bıraktım.Nasıl bıraktım anlatıyım ?
Oyun oynamanın erkekleri üstünde oluşturduğu şey güzel bir şekilde anlatılmış;
Öncelikle Lol tr oynuyorsan sadece chat kısmı bile sana azap verir.Ben artık o chatten iğrendim ve bu bırakmamda etkili oldu.Sonrasındada lig kasıyorsan ,yüksek lig çoğu oyuncunun parayla bosstlandığını bilmen gerekiyor.Tr de emekle lig kasan insan yok denecek kadar az dostum.Çoğu parayı basıp geçiyor,geri kalan kişilerde sadece boosterlar.Trde ne kadar güçlenirsen güçlen, karşına ya para basmış düşük lig oyuncuları gelecek yada boosterlar gelecek.Ve lig yükselmesi küfrü azaltmıyor.Oyunun içindeki bu toxiclik ve lig-para ilişkisi benim oyuna olan umudumu yıkmıştı.Nitekim Riot Games herkese oynayan bir firma.Onların derdi emek ve ortaya güzel bir iş çıkarmak değil.Onlar herkes indirsin,herkese yayılalım moduyla gidiyorlar.Lol seni robotlaştırmaya çalışıyor.Bu yüzden mavi öz kasmayı levele bağladılar.Sadece karakterleri açmak için bile aylarca uğraşıyorsun.Alt tarafı birkaç tane karakter oynuyacaksın,bu adam sana fırsat tanımıyor.Haftalık ücretsiz rotasyon veriyor,onlarda tırt zaten.Bu gibi sebepleri izledikçe oyundan nefret ettim,bunun yerine mario oynarım dedim ve bıraktım :D (Valorantta aynı şekilde emek yok ve robotlaştırma,hiçbir farkı yok )

Dediklerine katılıyorum. Ama 1 yıl önceki Valorant gerçekten çok kötüydü. Beta aşamasında olduğu için.

Savascı

Deneyimli Üye
Dediklerine katılıyorum. Ama 1 yıl önceki Valorant gerçekten çok kötüydü. Beta aşamasında olduğu için.
Haklılık payın var dostum çünkü 1 yıldır valorantla ilgilenmiyorum,son ne zamanda neler yaptılar hiçbir fikrim yok.Ama ben şirket olarak Riot Games'in politikalarını sevmiyorum, bana tüm bunları sadece para ve daha çok kullanıcıyı bağlı kılmak için yaptıkları fikri huzursuz ediyor.

YalnızCerrah

Yeni Fapstronot
Eğer oyun oynayacak kadar kendine vakit ayırabiliyorsan ben hayatın anlamını pek çözemediğin bilgisini çıkartırım. Küçük bir matematiksel işlem yaparsak:
Günde 3 saat oyun oynadığını farz edelim bu, bir haftada 7x3'den 21 saat yapar. Bu demek oluyor ki sen bir haftada neredeyse 1 gününü oyun için heba ediyorsun. Bu; bir ayda 4 gün, bir yılda ise 48 güne karşılık gelir. Yani sen her yıl neredeyse bir buçuk ayını siyah bir ekrana bakarak geçiriyorsun.

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Bence bırakma oyun oynamak çok keyifli bir şey, oyun oynarken günde 1 saat ders çalış 1 ay sonra 2 saate çıkar bu şekilde arttır hem oyununu oynayıp stres atarsın hem de bir yandan çalışırsın. Oyun da seni çalışmaya motive eder. Tabi seneye süreyi azaltırsın oyun oynama süresini.

Tıp Fakültesi

Merkür Yolcusu
Bak kardeşim.Bahsettiğin o aşağılık oyun yüzünden tam 3 sene sınava hazırlanmak zorunda kaldım.10.sınıfta başladım.11.sınıfta arttı.Ve senin gibi zamanı gelince azaltırım bırakırım sınava odaklanırım diye düşünüyordum ama olmadı.12.Sınıfta daha da arttı.Kaç sene bu bataklıktan çıkamadım.Ta ki ne zaman bu oyunu bıraktım o sene istediğim bölümü kazandım.
Benim yaşadıklarımı yaşamanı istemiyorum.Kendin için,sil ve bir daha asla oynama o oyunu.

Wiccan666

Merkür Yolcusu
Beyler korona oldum,dışarı çıkamıyorum ve evde zamanda geçmiyor o yüzden koronayı atlatana kadar oyun ile zaman geçirmeyi düşünüyorum.Bunun bir zararı olmaz herhalde.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6